Pomoc w doborze osłon na przeguby

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: wron » sob wrz 20, 2014 22:36

Zamierzam wymienić osłony na przegubach (zewnętrzny i wewnętrzny) ponieważ jedna mi się już przetarła, ale mam problem z doborem właściwych. Producent to chyba SPIDAN będzie w miarę dobry? Ewentualnie: LOBRO bo podobno to jest to samo co SPIDAN. Ale jakie oznaczenia bo w IC widzę kilka rodzajów? No i plastikowe, czy gumowe ??
mk4 1,9TDI 150KM



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: ->KoRbA<- » pn wrz 22, 2014 14:01

W 1.9 TDI ARL masz takie osłony:
- zewnętrzna 1K0498203A
- wewnętrzna 1J0498201E
Prawda taka, że oryginał jest zawsze lepszy, więc jak masz oryginał cały, to daj jej spokój i wymień tylko tą uszkodzoną. Lobro czy Spidan to jedno i to samo tak na prawdę bo obie firmy należą do koncernu GKN. Czytałem kiedyś, że tak czy siak one wytrzymują około 60 tys. km i jest to samo. A cena oryginału to gdzieś 4-5 razy tyle co zamiennik Spidana czy Lobro - ok 130 zł.



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: wron » pn wrz 22, 2014 17:23

Na lewej osi mam w zewnętrznej osłonie dziurę (na razie zabezpieczyłem taśmą) a wewnętrzna tylko patrzeć jak też się przetrze bo już jest miejscami skrachciała. Dla tego chcę za jednym zamachem wymienić obie. Ponad 250zł nie uśmiecha mi się płacić za oryginały, więc szukam dobrych, polecanych zamienników.
Właśnie myślałem o Spidan, ale naczytałem się trochę że teraz robią te osłony z jakiegoś plastiku (Termoplast) i zastanawiam się jak to będzie się sprawowało?
Na prawej osi osłony w nienagannym stanie



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: ->KoRbA<- » wt wrz 23, 2014 00:17

Prawda jest taka, że czy Spidan czy Lobro to jedno i to samo i oba to chyba najlepsze dostępne zamienniki. U siebie założyłem 4x Spidan i materiał wygląda jak ori. Lepszy jest chyba tylko oryginał :) chyba, że jest jakiś producent, którego nie znam, a robi osłony lepsze niż GKN, kto wie ;)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: jhosef » wt wrz 23, 2014 08:49

->KoRbA<- pisze:Prawda jest taka, że czy Spidan czy Lobro to jedno i to samo i oba to chyba najlepsze dostępne zamienniki. U siebie założyłem 4x Spidan i materiał wygląda jak ori. Lepszy jest chyba tylko oryginał :) chyba, że jest jakiś producent, którego nie znam, a robi osłony lepsze niż GKN, kto wie ;)
A i tak potrafią popękać.
Ja już się nie szczypię i kupuję tylko oryginał. Koszt około 100 zł w ASO.



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: wron » wt wrz 23, 2014 17:31

jhosef pisze:Ja już się nie szczypię i kupuję tylko oryginał
No tak, ale to bym musiał dać 300zł na jedną oś. Za Spidmana zapłacę 80



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: jhosef » wt wrz 23, 2014 18:19

wron pisze:No tak, ale to bym musiał dać 300zł na jedną oś. Za Spidmana zapłacę 80
No, i za pół roku do roku dal kolejne 80, później kolejne 80 i kolejne.
Jak robisz sam to jeszcze jakiś sens może ma.



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: wron » wt wrz 23, 2014 19:20

To naprawdę myślisz że ten Spidan to taki syf że tylko rok ma wytrzymać? Na forach wszyscy polecają osłony - Spidan, Lobro, Febi i wiele osób twierdzi że jakość jest porównywalna z oryginałami. Nie kupuję przecież chińskich podróbek.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: jhosef » wt wrz 23, 2014 19:56

wron pisze:To naprawdę myślisz że ten Spidan to taki syf że tylko rok ma wytrzymać? Na forach wszyscy polecają osłony - Spidan, Lobro, Febi i wiele osób twierdzi że jakość jest porównywalna z oryginałami. Nie kupuję przecież chińskich podróbek.
Febi to ogólnie taka niemiecka chińszczyzna.
Niedawno taka wymieniałem. Też wierzyłem w nie. Pan mnie w sklepie zapewniał, że wytrzyma. No nie wytrzymała zbyt długo. Po 2 latach miała piękne pajączki spękań.

Aha, Lobro 1K0498203A na Inter Cars kosztuje 65, allegro 55
Czyli oszczędzasz wcale nie tak dużo.



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: wron » wt wrz 23, 2014 21:15

u mnie (ARL) siedzą 3B0498203E oraz 1J0498201E i tutaj cena oryginalnych jest sporo wyższa.
Zamienniki Lobro około 40-50zł/szt



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: jhosef » wt wrz 23, 2014 21:27

wron pisze:3B0498203E
to jest wycofane, zastąpione przez 1K0498203A za 100 zeta około.



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: wron » wt wrz 30, 2014 08:25

Tak z ciekawości - jak wyjaśnić że wewnętrzne osłony mają tylko po jednej opasce zaciskowej na tej większej średnicy? Na pewno nie zgubiłem tej mniejszej opaski bo jest tak samo na obu osiach i zauważyłem to już dawno temu a smar nie wycieka i nic złego się nie dzieje. W etce widzę że nie ma w sprzedaży do wewnętrznej osłony mniejszej opaski tylko jest ta duża. W zamiennikach też występuje w komplecie tylko ta duża opaska. W jaki sposób jest to tam uszczelnione bo nie bardzo rozumiem?

Obrazek



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: wron » sob paź 04, 2014 07:24

Osłony zakupiłem firmy LOBRO. Zewnętrzna 35zł a wewnętrzna 25zł, więc nieduże pieniądze a w komplecie znajdują się opaski, smar, zabezpieczenie, nakrętka. Dziwne wydało mi się to że osłony od tego samego producenta a jedna jest z gumy a druga, droższa (zewnętrzna) ze sztywnego plastiku. Nie wiem od kiedy i dla czego zaczeli stosować taki rodzaj materiału? W krótce okaże się jak to będzie się sprawować.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Pomoc w doborze osłon na przeguby

Post autor: indyczes » pt mar 20, 2015 08:18

Panowie jaka firma wykonuje osłony na pierwszy montaż? U mnie Spidan założony w lipcu zeszłego roku i obecnie dziura, zastanawiam się, czy mechanik coś nie skonocił, ale co tam można żle zamontować. Denerwuje mnie również zbijanie przegubu młotkiem, żaden z okolicznych mechaników nie dysponuje sciągaczem, jak jeszcze ze dwa razy zmienią mi te osłony, to przegub będzie do wyrzucenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości