Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kamil0291
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 15, 2012 11:13
Lokalizacja: Brzesko

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: Kamil0291 » pt sty 18, 2013 15:12

Witam,
od pewnego czasu zauważyłem że przy gwałtownym puszczaniu gazu słychać takie stuknięcie lub szarpnięcie przed nogami kierowcy.
Początkowo mechanicy mówili że mógł to być przegłub.
Dzisiaj pojechałem do mechanika i powiedzieli mi że bardzo prawdopodobnie może to być łożysko w skrzyni lub mechanizm różnicowy skrzyni biegów.
Czy mógł by mi ktoś powiedzieć ile może kosztować taka naprawa w serwisie VW? łożyska lub układu różnicowego.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: Michał_1977 » pt sty 18, 2013 17:23

Kamil0291, podjedź jeszcze raz do mechanika i niech sprawdzi poduchy i stabilizator silnika.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: areczek0000000 » pt sty 18, 2013 21:28

bardzo dobrze by było podjechać do drugiego mechaniora, niech by on wypowiedział się na ten temat.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Kamil0291
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 15, 2012 11:13
Lokalizacja: Brzesko

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: Kamil0291 » sob sty 19, 2013 12:58

Auto było na stacji diagnostycznej i u dwóch mechaników, pierwszy stwierdził że może to być układ różnicowy w skrzyni, drugi mechanik twierdzi że może to być łożysko w skrzyni lub (w co raczej wątpił) mechanizm różnicowy w skrzyni.
Teraz mam taki dylemat: Co zrobić? Ile można jeszcze jeździć? Czy wymieniać teraz te części lub poczekać aż się skrzynia rozsypie??
Auto ma przejechane 105.000 km (Przynajmniej tyle pokazuje).



Awatar użytkownika
Gentos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw mar 31, 2011 14:57
Lokalizacja: LKR

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: Gentos » sob lut 09, 2013 16:16

dolaczam sie do tematu, mi sie rozniez pojawil taki problem ze czuc stukniecie i nie sa to poduszki ani przegub, tylko raczej to bedzie cos ze skrzynia, jaki bedzie koszt naprawy mechnizmu roznicowego czy tam wymiany??


SPRZEDAM: DYSTANSE PRZELOTOWE PA6 ZE SRUBAMI 5MM

grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: grotof » sob lut 09, 2013 21:19

Żeby zajechać skrzynię (mechanizm różnicowy) trzeba naprawdę sporo wysiłku. Miałem dokładnie takie same objawy j.wyż. - przy gwałtownym puszczeniu gazu stuk, przy zmianie biegu np. 1/2, 2/3 itd stuk, redukcja - stuk. Wyczuwałem nawet jakby lekkie szarpnięcie.
Właśnie wróciłem z garażu - PODUSZKI ! Wzrokowo wyglądały idealnie. Podłożyłem testowo kawałki gumy ze starej dętki po bokach, żeby trochę usztwnić. Krótka przejażdżka wszystko wyjasniła. Auto jak nowe, cisza przy uruchomieniu, gaszeniu, podczas jazdy, zmianie czy redukcji.



lokomotion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 14:23
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: lokomotion » śr mar 20, 2013 16:24

To nawet jeśli poduchy nie cieknął i przy próbie bujania silnikiem ręcznie nie czuć stuków i dużych luzów to mogą to być poduchy?
Mam takie same objawy w mojej IV Poduchę dolną zregenerowałem na poliuretan dla bezpieczenstwa i nic to nie dalo ;/


vw - be inspired :D

Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: jamesoki » śr mar 27, 2013 08:49

Mam ten sam temat. Puszczanie gazu i dodawanie czuć szarpnięcie i nie tyle stuk co takie grzechotnięcie. Koło DM wymienione kilka tysięcy temu. Obstawiam skrzynię albo półosie. A lewarek od biegów jak hamujesz silnikiem/dodajesz gazu nie przesuwa się na 3/4 biegu? u mnie tak jest że jak lekko przycisną lewarek w kierunku wsadzania biegu np 4 i dodaję gazu albo zdejmuję nogę z gazu przesuwa mi się jakieś 1,5cm to murza być luzy w skrzyni bo sterowanie jest na linkach to poduchy nie mają tu nic do gadania. Jestem prawie pewien że to luzy w skrzyni.

Jeżeli skrzynia to polecam wymianę zanim wyjdzie wałek bokiem i rozwali całe sprzęgło jak to już nie raz pokazywano nawet chyba na tym forum.



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: Dziadol » czw mar 28, 2013 13:20

Witam Panowei ...Podepne się pod temat...

Moje pytanie jest nieco inne...a pacjent to MKV 1.9 TDI skrzynka 5-cio biegowa...
Nie wiem czy w moim MKV coś złego nie dzieje się ze skrzynią biegów...Mam tak od czasu kupna auta....
Biegi wciska się OK. Nic nie puka nic nie stuka tylko jakąc np. na 2-gim,3-cim biegu lub jak puszcze gaz i auto hamuje silnikiem słysze taki delikaty szum/niewielkie wycie....Jak wcisne sprzeęgło lub auto się toczy bez biegu jest OK...
Także nieraz przy skręcaniu autem w prawo coś puka...Myślałem, że to przegub ale to pukanie raz jest a raz przez cały tydzień nie ma....Byłem na parkingu i śmigałem dość ostro autem w prawo/lewo i nic nie puka/stuka.....

Pozdro....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

Awatar użytkownika
Gentos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw mar 31, 2011 14:57
Lokalizacja: LKR

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: Gentos » pt mar 29, 2013 00:23

pierwszy objaw wyglada mi na lozysko oporowe sprzegła, ajk jest wyjechane to wlasnie wydaje takie wycie kiedy auto zwalnia jadac na biegu, jak wysprzeglisz to wtedy go nie slychac.


SPRZEDAM: DYSTANSE PRZELOTOWE PA6 ZE SRUBAMI 5MM

Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: Dziadol » pt mar 29, 2013 13:14

Gentos pisze:pierwszy objaw wyglada mi na lozysko oporowe sprzegła, ajk jest wyjechane to wlasnie wydaje takie wycie kiedy auto zwalnia jadac na biegu, jak wysprzeglisz to wtedy go nie slychac.
Dzięki za zainteresowanie tematem....

A jeśli to jest pierwszy objaw padającego łożyska jak napisałeś to musze to natychmiast wymienić czy jeszcze troszeczke mogę pośmigać...???
A jaki jest objaw natychmiastowej wymiany owego łozyska oporowego.....i czy jeśli nie wymienie co mi ewentualnie grozi, czyli pociągnie to za sobą inne awarie nie na czas wymienionego łozyska.....
Czy łozysko firmy VALEO jest polecane ...????

Pozdro.....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: jamesoki » pn kwie 01, 2013 19:21

Nie wierzę że jest to łożysko oporowe. Wymieniłem całe sprzęgło na nowe i objaw wcale nie ustąpił. Ja obstaję za łożyskami w skrzyni, może wyrobione gniazdo.



Awatar użytkownika
Dziadol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sty 09, 2007 20:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: Dziadol » czw kwie 11, 2013 10:50

Witam ponownie...

Byłem wczoraj na stacji diagnostycznej w celu weryfikacji co puka w kole....

Nie stwierdzono nic niepokojącego w zawieszeniu/końcówkach itp.....W stacji dia. jednak stawiają na początkową faze przegubów zewnętrznych....Narazie to początek i proponują aby śmigać dalej do bardzo wyraźnego wskazania, że to przegub...i z której strony, lecz wyraźnie stuka w lewym kole.....
Stuki pojawiają się nie zawsze.....Odziwo nie skasowali nic bo diagnosta powiedział, że nie może wystawić oficjalnej diagnozy...

Pytałem się jeszcze o wycie ze skrzyni....Powiedzieli, że to opony.... ..He he nie rozmawiałem dalej o tym fakcie....Moim zdaniem jeśli to wina opon to dlaczego na luzie bez biegu auto się tocząc nic nie słychać..??? Natomiast jak wcisnę bieg i auto hamuje na biegu lub jakę na 2/3 biegu to wyje...... ....

Pozdro....


[b]Człowiek jest wielki,nie przez to co ma,nie przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II[/b]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Skrzynia biegów, układ różnicowy.

Post autor: doggie » czw kwie 11, 2013 12:35

czasami stukają sforznie metalowo-gumowe wahaczy choć luzu nie mają, miałem tak niedawno w swoim A3, okazało się guma trzeszczała w wahaczu i dawała efekt stukania



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości