1.9TDI | Łożysko czy dwumasa?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rawcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt cze 14, 2011 21:27

1.9TDI | Łożysko czy dwumasa?

Post autor: Rawcio » pt maja 22, 2015 00:53

Witajcie!


Sprawa dotyczy VW Jetta V, 2008r. 1.9 TDI (BXE), 158kkm.
Mam drażniący problem z autkiem. Od jakiegoś czasu po wciśnięciu sprzęgła zdało się słyszeć charakterystyczne stukanie. Szybka diagnoza - łożysko oporowe. Wizyta w warsztacie, mechanik powiedział, że na bank, to łożysko. Mało tego, w trakcie wymiany dostałem telefon od niego, że łożysko było bardzo mocno zużyte.
Odebrałem dzisiaj samochód (niestety po godzinach działania warsztatu, gdzie już nie było mechaników), no i jest źle, generalnie gorzej niż było. Stukanie pojawia się w dalszym ciągu, jednak o innej charakterystyce. Donośne stuki, jak przed wymianą słychać w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła do połowy zakresu położenia. Natomiast po wciśnięciu w podłogę dźwięk ten staje się cichszy, jednak (wydaje mi się) zwiększonej częstotliwości.
Miałem również sytuację, gdy stukanie było słyszalne przy postoju na luzie, a wciśnięcie sprzęgła niwelowało hałasy. Jednak szybko sytuacja się odwróciła i to po wciśnięciu sprzęgła ponownie można było coś usłyszeć.
Problemów w trakcie jazdy nie ma. NIc nie szarpie, biegi wchodzą ładnie. Budą generalnie nie trzęsie, o ile można to powiedzieć przy tym silniku.
Poniżej dodaję film, przepraszam za jakość dźwięku, ale przy podkręceniu głośników, da się to usłyszeć.

0:00-0:05 - normalna praca silnika
0:05-0:11 - pedał wciśnięty do połowy - stukanie (dźwięk po wymianie łożyska taki sam jak przed wymianą)
0:14-0:22 - pedał wciśnięty do podłogi - stukanie przytłumione
[youtube][/youtube]

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, zdaję sobie sprawę, że trudno ustalić coś na odległość, jednak przed wymianą łożyska byłem w kilku warsztatach i padały różne "diagnozy". Dwumasa, sprzęgło, łożysko oporowe, jakieś 16 łożysk w skrzyni :kac:


Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

1.9TDI | Łożysko czy dwumasa?

Post autor: Haki » pt maja 22, 2015 09:20

Rawcio, jeśli było lepiej przed oddaniem auta do mechanika .. to zuruck do niego i niech robi tak jak ma być ... bo coś spie....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

1.9TDI | Łożysko czy dwumasa?

Post autor: grg474 » ndz maja 24, 2015 11:02

hmm a może to stukanie koła dwumasowego i żadna wina mechanika? Zużyte było łożysko to je wymienił a jak rozumiem koła dwumasowego czy sprzęgła nie ruszał ...


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

1.9TDI | Łożysko czy dwumasa?

Post autor: pironet » śr maja 27, 2015 07:47

grg474 pisze: i żadna wina mechanika
grg474 pisze: koła dwumasowego czy sprzęgła nie ruszał ...
zdjąć skrzynie i nie sprawdzić choć by pokręcić dwumasą?

moim zdaniem błędnie zdiagnozował i powinien naprawić błąd.

czy przy odpalaniu słychać jak by uderzenie?
czuć drgania przy gwałtownym przyśpieszaniu?
drgania na pedale sprzęgła?
dzwiek jak by ewidentnie łożysko,najlepiej podjedz na jakiś kanał i nagraj dzwięk pod autem a ktoś niech naciska sprzęgło


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

1.9TDI | Łożysko czy dwumasa?

Post autor: marmi m » sob maja 30, 2015 01:05

Łóżysko zapewne też miało dość, ale nie tylko, wygląda że dwumasa też domaga się już swojego....


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości