Jak wyjąć przewód sprzęgła?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafraf74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 28, 2010 20:31
Lokalizacja: kielce

Jak wyjąć przewód sprzęgła?

Post autor: rafraf74 » ndz kwie 05, 2015 12:03

Witam,mam pęknięty przewód sprzęgła,golf 1,9TDI 90KM,silnik ALH 2000r.Chciałbym go wyjąć do regeneracji bo nowy tylko w aso i za prawie 300 zł.Obdzwoniłem całe Kielce i okolice niestety używki nie znalazłem.Od wysprzęglika łatwo odpiąć ale nie wiem jak idzie druga strona bo nie mam kanału,czy da się go wyjąć od góry czy potrzebny jest kanał,może jak się zdejmie koło to będzie do niego dostęp,z góry dzięki za pomoc.
Aaaa,jakby ktoś miał sprawną używkę w "normalnych"pieniądzach to chętnie kupię.
Jeszcze jedno pytanie:czy te wygięcia które ma ta rurka to mają jakieś znaczenie czy mogę założyć z innymi wygięciami od innego silnika?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jak wyjąć przewód sprzęgła?

Post autor: Michał_1977 » wt kwie 07, 2015 06:41

Ten przewód wchodzi za serwo hamulcowe do pompki. Kanału nie będziesz potrzebował,ale trochę gimnastyki będzie. Najlepiej zdemontuj sobie trochę przeszkadzających gratów,takich jak np. filtr powietrza.
Jeśli przy wysprzęgliku przewód jest na szybkozłączu (zawleczka),to przy pompce będzie tak samo. Podjedź z nim do warsztatu/zakładu zajmującego się hydrauliką siłową i niech Ci go przerobią. Ja ostatnio robiłem taki myk w Audi A4 i sprzęgło hula :bajer:
rafraf74 pisze:czy te wygięcia które ma ta rurka to mają jakieś znaczenie czy mogę założyć z innymi wygięciami od innego silnika?
Możesz założyć z innymi wygięciami,ale może być troszkę pod górkę z odpowietrzeniem. Jeśli będziesz odpowietrzał za pomocą sprzętu do odpowietrzania hamulców,to nie będzie kłopotu. Tradycyjną metodą może być problem.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

rafraf74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 28, 2010 20:31
Lokalizacja: kielce

Jak wyjąć przewód sprzęgła?

Post autor: rafraf74 » wt kwie 07, 2015 13:24

Ok,dzieki wielkie za wskazowki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości