Zacięty wsteczny

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zacięty wsteczny

Post autor: czarnykurczak » sob lut 15, 2014 21:27

Panowie,

dziś poszedłem na parking żeby wziąć malinę i pojechać na zakupy. Tydzień temu zostawiłem ją tam na wstecznym i dziś pomimo ostrego szarpania się z lewarkiem nie udało mi się wyrzucić na luz. Próbowałem ze sprzęgłem i bez sprzęgła. Lewarek jedynie lekko drgnął w górę. Co tam się mogło zaciąć?

Pozdrawiam


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zacięty wsteczny

Post autor: Shmatan » ndz lut 16, 2014 13:07

Zdarza się - niech ktoś buja samochodem przód tył (bez wciśniętego sprzęgła) do wyczuwalnego odbicia, a Ty w trakcie próbuj wcisnąć sprzęgło i wrzucić luz.



Cobra_vs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 02, 2008 13:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Zacinający się wsteczny Golfik 1,9 ASV 81kw

Post autor: Cobra_vs » pn lut 17, 2014 15:32

Witam
Od jakiegoś czasu mam problem ze wstecznym a dokładnie wyrzuceniem z biegu wstecznego. Najczęściej dzieje się to na zimnym silniku, jak trochę dźwignią poruszam to uda się wyrzucić bieg ostatnio zauważyłem, że pomaga też lekkie dodanie gazu na wciśniętym sprzęgle (tak jak w ciężarówkach przy zmianie biegów ;). Sprzęgło/dwumas/olej w skrzyni wymienione 3tys km temu. Co może być przyczyną bo już mi ręce opadają ;). Sprawa z pierwszym biegiem też się zmieniła dawniej gdy przejeżdżałem przez próg zwalniający z małą prędkością wrzucałem jedynkę żeby nie dusić auta na niskich obrotach od niedawna jedynka wchodzi ciężej. WW rzeczy miały miejsce przed wymianą sprzęgła.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
W&M-PITER
niskamiska.pl
niskamiska.pl
Posty: 510
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:04
Lokalizacja: Olsztyn

Zacinający się wsteczny Golfik 1,9 ASV 81kw

Post autor: W&M-PITER » pn lut 17, 2014 19:11

a linki, cięgna i przeguby od lewarka sprawdzałeś? Miałem kiedys to samo i z tego co pamiętam wymiana którejś linki od lewarka zmiany biegów pomogła


SPRZEDAM RADIO GAMMA V + ODTWARZACZ CD STAN BDB + kostka na wyjście do wzmacniacza
Sprzedam Tanio : BRA Golf IV Boczki czarne bez elektryki 5d stan idealny
:dzida: :dzida: :dzida: :dzida: :dzida:

Cobra_vs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 02, 2008 13:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Zacinający się wsteczny Golfik 1,9 ASV 81kw

Post autor: Cobra_vs » pn lut 17, 2014 19:56

mechanik przy zmianie dwumasa miał wszystko sprawdzić i mówił że jest ok.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14133
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zacięty wsteczny

Post autor: Michał_1977 » pn lut 17, 2014 20:50

Cobra_vs, połączyłem tematy,bo pewnie nie zauważyłeś,że 2 pozycje niżej wisiał ten temat :chytry:
Powinienem wywalić go w chorobę i dowalić warna za pkt.2 regulaminu forum,bo nowicjuszem nie jesteś:
Cobra_vs pisze:Dołączył(a): 02 gru 2008 12:20


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Cobra_vs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 02, 2008 13:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Zacięty wsteczny

Post autor: Cobra_vs » pn lut 17, 2014 21:54

Michał_1977 Sorki na pewno to się nie powtórzy. Przynajmniej się postaram.

czarnykurczak - Spróbuj na zakleszczonym wstecznym, wysprzęglić dodać gazu nie dużo tak do 1500rpm i jednocześnie wybić bieg u mnie to działa.

Jutro rano sprawdzę jak dla mnie niewiarygodną teorię na temat tego problemu i opiszę jak zadziała.

Aktualizacja:
Właśnie sprawdziłem jak dla mnie niewiarygodną teorię, wyjeżdżając z parkingu tyłem najpierw skręcam max w lewo a później prawo i wtedy zakleszczony wsteczny z trudem wyskakiwał, dzisiaj po ostatnim skręcie w prawo skręciłem koła max w lewo i bez problemu bieg wyskoczył, jak dla mnie to hydrozagadka

macie może jakieś teorie?



Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zacięty wsteczny

Post autor: czarnykurczak » wt lut 18, 2014 21:07

Dziś poszedłem na parking, odpaliłem golfa na wciśniętym sprzęgle, szarpnął do tyłu i dało się bieg wyjąć. Dziwi mnie nieco (i zastanawia...) to szarpnięcie ale ważne, że mogę jeździć też do przodu :).


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości