[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jakie tarcze i klocki hamulcowe polecasz? (1 głos - klocki, 1 głos - tarcze)

Brembo (tarcza)
7
5%
Mikoda (tarcza)
3
2%
ATE (tarcza)
30
22%
Textar (tarcza)
6
4%
Bosch (tarcza)
4
3%
Zimmermann (tarcza)
8
6%
TRW (tarcza)
14
10%
Ferodo (klocki)
6
4%
ATE (klocki)
27
19%
Bosch (klocki)
3
2%
Zimmermann (klocki)
5
4%
TRW (klocki)
14
10%
Textar (klocki)
8
6%
Inne... (napiszę w temacie)
4
3%
 
Liczba głosów: 139

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: katerpi » pt lut 10, 2012 14:46

Napiszę coś od siebie. Jakiś rok temu i 16 tysia km w tył założyłem do MK4 Komplet tarcz i klocków firmy ATE. Kilka tygodni jeździło się wyśmienicie, heble brzytwa. Po tym czasie zaczął się cyrk. Kiera dostawała wibracji przy wyższych prędkościach. Wymiana kół, kilku elementów zawieszki nie pomogła. Podejrzewałem, że tarczki się pogięły :? Stwierdziłem, że za dużo kasy poszło i nie będę się tym przejmował.

Ostatnio wymieniłem gumy + łączniki na stabi. Nie wiem co się stało, ale drgania minęły. Tarcze by się same nie naprostowały więc podejrzenie, że tarcze były pogięte okazało się błędne. Poza tym byłem wczoraj na przeglądzie. Miły pan stwierdził, że heble malina, biorą równo i dobrze.

Także z czystym sumieniem mogę polecić tarcze i klocki firmy ATE. U mnie spisują się rewelacyjnie :pub:



Rs2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 13:44

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Rs2 » śr lut 15, 2012 18:53

michallodz pisze:A co z taka firma jak A.B.S. ?? Zakładał to ktoś kiedyś?
Albo Denckermann??


Kompletny syf czy na tył można założyć?

zakładałem kilka kompletów ABS, wszystko ok, znajomi składają tylko na ich gratach i nigdy nie było reklamacji



max26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 16, 2012 22:30

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: max26 » czw lut 16, 2012 22:52

Witam.

Polecam tarcze i klocki hamulcowe z firmy TRW . Założyłem je na przód i tył przejechałem już 5 tys km i spisują się bardzo dobrze. Kupiłem je niedrogo tutaj http://motobajery.pl/



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Zimny Chirurg » pt lut 24, 2012 17:44

Zimny Chirurg pisze:

No i niestety po 1 toczeniu Brembo nie uniosło hamowania i znów zaczyna mi min bić. Chyba Brembo niestety ale okazały się albo totalnym bublem albo jakość ich niestety woła o pomste do nieba. Teraz dam im jeszcze 1 szanse. Tz jeszcze 1 liznięcie na tokarce a pózniej jak padną to ide po ATE.

Pozdro

ZC
No i 2 toczenie. I pojawił sie problem. Tokarz powiedział ze biła tylko prawa. A lewe prosta jak nówka. Teraz hamuje pięknie. Az miło sie hamuje. Tylko teraz moje pytanie jak by się okazało ze to nie wina tarczy to prawdopodobnie docisk do wymiany? Co o tym sądzicie panowie. Od razu pisze ze szok termiczny w gre nie wchodzi. Nie jestem rajdowcem by tak nagrzać tarcze by ja pogieło z powodu szoku termicznego.
Pozdro



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: seaman1982 » wt lut 28, 2012 14:48

Chce wymienic tarcze i klocki. Nie wiem co mam teraz zalozone, ale jakos specjalnie nie jestem z hebli zadowolony. Z tylu napewno sa klocki TRW. Firma ktora mnie interesuje to ATE. Sprawdzalem cene w intercarsie i komplet przod i tyl kosztuje okolo 1100 zeta. Ori w VW kosztuja okolo 1200, ale jak z nimi rozmawialem to nie potrafili okreslic kto je dostawca hamulcow dla VW, chociaz w tym watku wyczytalem ze wlasnie ATE.
Stad moje pytanie: co wybrac? Druga sprawa czy odczuje roznice w hamowaniu po zalozeniu hamulcow ATE? Kolejna rzecz - nawet jak ATE dostarcza heble dla VW to czy beda one lepszej jakosci jak np. te dostepne w normalnej sprzedazy?



Awatar użytkownika
soldier89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw sie 18, 2011 16:39
Lokalizacja: Żywiec

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: soldier89 » śr mar 07, 2012 12:38

Panowie nie chce tworzyć nowego tematu:):) Powiedzcie mi czy golf v plus z 2005 będzie miał działającą kontrole zużycia okładzin hamulcowych??? bo strasznie z przodu piszczą mi hamulce zastanawiam się nad ich wymianą tylko teraz jak jechałem to takie moje zastanowienie czy kontrolka sie zapali kiedyś czy nie... poprzedni właściciel wsadził jakieś tandetne klocki ja chce je wymienić na TRW czy może być przyczyną nie pojawiającej sie kontrolki gorszej jakości klocki??


QUID ALI FACIANT IPSI VIDERINT-nie obchodzi mnie co robią inni

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Qto » śr mar 07, 2012 14:29

soldier89, klocki mogą być bez czujnika...i nie chodzi o jakość klocków, lepsze klocki też mogą być bez czujnika.



Awatar użytkownika
radek108
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:19
Lokalizacja: toruń

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: radek108 » śr mar 07, 2012 18:07

ja jak montowałem do golfika to wziąłem tarcze lemforder(czy jak się to pisze) i klocki TRW tarcza wytrzymała jak probe kradzieży alufelgi przejechała po nowym asfalcie 200 m( jazda bez bez koła ) fakt nie nadawała już się po tym do użytku ale starła się niewiele wiec myślę ze warto montować


golf chociaż mały prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=479036 byle mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=541756&p=6503804#p6503804 zwykly dupowoz na wekendy
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=562191&p=6648397#p6648397 aktualne mk3

Awatar użytkownika
soldier89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw sie 18, 2011 16:39
Lokalizacja: Żywiec

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: soldier89 » sob mar 10, 2012 10:09

No i co chciałem kupić klocki TRW 1386 co się okazało że muszę podać numer PR bo do mojego VW pasują 3 rodzaje klocków wszystko mam dobrze opisane więc info na ten temat znalazłem w książce serwisowej a jak by nie było trzeba wyciągać koło zapasowe i szukać tam po sprawdzeniu w inter-carsie u znajomego i w salonie VW i kupiłem klocki ale TRW GDB 1550 więc nie wszystko jest takie jasne jak się wydaje.


QUID ALI FACIANT IPSI VIDERINT-nie obchodzi mnie co robią inni

egoist99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 21, 2011 22:55

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: egoist99 » ndz mar 11, 2012 21:40

Witam!
A co myślicie o tarczach i klockach na tył firmy Bosch. Przeczytałem wszystkie posty ,ale nikt nie wspominał o nich. Ktoś używał?



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: seaman1982 » pn mar 12, 2012 17:43

A czy mozecie mi podac jaki powinien byc wymiar klocka w golfie IV z listopad/grudzien 2003 rok? Pytalem w inter carsie i jak sie okazuje moga byc dwa rozne i teraz nie wiem jakie bo roznia sie wymiarami, a auto mam akurat z przelomu tej zmiany.



Awatar użytkownika
KubaMek
Sprzedam Opla
Sprzedam Opla
Posty: 342
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 12:28
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: KubaMek » pn mar 19, 2012 01:44

Mam pytanie czy takie tarcze na okres przejściowy ok. 1 roku będą dobre?
http://allegro.pl/tarcze-klocki-tyl-vw- ... 43069.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Potrzebuje coś po taniości bo dużo wydatków już na ten sezon. A wiem, że raczej nie powinno się na tym oszczędzać. Ale może ktoś ma tarcze i kocki od MS i może coś napisać.



Awatar użytkownika
teksior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 636
Rejestracja: pt maja 23, 2008 21:31
Lokalizacja: Płaza / KCH
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: teksior » pt mar 30, 2012 20:44

Szukam zestawu na przod do mojej MKII, Chodz i dobre a tanie w miare, myslałem o brembo, ale moim oczom pokazał sie cos takiego http://allegro.pl/tarcze-nawiercane-prz ... 95075.html" onclick="window.open(this.href);return false; czy one są cos warte? Miał ktos cos takiego?


Golf MKIV -http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=383856
Golf MKII -http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=413484- Odjechał:(

KAZDY PREZES Z POLSKIEJ WSI, SMIGA GOLFEM GTI

finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: finch » pt mar 30, 2012 22:47

To już lepiej kup Mikody. Ja miałem teraz brat lata na tych hamulcach i nie ma żadnego kłopotu. Też 239 mm wentylowane do tego klocki TRW.


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości