Problem ze sprzęgłem na zimnym silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gausa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 27, 2013 07:58

Problem ze sprzęgłem na zimnym silniku

Post autor: Gausa » wt wrz 03, 2013 09:53

Witam.
Mam problem z moim sprzęgłem w golfie 1.9 tdi AXR. Sytuacja ma miejsce przy zimnym silniku gdy próbuje ruszyć od razu po odpaleniu auta sprzęgło wyrywa od razu. Przy zmianie biegów występuje chwilowe szarpnięcie, musze wtedy bardzo powoli puszczać sprzęgło. Gdy silnik złapie temeprature robocze nie ma takich objawów. Sprzęgło działa wtedy jak należy moge płynnie ruszyć i nie wystepuje szarpanie pomiedzy zmianami biegów. Co może być przyczyną takiego działania?. Kończące sie sprzęgło lub może koło zamochowe ?



LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

Problem ze sprzęgłem na zimnym silniku

Post autor: LittleBug » pn wrz 09, 2013 12:24

Być może problem leży w elementach odpowiedzialnych za wysprzęglanie - przy zimnym płynie/przy rozgrzanym ustępuje.
Może to pompa lub wysprzęglik.
Trzeba zdiagnozować w warsztacie.



Awatar użytkownika
Adi wwl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pt lis 23, 2012 14:59
Lokalizacja: warszawa

Problem ze sprzęgłem na zimnym silniku

Post autor: Adi wwl » pn wrz 09, 2013 13:56

trzeba wyjąć skrzynie i obejżeć sprzęgło i koło dwumasowe



Gausa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 27, 2013 07:58

Problem ze sprzęgłem na zimnym silniku

Post autor: Gausa » wt wrz 10, 2013 09:35

Dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu zauważyłem lekkie slizganie sie sprzęgła. Golf ma już przejechane 203 tys. Wiec i tak chyba będe musiał wymienić kompletne sprzęgło. Możecie mi doradzić jaki zestaw sprzęgła bedzie dobry do silnika AXR. Znalazłem zestaw sachs o numerze 3000 951 790 z kołem dwumasowym czy był by odpowiedni ?. I czy moglibyście polecić jakis dobry warsztat na terenie Łodzi, ktory mógłby sie zająć ta sprawą. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości