Awaria skrzyni biegów - co mu dolega?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Awaria skrzyni biegów - co mu dolega?

Post autor: tul17 » pn wrz 10, 2012 22:15

Witam!
Podczas jazdy w pewnym momencie jak wrzucałem 3 bieg coś zachrobotało. Po pewnym czasie pojawiały się problemy z wrzuceniem 1 biegu (nie można było wrzucić). Biegi potem się wrzucały w innych pozycjach niż pierwotnie były (jakbym jechał innym autem). Wkrótce nie mogłem wrzucić już żadnego biegu. Biegi wogóle nie wskakują i lewarek skrzyni biegów jest teraz jakby przesunięty "w dół". Czyli bieg jałowy jest jakby prawie że na wysokości dolnych biegów (2,3,5). Czy możecie doradzić czego to może być objaw? To wszystko działo się w krótkim odstępstwie czasu (podczas kilkukilometrowej trasy). Wcześniej skrzynia chodziła prawidłowo. Nie wiem czy nie podałem zbyt mało szczegółów, ale może to że lewarek skrzyni jest jakby przesunięty daje jakiś charakterystyczny objaw. Auto to MK3 1.9 TDI 90 KM (AHU). Z góry dzięki za odp



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Awaria skrzyni biegów - co mu dolega?

Post autor: Waqa » pn wrz 10, 2012 23:37

zacznij od najłatwiejszych rozwiązań. mechanizm zmiany biegów/lewarka.



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Awaria skrzyni biegów - co mu dolega?

Post autor: tul17 » wt wrz 11, 2012 11:42

Pod maską zauważyłem że przeciwwaga jest wyłamana. Pękło w miejscu, gdzie wchodzi śruba. Dlatego skrzynia tak dziwnie chodziła. Wiecie, jak może wyglądać naprawa tego? Czy można jakąś ją sensownie umocować z powrotem (np przyspawać)? Auto będzie robione u mechanika, ale jestem ciekaw kosztów tej naprawy. Czy możliwe że tylko to się posypało, a skrzynia może być ok?



Awatar użytkownika
Maniek20080
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 123
Rejestracja: czw lip 26, 2012 09:55
Lokalizacja: ZS/ZKA

Awaria skrzyni biegów - co mu dolega?

Post autor: Maniek20080 » wt wrz 11, 2012 19:15

Skrzynia pewnie będzie ok. Co do naprawy to myślę że wymiana elementu, spawanie raczej nie wchodzi w grę.



tul17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 01, 2012 18:01

Awaria skrzyni biegów - co mu dolega?

Post autor: tul17 » śr wrz 12, 2012 20:12

Poszedł do wymiany cały wybierak. Już wszystko działa, choć miałem nadzieję że jedynka i trójka będzie lepiej wchodzić (przed awarią te biegi też nie wchodziły zbyt płynnie). Widocznie te zacinanie powoduje coś innego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości