twarde sprzęgło po wymianie silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lisiecki82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 14, 2012 22:44

twarde sprzęgło po wymianie silnika

Post autor: lisiecki82 » czw gru 06, 2012 00:00

Witam Wszystkich. Mam pytanie odnośnie sprzęgła. Zakupiłem właśnie Golfa III 1,4 rocznik 96. Poprzedni właściciel zmieniał silnik i prawdopodobnie skrzynię biegów. Z informacji które przekazał wynika, że silnik jest od Polo i możliwe że skrzynia też. Problem polega na tym, że pedał sprzęgła chodzi bardzo twardo i zastanawiam się czy włożyli mu kiepskie sprzęgło od innego silnika czy może problem leży po stronie linki. Z tego co się orientuje jest tam nieoryginalna linka - fachowcy ponoć przy montażu powiedzieli, że seryjna jest za krótka i włożyli jakąś inną. Jak to sprawdzić czy konieczni muszę wyciągnąć sprzęgło na wierzch, linka jest bez regulacji. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

twarde sprzęgło po wymianie silnika

Post autor: Warren. » czw gru 06, 2012 15:52

Odłącz linkę od skrzyni i zobacz czy luźno sobie pracuje w pancerzu.



lisiecki82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 14, 2012 22:44

twarde sprzęgło po wymianie silnika

Post autor: lisiecki82 » czw gru 06, 2012 21:15

tak zamierzam zrobić ale muszę chwile poczekać Golf chwilowo stoi u blacharza



LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

twarde sprzęgło po wymianie silnika

Post autor: LittleBug » wt sty 29, 2013 12:36

Sprawdź linkę, a jak nie pomoże obawiam się, że może mieć to związek ze zużytym dociskiem.



lisiecki82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 14, 2012 22:44

Re: twarde sprzęgło po wymianie silnika

Post autor: lisiecki82 » pt lut 01, 2013 20:11

Linkę już sprawdziłem chodzi luźno ale i tak będę ją wymieniał tylko jeszcze nie wiem jaką kupić ponieważ mam założona nieoryginalną i jest sztukowana w miejscu gdzie montuje się ją do skrzyni biegów. Po za tym według mnie sam korpus jest za długi ma 85 cm a sama linka za krótka ma 100 cm. Po za tym nie jestem pewien czy dobrze została zamontowana przy wejściu przez przegrodę gdyby ktoś z Was podesłał jakież zdjęcie poglądowe będę wdzięczny. Ponadto rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i możliwe że chłopaki byłemu właścicielowi włożyli docisk od diesla a do tego słychać już łożysko dociskowe więc w niedługim czasie będę wyjmował skrzynię, Jeśli ktoś z Was robił już coś takiego będę wdzięczny z wskazówki. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości