Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RobertO_o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 18, 2011 10:35

Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Post autor: RobertO_o » wt paź 02, 2012 19:55

Witam

Odkręcając odpowietrznik w tylnym kole zerwałem gwint w zacisku.
Zacisk jest jeszcze w dobry stanie więc szkoda go wyrzucić.
Wpadłem na pomysł, że można go nagwintować i wstawić większy odpowietrznik.

Stary odpowietrznik gdzieś mi zaginął wiec podajcie proszę jakie wymiary (jakie M__) ma oryginalnie odpowietrznik

Golf IV 110 kucyków, TDI, ASV


Obrazek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Post autor: stonefree » czw paź 04, 2012 08:59

RobertO_o pisze: nagwintować i wstawić większy odpowietrznik.
Z|ły pomysł. Trzeba wywiercić stary i poprawić gwint. Ale to skomplikowana operacja.
No i musisz mieć nowy odpowietrznik.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Post autor: Paweł Marek » pt paź 05, 2012 22:14

RobertO_o, moja rada jest taka że jeśli nie uda się wykręcić w miarę łatwo wykrętakiem starego odpowietrznika to daj sobie sobie spokój z naprawą tylko kup używany zacisk dasz za to stówkę i problem z głowy, zaciski z mk4 są trwałe nie ponosisz dużego ryzyka że kupisz niesprawny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Post autor: Adz@r » sob paź 06, 2012 00:44

Jeśli jednak chce Ci się bawić polecam wywiercenie większego otworu, wsadzenie nagwintowanej mosiężnej tulejki i kupić normalny oryginalny odpowietrznik. Co prawda trzeba mieć odpowiednie narzędzia, a jeśli nie to koszta i tak będą rzędu ~30zł :bajer:



RobertO_o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 18, 2011 10:35

Re: Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Post autor: RobertO_o » sob paź 06, 2012 19:24

Stonefree & Paweł Marek stary odpowietrznik jest wykręcony także nie potrzeba stosować żadnych kombinacji alpejscych żeby się go pozbyć z zacisku :jezor: a zerwał się gwint właśnie w tym otworze w którym odpowietrznik "siedział".
Adz@r pisze:..polecam wywiercenie większego otworu, wsadzenie nagwintowanej mosiężnej tulejki i kupić normalny oryginalny odpowietrznik.
A czy nie obędzie się bez tej tulejki - tzn nawiercić i nagwintować większy otwór, a do środka wkręcić większy odpowietrznik. Pytanie tylko jaki rozmiar odpowietrznika jest oryginalnie w IV'ce i jak większy kupić :kac:


Obrazek

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Post autor: Adz@r » ndz paź 07, 2012 00:54

RobertO_o pisze:A czy nie obędzie się bez tej tulejki - tzn nawiercić i nagwintować większy otwór, a do środka wkręcić większy odpowietrznik. Pytanie tylko jaki rozmiar odpowietrznika jest oryginalnie w IV'ce i jak większy kupić
Skoro masz stary odpowietrznik wykręcony to zmierz go suwmiarką i znajdź na alledrogo większy, jest ich tam sporo. A jeśli nie to pójdź do sklepu i niech Ci w katalogu sprawdzą i od razu będą mieli pewnie większe, bo w różnych samochodach są inne średnice.



RobertO_o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 18, 2011 10:35

Re: Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Post autor: RobertO_o » ndz paź 07, 2012 09:21

Adz@r pisze: Skoro masz stary odpowietrznik wykręcony....
RobertO_o pisze: Stary odpowietrznik gdzieś mi zaginął ...


Obrazek

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Post autor: slawko333 » ndz mar 30, 2014 21:01

odkopuje temat, identyczny przypadek jak u zalozyciela tematu :helm:
jaki wiekszy odpowietrznik najlepiej zastosowac zeby nagwintowc w zacisku standardowymi gwintownikami?

edit
http://www.przewody-hamulcowe.pl/odpowi ... k-nr1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.przewody-hamulcowe.pl/odpowi ... k-nr1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
chyba ten ze skokiem gwintu 1,25 bedzie lepszy, jak sie nieuda to sa jeszcze odpowietrzniki m12 :bigok:

edit
chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie odpowietrznik z opla m10x1,5 przynajmiej metryczny gwint, i latwosc w dostepie gwintownikow



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Post autor: jhosef » pn kwie 14, 2014 13:28

Najlepszy rozwiązaniem to zakup nowego zacisku. Zaciski nie są drogie, zwłaszcza do mk2. Palety tego po szrotach leżą.
Ja osobiście tak zrobiłem. Kupiłem dwa bardzo ładne zaciski do mk2 za 100 zł niecałe.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Wymiar odpowietrznika w zacisku hamulcowym

Post autor: slawko333 » pn kwie 14, 2014 14:31

u mnie akurat chodzilo do mk4, i niewydalem 100zl , tylko dwie sruby m12 ok 1zl, przerobienie ich na odpowietrzniki u tokarza 10zl, takze roznica spora, a zaciski niezapieczone bardzo ladnie chodza, wiec czemu mam sie ich pozvywac i kupowac kota w worku, bo nigdy niewiesz czy za kilka dni niezacznie z nich alc lub cos innego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości