Półoś

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mario1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: wt lip 03, 2012 12:36
Lokalizacja: Kłodzko

Półoś

Post autor: mario1994 » pn paź 01, 2012 20:36

Witam dzisiaj posypał mi się przegub w golfie III nie wiem czym to było spowodowane coś zgrzytło i po rozkręceniu wszystko się wysypało. Trzeba wymienić. Ale mam pytanie niżej dodaje foto półośki czy ona się jeszcze nadaje? Ząbki nie są za małe? Bo nie wiem czy wymienić ją tez czy może zostać ta sama. Bo koszt nowej nie jest wcale mały. Z góry dziękuję za pomoc. Dość pilne bo trzeba zamówić części a auto bratu potrzebne żeby dojeżdżać do pracy.
Obrazek



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Półoś

Post autor: roger18sx » pn paź 01, 2012 21:18

Wypadało by ja wymienic na jakas dobra używkę.Bo przez tak zniszczone frezy na półosi moga szybko poleciec frezy na nowym przegubie.


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Półoś

Post autor: Karmel » wt paź 02, 2012 09:09

Tego wieloklinu nie tak łatwo zerwać, nawet ostro katując prędzej klęknie przegub albo różnicowy. jeżeli w odłamkach połamał Ci sie tylko kosz (norma) a wewnętrzną część przegłubu misiałeś zbijać z półosi to nie ma co sie martwić, zakładać nowy i jezdzić. :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Półoś

Post autor: Paweł Marek » wt paź 02, 2012 17:57

Jednakże jest to zbyt mocno pocharatane, i zdaje się kolega jest głuchawy i dał rady długo jeździć z rozsypującym sie przeguubem. :)
mario1994, bezwzględnie do wymiany, kup sobie półoś używkę przełoż przegub dobry dokup nowy ten zniszczony .


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mario1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: wt lip 03, 2012 12:36
Lokalizacja: Kłodzko

Półoś

Post autor: mario1994 » wt paź 02, 2012 19:23

Tak pomyślałem, bez sensu kupic nowy przegub i za jakiś czas znowu coś robić. Kupiłem dobrą używkę, cała półoś z przegubami w dobrym stanie zamontowane przed chwilą jazda testowa cisza jak makiem zasiał powinno byc ok :) Dzięki za pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości