Stukanie z okolic lewego przedniego koła/silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Leth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 13:30

Stukanie z okolic lewego przedniego koła/silnika

Post autor: Leth » pn sty 12, 2015 10:00

Witam. Mam spory problem,(Golf 4 1.4 16v)
Otoz podczas jazdy, gdy mam wrzucony bieg np.4, kolejno puszczam gaz(jadac nadal na biegu wrzuconym) cos zaczyna stukac, im bardziej zwalniam (na biegu nie wciskajac hamulca) stukanie sie nasila ALE jak w tym czasie wcisne sprzeglo stukanie ustaje...
Macie jakies pomysly?Dzieki za rade ;/

Dodam ze mialem ten objaw przez 2 dni jakis miesiac temu i dzis znow powrocil ALE jak na wrzuconym biegu przy predkosci jakis 50km wcisnalem sprzeglo i na sprzegle przejechalem kilkanascie metrow stukanie calkowicie ustalo i reszte trasy pokonalem juz normalnie bez jakiegokolwiek stukania...



Awatar użytkownika
driVWer
Forum Master
Forum Master
Posty: 1564
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:58
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Stukanie z okolic lewego przedniego koła/silnika

Post autor: driVWer » pn sty 12, 2015 11:30

Sprawdz poduszki pod silnikiem i skrzynią :bajer:


Moja golfina mk2 GT SPECIAL 1.8RP: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=356964&start=0

Leth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 13:30

Stukanie z okolic lewego przedniego koła/silnika

Post autor: Leth » pn sty 12, 2015 13:58

Byłem dziś u mechanika.
Powiedział ze moze byc to objaw albo sprzegla albo skrzyni.Dlaczego? O ile dobrze zrozumialem, że podczas "mojego stukania" gdy wcisne sprzeglo to "mechanizm sprzegla i skrzyni biegow nie ma obciązen i sie nie "kreci"(jakos tak)- dlatego tez podal dwa elementy ktore moga byc wadliwe.
Dla pewnosci wymienilem olej (zeby sprawdzic czy nie ma tam zadnych metalowych opilkow i innego dziadostwa ktorego tam nie powinno byc)w skrzyni bo dawno nikt tam nie zagladal. Olej napewno stracil swoje wlasciwosci ale nic poza nim tam nie bylo aczkolwiek nowy zostal zalany.



Leth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 13:30

Re: Stukanie z okolic lewego przedniego koła/silnika

Post autor: Leth » pn sty 12, 2015 14:21

driVWer pisze:Sprawdz poduszki pod silnikiem i skrzynią :bajer:
Co do samych poduszek. Mechanik sprawdził nie wyglądają jak by to od nich mialo byc spowodowane stukanie.

Osobiscie tez tak uwazam aczkolwiek mechanikiem nie jestem. Nalezy pamietac ze z wcisnietym sprzeglem stukanie ustaje, wiec nie wydaje mi sie aby to byly wspomniane poduszki, ale wszystko przyjmuje do wiadomosci.


PS.1 Co do charakteru dzwieku to chyba najtrafniejszym okresleniem bedzie chyba "klekotanie".



Leth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 13:30

Stukanie z okolic lewego przedniego koła/silnika

Post autor: Leth » śr kwie 08, 2015 22:29

Problemem okazał się przegub wewnętrzny.

Pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości