skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF IV

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

malwinka_a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 19, 2010 17:42
Lokalizacja: Warszawa

skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF IV

Post autor: malwinka_a » pt paź 19, 2012 20:01

witam
zrobił się luz na tej łapie której dołączyłem ze zdjęciami. przez to wyskakuje plastik z tego ślizgu trochę się uszkodził i poszukuje drugiego nigdzie nie mogę dostać nawet na allegro może gdybym wiedział jaka wogóle to nosi nazwę . a w celu regeneracji tego luzu na tej łapie jeśli wyjmę cały ten aparat z wybierakiem nic tam się nie rozleci z niczym nie będzie problemu??? może wie ktoś jak rozebrać ten swożeń na którym chodzi ta łapa??? próbowałem ale nie wiem jak??? no i może ma ktoś do sprzedania taki plastik lub plastik z całym uchwytem na sprzedaż???? GG-33650486 lub mail litus@onet.pl
GOLF IV 1.9TDI rocznik '99

oto linki do zdjec:

http://zapodaj.net/4a29c0676b3d0.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/34e8f5b02c292.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/27f05f1701688.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF IV

Post autor: italiano_83 » pt paź 19, 2012 21:03

Wątpię abyś dostał ten mechanizm na allegro, nikt tego nie będzie sprzedawał osobno, chyba że z uszkodzonej skrzyni biegów.
Też to miałem, tylko jak mam inny typ tego mechanizmu, u mnie wystarczyło odkręcić nakrętkę która trzymała te łapę od góry na wałku i ściągnąć łapę z wielowypustu, a tu jakiś inny system ... :?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

malwinka_a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 19, 2010 17:42
Lokalizacja: Warszawa

skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF IV

Post autor: malwinka_a » sob paź 20, 2012 10:41

u mnie ten plastik siedzi tak mocno ze nie dało sie sciagnac tylko wyłamac do konca. jesli bym wyjął cały ten mechanizm to napewno to sobie dorobie. tylko nie wiem jesli odkrece ten cały aparat ze zbierakiem to sie boje ze moze coś wyskoczyc i bedzie problem. tak jak mowisz u ciebie jest dobrze bo jest na srubke a u mnie jest zanitowane.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF IV

Post autor: waski1 » sob paź 20, 2012 11:20

malwinka_a pisze:jesli odkrece ten cały aparat ze zbierakiem to sie boje ze moze coś wyskoczyc
Nic nie wyskoczy.Daj skrzynie na luz i wymontuj ten wybierak.



malwinka_a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 19, 2010 17:42
Lokalizacja: Warszawa

skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF IV

Post autor: malwinka_a » ndz paź 21, 2012 11:10

a wie ktos moze jak rozebrac ten taki swozen??? jest tam w srodku jakiś plasti na ktorym chodzi ta łapa? wyciagnac sie go nie da jedynie troche wcisnać rozbierał to ktoś kiedyś????



tymin3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 12, 2008 23:16
Lokalizacja: zambrów
Kontakt:

skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF IV

Post autor: tymin3 » sob lis 03, 2012 02:06

Ten metalowy element z przynitowanym plastikiem mozna kupic w aso cena 105zl na zamowienie na nastepny dzien, plastikowy sworzeń (75zl w aso do dostania od reki) Aby wyciągnąc sworzeń nalezy odkręcic nakrętke 13 za pomocą której jest regulowane połozenie jednej z linek od biegów, ta wyżej do której jest łatwiejszy dostęp.
Demontaż całego wybieraka nie uszkadza niczego (tylko potem trzeba ustawic biegi) wystarczy ustawic go w pozycje N i odkręcic dwie sruby 13, dla ulatwienia należy zdemontować filtr powietrza



malwinka_a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 19, 2010 17:42
Lokalizacja: Warszawa

skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF IV

Post autor: malwinka_a » sob lis 03, 2012 17:05

Obrazek
Obrazek

jak widacc na zdjeciach dorobiłem ta czesc z teflonu nigdzie nie mogłem znalezc w zadnym sklepie ani serwisie oczywiscie w serwisie nie byłem tylko sklep sprawdzał.

a demontaz przebiegał dokladnie tak jak pisał kolega tymin3
dorobiłem sobie odrazu druga jakby co



malwinka_a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 19, 2010 17:42
Lokalizacja: Warszawa

skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF IV

Post autor: malwinka_a » sob paź 04, 2014 20:05

problem ze wstecznym powrócił
wszystkie biegi wchodzą lekko i płynnie oprócz wstecznego
gdy wrzucam w wsteczny wybierak nie wciska się do końca i wchodzi jedynka, dopiero gdy mocno ręką docisnę wybierak wtedy wejdzie ale czuć taki opór trzeba poruszać lekko w prawo-lewo i wtedy się da wcisnąć wybierak ręką
z auta jedynie mogę wrzucić wsteczny (wciskając-ciągnąc mocno w lewo i ruszając szybko przód tył i niekiedy zdarzy się wskoczyć )
luzu nigdzie nie ma poprawiałem dzisiaj.
wiecie w czym może tkwić problem???



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF

Post autor: kamil1555 » wt paź 07, 2014 12:57

tymin3 pisze:Ten metalowy element z przynitowanym plastikiem mozna kupic w aso cena 105zl na zamowienie na nastepny dzien, plastikowy sworzeń (75zl w aso do dostania od reki) Aby wyciągnąc sworzeń nalezy odkręcic nakrętke 13 za pomocą której jest regulowane połozenie jednej z linek od biegów, ta wyżej do której jest łatwiejszy dostęp.
Demontaż całego wybieraka nie uszkadza niczego (tylko potem trzeba ustawic biegi) wystarczy ustawic go w pozycje N i odkręcic dwie sruby 13, dla ulatwienia należy zdemontować filtr powietrza
Witam. Odkopuję temat. Może mi ktoś podać numery tych części? Na razie nic złego się nie dzieje, ale ciężko czasami jedynkę wrzucić i widzę, że ta guma na tym plastiku się przetarła.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

coval
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 17:43
Lokalizacja: Zielona Góra

skrzynia , brak biegów wstecznego,jedynki i dwójki GOLF IV

Post autor: coval » czw paź 16, 2014 00:51

W tym poscie masz wszystko:
viewtopic.php?f=181&t=542900#p6498741" onclick="window.open(this.href);return false;
albo oryginal albo Topran



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości