osłony hamulców tylnich golf IV jak to wymienic

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

osłony hamulców tylnich golf IV jak to wymienic

Post autor: rybaka669 » wt paź 25, 2011 14:13

witam mógłby ktoś powiedzieć jak to mniej a więcej zrobić w golfie IV?jak wymienić osłonę tarczy hamulcowej z tylu? bo u mnie są poważnie skorodowane i zacisk jakoś nie równo bierze tarcze.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

osłony hamulców tylnich golf IV jak to wymienic

Post autor: Rafał 21 » wt paź 25, 2011 15:24

rybaka669 pisze:witam mógłby ktoś powiedzieć jak to mniej a więcej zrobić w golfie IV?jak wymienić osłonę tarczy hamulcowej z tylu?
No tak musisz sie zaopatrzyć w dwie nakrętki piasty i dwie osłony oraz klucz dynamometryczny, smar silikonowy lub do hamulców. Nie będę opisywał dzwigania sam. zdejmowania kola , bo to oczywiste . Odkręcić nakretkę z czopa odkrecić zacisk, tarcze i po prostu pozdejmować . W dalszej kolejności juz sam zobaczysz bo to pestka . Pamietaj abyś nakrętki nowe piasty dokrecił
moment dokrecania 175 Nm bodajże :bajer:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

osłony hamulców tylnich golf IV jak to wymienic

Post autor: Kavior » śr paź 26, 2011 19:41

Musisz jeszcze ściągnąć piastę a taka operacja może zakończyć się rozwaleniem łożyska. Ja przynajmniej się poddałem bo też chciałem zmienić te osłony a nie uśmiecha mi się kupować nowych łożysk jak coś nie pójdzie.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

osłony hamulców tylnich golf IV jak to wymienic

Post autor: zikr6 » śr paź 26, 2011 19:53

Też mama uszkodzoną osłonę z tyłu i boję się jej wymieniać ze względu jak kolega wyżej.Do tego dochodzą jeszcze skorodowane śruby mocujące osłonę i piastę.Tak sobie myślę że jeżeli pourywam te śruby to oprócz osłony trzeba będzie się liczyć jeszcze z wymianą belki(śruby są wkręcane w belkę)



Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

osłony hamulców tylnich golf IV jak to wymienic

Post autor: rybaka669 » pt paź 28, 2011 08:25

no i dlatego dam to komus innemu do zrobienia kto ma wiecej doświadczenia w tej dziedzinie dzieki pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości