Hybryda mostu Haldex Gen1/Syncro diff lock- pytanie o części

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Hybryda mostu Haldex Gen1/Syncro diff lock- pytanie o części

Post autor: darwaz » śr sty 07, 2015 14:15

Witam.

Szukając rozwiązania problemu do swojego projektu wyprawowego golfa country wpadłem na pomysł zbudowania hybrydy 2 mostów. Mam zamiar połączyć haldexa gen1(zewnętrzny regulator) z mostem Vw t4 syncro z blokada mechanizmu różnicowego. Przy okazji tego zabiegu wypadałoby wymienić łożyska i uszczelniacze. O ile kupienie tych części jest możliwe to problem pojawia się przy podkładkach regulacyjnych. Gdybym rozkręcał i skręcał mosty na tych samych częściach i łożyskach to problemu nie ma. Ale przy wymianie całego wnętrza i łączeniu 2 mostów muszę wyregulować naprężenia łożysk i luzy między zębatkami. Czy ktoś z was wie gdzie można kupić zestawy podkładek do regulacji? Od razu odpowiadam, że do ASO zadzwonię jak nigdzie nie znajdę.

numery części:
02D525291BR - nr10 pierwsza ilustracja
02D409247 - nr24 druga ilustracja
02B409210 - nr23 druga ilustracja
Jak któreś pominąłem to mnie poprawcie

Podkładki są w różnych wymiarach i maja różne końcówki literowe numeru części. Powinny być sprzedawane w pakietach o ile można takie gdzieś kupić.
Chciałbym uniknąć dorabiania podkładek z blach precyzyjnych.

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Hybryda mostu Haldex Gen1/Syncro diff lock- pytanie o części

Post autor: OMEGA » śr sty 07, 2015 22:37

Są z różnymi końcówkami.
02D409247 http://www.getem.pl/index.php?szukaj_ka ... &x=12&y=10" onclick="window.open(this.href);return false; około 70PLN

02D525291BR http://www.getem.pl/index.php?szukaj_ka ... &x=27&y=16" onclick="window.open(this.href);return false; 90PLN

02B409210 http://www.getem.pl/index.php?szukaj_ka ... &x=12&y=12" onclick="window.open(this.href);return false; 10pln

http://sklep.benepol.pl" onclick="window.open(this.href);return false; tylko wpisuj cały nr. bez żadnych spacji pomiędzy i na końcu.

Ps. myślę że w niej jednym aso vw byś na pewne je kupił tylko trzeba trafić na kumatego sprzedawce, chcącego choćby przejrzeć katalog.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Hybryda mostu Haldex Gen1/Syncro diff lock- pytanie o części

Post autor: darwaz » czw sty 08, 2015 15:10

Dzięki wielkie. Pytane tylko jaka jest realna dostępność.
Co do ceny to tak właśnie myślałem. Gdyby to jeszcze wystarczyło po jednym wymiarze. Nie mam takich narzędzi żeby przed składaniem zmierzyć luzy. Muszę zacząć od najmniejszej podkładki składać i dopiero mierzyć, więc będę potrzebował więcej niż jedną. Będę musiał kupić blach i dorobić. Wyjdzie taniej.



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Hybryda mostu Haldex Gen1/Syncro diff lock- pytanie o części

Post autor: OMEGA » czw sty 08, 2015 20:31

Ewentualnie jak masz stare to dać do jakiejś firmy z laserem, wypalili by jakiej chcesz grubości a na probe podłożyć tylko blaszki żeby sprawdzić jakiej grubości potrzebna.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Hybryda mostu Haldex Gen1/Syncro diff lock- pytanie o części

Post autor: darwaz » czw sty 08, 2015 22:46

Zrobię podobnie. Wymiaruję sobie wszystkie podkładki do CAD-a, kupię blachy precyzyjne o różnych grubościach i zawiozę je na laser albo na wodną wycinarkę, będzie gładsza krawędź.



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Hybryda mostu Haldex Gen1/Syncro diff lock- pytanie o części

Post autor: OMEGA » pt sty 09, 2015 17:23

I mniej przypalona/utwardzona po wodzie.
Tak chyba najlepiej zrobić,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości