Hamulce czy łożyska ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SebaMK3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: śr mar 03, 2010 21:30
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Hamulce czy łożyska ?

Post autor: SebaMK3 » ndz cze 03, 2012 17:56

Mam problem w swoim MK3. Podczas jazdy ( raczej przy większej prędkości, choć nie zawsze ) Coś jakby piszczy/wyje w lewym tylnym kole, rozbierałem bębęn bo hamulce były robione, wszystko jest ok, spręzynki idealne, okładziny, bęben wszystko ok. Dziwi mnie to wszystko bo przy wciśnięciu hamulca dźwiek znika. W kole tylnym prawym sytuacja jest podobna, ale bardziej huczy niż piszczy/wyje, myślałem ze to łożysko ale przy wciśnieciu hamulca dzwięk znika tak jak w kole lewym. był moment, że bęben koła lewego bardzo się nagrzewał, myślałem, że ręczny nie odbija ale nawet jak z ręcznego nie korzystam koło piszczy. Pomózcie mi bo niewiem czy zająć się teoretycznie nowymi hamulcami, czy zastanowić się nad łozyskami.. Dzięki z góry za pomoc.


Moje MK2 FIRE&ICE viewtopic.php?f=87&t=533238" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapraszam do ->> VAG Pojezierze

http://www.facebook.com/pages/VAG-Pojez ... 4885806037" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Łukasz86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 14:06
Lokalizacja: zach pom

Hamulce czy łożyska ??

Post autor: Łukasz86 » ndz cze 03, 2012 19:35

Witam . sam osobiscie bym op stawiał łożyska :smirk:
Sprawdz czy szczekj sie dobrze ułożyły i czy nie ma luz na łożysku i stan bieżni może wystarczy świeży smar za podać :smoke:



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Hamulce czy łożyska ??

Post autor: Robsonnnn » ndz cze 03, 2012 21:23

kolo sie swobodnie obraca ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Hamulce czy łożyska ??

Post autor: Johnatan » ndz cze 03, 2012 22:51

czy łożyska zostały poprawnie wymienione? Czy osoba wymieniająca je, wiedziala co to samoregulator hamulca i dociąganie łożyska ? jak sie nagrzał to było tarcie, albo hamulca albo łożyska. Smar jest w ogóle w łożyskach ? dużo dużo ? czy dużo mało ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SebaMK3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: śr mar 03, 2010 21:30
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Hamulce czy łożyska ??

Post autor: SebaMK3 » pn cze 04, 2012 12:35

Swiezy smar zapodany, wszystko wyczyszczone bylo. koło nie za bardzo swobodnie sie obraca, nakretka od łożyska po zdjęciu zabezpieczenia odkręciła się palcami


Moje MK2 FIRE&ICE viewtopic.php?f=87&t=533238" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapraszam do ->> VAG Pojezierze

http://www.facebook.com/pages/VAG-Pojez ... 4885806037" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Hamulce czy łożyska ??

Post autor: Johnatan » pn cze 04, 2012 13:26

podczas montazu bembna wyregulowales samoregulator ? sprawdziles później czy bemben sie swobodnie obraca po wcisnieciu hamulca noznego i odpuszczeniu ? sprawdziles czy swobodnie sie obraca po zaciagnieciu recznego i odpuszczeniu? mozesz równiez jak masz stare szczęki, wymontować je i nasmarowac rozruszać dzwignie linki ręcznego która jest polączona z jedną szczeką to jest podstawowy problem recznego który nie odpuszcza.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Hamulce czy łożyska ??

Post autor: Robsonnnn » pn cze 04, 2012 16:58

moze lozysko dokreciles za mocno lub jak kolega wyzej mowi po prostu ci hamulec nie odbija, sprawdz tloczki


Obrazek

Awatar użytkownika
SebaMK3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: śr mar 03, 2010 21:30
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Hamulce czy łożyska ??

Post autor: SebaMK3 » pn cze 04, 2012 19:12

Ja tych hamulców nie robiłem, zostały po poprzednim właścicielu, szczeki i wszystko inne jest nowe, łożysko luzowalem i jest to samo


Moje MK2 FIRE&ICE viewtopic.php?f=87&t=533238" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapraszam do ->> VAG Pojezierze

http://www.facebook.com/pages/VAG-Pojez ... 4885806037" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Hamulce czy łożyska ?

Post autor: Robsonnnn » pn cze 04, 2012 23:21

czyli zostaje hamulec


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości