Skrzypi hamulec ręczny

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rakun1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 22:43
Lokalizacja: Zamość

Skrzypi hamulec ręczny

Post autor: rakun1 » ndz sie 26, 2012 10:05

Dzięki koledzy.. wadliwe klocki raczej odpadają, bo są nowe tak samo jak i tarcze. Sprężyny tez kupowałem nowe ale może rzeczywiście wydają taki dźwięk.Ja bym jednak obstawiał, że problem tkwi po stronie hamulców, tylko jak ty zbadać ten zacisk???? ewentualnie jak go nasmarować??? A gdyby się okazało, że to sprężyny to jak usunąć tę przypadłość?


Rakun1

rakun1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 22:43
Lokalizacja: Zamość

Skrzypi hamulec ręczny

Post autor: rakun1 » sob wrz 29, 2012 20:46

zatem pytanko jak usunąć to skrzypienie skoro sprawdziłem, że powstaje ono na skutek częściowego zaciśnięcia klocków na tarczy (tarcze i klocki nowe)????


Rakun1

Awatar użytkownika
AxuSS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzypi hamulec ręczny

Post autor: AxuSS » śr paź 10, 2012 15:01

U mnie występuje podobna usterka. Jak na zaciągniętym ręcznym wysiadam z auta to skrzypi mi koło. Mam pordzewiały tłoczek hamulcowy. Jedno koło tylne hamuje słabiej. Przez co podejrzewam, że przy wysiadaniu ręczny na tym kole lekko popuszcza i koło skrzypi przez to. Sprawdź czy oba koła hamują równomiernie. Wydaje mi się że u Ciebie też jedno koło słabiej łapie przez co hamulec skrzypi.

Jak masz podobnie do mnie to trzeba zregenerować zaciski, co by działało jak należy i będzie po problemie. :grin:



rakun1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 22:43
Lokalizacja: Zamość

Skrzypi hamulec ręczny

Post autor: rakun1 » czw paź 11, 2012 11:08

Dzięki kolego ale jak się regeneruje te zaciski?


Rakun1

Awatar użytkownika
AxuSS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrzypi hamulec ręczny

Post autor: AxuSS » czw paź 11, 2012 11:52




rakun1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 22:43
Lokalizacja: Zamość

Skrzypi hamulec ręczny

Post autor: rakun1 » czw paź 11, 2012 15:11

Wielkie dzięki, tylko z tego co wiem u mnie mechanik wymieniał gumowe elementy, klocki, tarcze a mimo to słychać to skrzypienie przy zaciągniętym ręcznym. Zastanawiam się dlaczego nie było tego słychać na starych elementach i czemu mimo zastosowania nowych części i prawidłowego "naciągnięcia" hamulca ręcznego ciągle jego siła hamowania jest stosunkowo słaba.


Rakun1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości