Skrzynia biegów ALH - czy podana będzie pasowała?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karned
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: czw paź 09, 2008 17:57
Lokalizacja: Gostycyn CTU
Kontakt:

Skrzynia biegów ALH - czy podana będzie pasowała?

Post autor: karned » czw lut 07, 2013 20:47

Witajcie.
Mam problem,
urwały mi się uszy przy gwałtownym starcie (od skrzyni biegów) i silnik się obwiesił.
Chcę kupić kompletną skrzynię, bo nie warto przekładać bebechów.
Czy możecie mi doradzić, czy skrzynia, którą poniżej wrzucam - będzie pasowała?
Auto: Golf IV 2000r. kod silnika: ALH, 90KM
http://allegro.pl/vw-golf-seat-1-9-tdi- ... 15701.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cena jest okazyjna, a do gościa mam niedaleko, więc jutro mógłbym od razu kupić i wymienić.
Chciałem kiedyś głowicę kupić od starego 1Z lub AFNa i mechanior mówił, że to stary typ i nie pasuje.
Proszę o poradę, jeśli na podstawie kodu silnika ktoś jest w stanie to zdiagnozować.

Pozdro!
Z góry dziękuję


Obrazek

MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

Skrzynia biegów ALH - czy podana będzie pasowała?

Post autor: MK3speed » czw lut 07, 2013 20:58

Tak skrzynia będzie Ci pasować :) a co do głowicy to niestety mechanik miał rację :) głowica nie pasuje tzn w Twoim TDI z wałka rozrządu masz napęd do vacum pompy :) a w 1Z albo AFN nie masz możliwości jej zamontowania bo vacum pompa napędza pompę olejową a napęd do niej jest z wałka pośredniego :) całkiem inna konstrukcja silnika :) a skrzynie pasują bo sam przekładałem :) z tego co pamiętam chyba musiałem wybierak przełożyć bo się różnił linkami :)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Skrzynia biegów ALH - czy podana będzie pasowała?

Post autor: PinkFloyd » czw lut 07, 2013 22:28

Najlepiej szukaj z ostatnich wypustów i roczników np. EUH jest z 101KM i pasuje idelanie, taka kiedys montowałem do swojego ALH.



Awatar użytkownika
karned
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: czw paź 09, 2008 17:57
Lokalizacja: Gostycyn CTU
Kontakt:

Skrzynia biegów ALH - czy podana będzie pasowała?

Post autor: karned » czw lut 07, 2013 22:54

MK3speed, dzwoniłem do gościa i potwierdza Twoją teorię :jezor: tzn. krótko mówiąc powiedział, że będzie pasowało, taka opcja byłaby dla mnie najkorzystniejsza, mam 50km do kolesia, więc niedaleko w stosunku do innych, które wiszą na alledrogo... nie znam się na konstrukcji skrzyni, ale u mnie wszystko w 100% sprawne więc może przerzuciliby mi ten wybierak tylko no i byłoby po kłopocie... Twój post to dla mnie generlnie czarna magia, ale przypomniałem sobie, że miałem kiedyś toledo z AFNem i pękł mi pasek od alternatora i diabeł się zagotował...a w mk4 zmieniałem rozrząd i pompa wody również była zmieniana, więc oświeciło mnie, że pompę napędza pasek zębaty :jezor: więc jednak to nie to samo :grin:
PinkFloyd, szukając po rocznikach automatycznie cena idzie w górę... nie chcę inwestować i przepłacać, bo auto jeszcze w tym miesiącu zamierzam sprzedać, mam już nagrane inne i po prostu szkoda pieniążków.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości