Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wladcadusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr lut 18, 2009 15:52
Lokalizacja: Rozkochów k.Chrzanowa

Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Post autor: wladcadusz » ndz lut 17, 2013 19:12

Witam. Wczoraj zakupiłem autko o którym zawsze marzyłem. Golf 3 Vr6. Trafił się ładny egzemplarz, od fanatyka, dla którego podobno autko było oczkiem w głowie. No i tego samego dnia czar prysnął. W pewnym momencie okazalo się ża brakuje biegu 1 i 2. Zdiagnozowałem problem: okazało się że rozsypał się seger w zaznaczonym miejscu:
Obrazek

Błachostka, założyłem nowy. Pojechałem sie przejechac sprawdzic: wszystko było na chwilę OK. Jednak potem znów zabrakło 1 i 2 jednak juz przez coś innego.

Próbowałem regulacji przy wodziku?(nie znam się za bardzo ale chyba to wodzik). Udało mi się tylko tyle, że działa 2 choć nie zawsze za 1wszym razem.

Wygląda mi na to że to co w środku skrzyni. Próbowałem ruszać bezpośrednio takim jakby odważnikiem co chodzi góra dół i na boki:
Obrazek

Jeżeli dobrze to skminiłem to powinien on chodzic:
w górnej pozycji w lewo: bieg 5
W niższej pozycji w lewo:3, a prawo 4
W jeszcze niższej w lewo 1, w prawo 2
A na ostatniej w lewo: wsteczny.

I u mnie własnie na pozycji gdzie miała by być jedynka czuć opór i nie idzie w lewo ;/


Nie jestem jakimś super znawcą ale myślę ze dobrze to zrozumiałem i opisałem.

No i moje pytanie brzmi: Co dalej? Jaka może być przyczyna?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Post autor: muszkatobiasz » ndz lut 17, 2013 19:25

masz linki czy łączniki od zmiany biegów ,wygląda że masz żle wyregulowane linki bo jak były biegi a dwujka raz jest raz nie !



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Post autor: areczek0000000 » ndz lut 17, 2013 20:20

odepnij mechanizm włączania biegów od skrzyni,wtedy ręką złap za dźwignię od której ten mechanizm odłączyłeś i tak szukaj biegów.Tak sprawdzisz gdzie jest problem czy w lewarku,ustawieniu czy w samej skrzyni.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

wladcadusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr lut 18, 2009 15:52
Lokalizacja: Rozkochów k.Chrzanowa

Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Post autor: wladcadusz » wt lut 19, 2013 22:03

A więc sprawa wygląda tak: Wyciągnąłem wybierak i widać tam 4 wodziki. Zrobiłem przyżąd do ręcznego ich przekładania. No i tak jak mi się wydawało jedynki nie da się wrzucić ;/ Ktoś może podzielić się doświadczeniami z wyciągania skrzyni w VR6? Może jakiś wskazówki/fotki



wladcadusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr lut 18, 2009 15:52
Lokalizacja: Rozkochów k.Chrzanowa

Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Post autor: wladcadusz » śr lut 20, 2013 20:46

Widzę, że raczej nikt nie kwapi się do pomocy. Napisze jednak dla następnych(jednak oby nikomu się nie przytrafiło):
Skrzynia na wierzchu. Nalezało zdjąć uchwyt przedniej poduszki i drugiej trzymającej skrzynie. Manewrować trzeba skrzynią naprawdę na milimetry ale wyjdzie po przekręceniu w prawo i w dół. Do tego trzeba podwiesić lewą półoś bo przeszkadza.



wladcadusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr lut 18, 2009 15:52
Lokalizacja: Rozkochów k.Chrzanowa

Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Post autor: wladcadusz » czw lut 21, 2013 21:23

Skrzynia rozebrana. Jedynka nie wchodzi ale nie mogę poradzić sobie ze zbiciem wcześniejszych kół



wladcadusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr lut 18, 2009 15:52
Lokalizacja: Rozkochów k.Chrzanowa

Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Post autor: wladcadusz » pt lut 22, 2013 19:19

Wszystko jasne. Na przesówce wytarły się szpice co wchodzą na synchronizator i zębatke. Po prostu chciałem zbyt chytrze wrzucić dwójke :)

Skrzynie trzeba kupic całą nie ma wyjścia. Koszt 500zl.
Częsci pojedyncze nie tylko trudno dostać ale i ceny naprawdę z kosmosu :)



volver3
vw maniac
vw maniac
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 11:32

Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Post autor: volver3 » pt lut 22, 2013 19:38

To trafiłeś rodzynka od fanatyka ,pewnie dobrze wiedział co sprzedaje.
Ostatnio zmieniony pt lut 22, 2013 19:40 przez volver3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Post autor: BolekLodz » pt lut 22, 2013 19:39

Zapytam w ten sposób: Chciało Ci się to robić? A właściwie, czy chciało Ci się w to inwestować? O ile kawałek plastiku za kilka złotych nie jest wielkim problemem, o tyle wymiana skrzyni już trochę jest. Ja bym zwrócił ten samochód właścicielowi, albo prosił o zwrócenie części pieniędzy.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

wladcadusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr lut 18, 2009 15:52
Lokalizacja: Rozkochów k.Chrzanowa

Problem ze skrzynią biegów. Brak Jedynki

Post autor: wladcadusz » pn lut 25, 2013 20:08

Poprzedni właściciel ok. Nie oceniajmy go pochopnie. Choć w sumie gadałem z nim tylko przez telefon, bo siedzi non stop w niemczech i dlatego sprzedaje. Pośrednikiem był sąsiad. Autkiem wróciłem 100km do domu i było git takze raczej nie wiedział co się kroi. A mój udział w zepsuciu jest tu na pewno, bo tak jak pisałem przeciągłem na 1 i 2 na chama targałem aż zgrzypiało i poszło :( Ważne że golfik spowrotem śmiga :) Dziekować Tacie pozostało bo on to ogarnął :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości