Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Piotr-Bora-TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:36

Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Post autor: Piotr-Bora-TDI » pn lip 09, 2012 23:13

Witam.
Nie znalazłem jednoznacznej informacji dotyczącej mojego problemu wiec postanowiłem stworzyć nowy wątek.
Problem polega na tym, że sprzęgło lekko hałasuje jeśli wciśnie się pedał do połowy, lub jeśli jest wciśnięty pedał sprzęgła i jeszcze nie wbity bieg. Jak stoi na luzie to nie ma hałasu. Poza tym sprzęgło trochę cieżko chodzi. Tutaj jak rozumiem problem jest tylko ze sprzęgłem - najlepiej wymienić całe czy jest to spowodowane jakąś częścią sprzęgła?
Nie mniej co ważniejsze czyli co bardziej mi przeszkadza to ciężko wchodzący bieg pierwszy i drugi oraz zgrzytający wsteczny podczas wbijania. Dodam, że jak silnik jest zimny to 1 i 2 w miarę gładko wchodzi, opory pojawiają się po rozgrzaniu. Wsteczny zgrzyta zawsze. Czy jest to problem powiązany tylko ze sprzęgłem czy będzie trzeba się zająć i sprzęgłem i skrzynią? Autko ma 205 tys przebiegu, jeżdze nim od roku i przejechałem 20 tys.
Aaa jeszcze jedno - jak silnik jest rozgrzany to przy odpalaniu słychać coś jakby się luźno przez chwilę kręciło. Myślę, że to tarcza sprzęgła lub coś :)
Ma ktoś jakieś pomysły czym się zająć tzn co trzeba zrobić aby rozwiazać moje problemy? :)



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Post autor: sokol26 » wt lip 10, 2012 00:35

Gdyby Ci się tarcza sprzęgła luźno kręciła to raczej daleko byś nie zajechal, pewno łożysko żywota już kończy :p Najprawdopoobniej jest tak jak piszesz - sprzęgło. Pojedynczych elementów w takim zestawie sie nie wymienia, tarcza z dociskiem zużywają się razem, a łożysko to wiadomo... chyba nikt nie zostawił starego :P a pozatym zawsze w zestawie jest... Najtańsze HART to koszt koło 350 zł, a LUK koło 560. Tak czy inaczej skrzynie i tak by trzeba było zdjąć



Piotr-Bora-TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:36

Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Post autor: Piotr-Bora-TDI » wt lip 10, 2012 08:25

Te ceny to za cały zestaw? :) Bo najtańszy jaki ja znalazłem to 1080zł: http://moto.allegro.pl/kolo-dwumasowe-s ... 64715.html Piszesz, że skrzynie tak czi inaczej trzeba zdjąć - rozumiem, że przy wymianie sprzęgła demontuje się całą skrzynię, tak?



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Post autor: sokol26 » wt lip 10, 2012 09:40

No jasne że trzeba, a jak inaczej? Chyba że silnik wyjmiesz, też można :) Ale ten zestaw wyżej to masz z kołem zamachowym, ja podawałem ceny samego zestawu sprzęgła bez koła. Ten zestaw co podałeś jest za 1180 a nie 1080, ale gdbyś potrzebował to da rade taniej.



Piotr-Bora-TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:36

Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Post autor: Piotr-Bora-TDI » wt lip 10, 2012 18:28

To tak podsumowując, mówisz, że wystarczy wymienić sprzęgło bez koła czyli tarcza, docisk, tuleja itd i moje problemy znikną? :D
Dodatkowo przypomniały mi się jeszcze dwa objawy - przy ruszaniu trochę się trzęsie oraz jak odpalam, mam wrzucony np wsteczny i wciśnięte sprzęgło to lekko go cofa i analogicznie jak jest wbita jedynka to szarpie go do przodu. Oczywiście jeśli hamulec jest puszczony :)
Przy okazji - prowadzisz jakąś sprzedaż tanich, dobrych nowych części? :)



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Post autor: sokol26 » wt lip 10, 2012 18:47

Dokładnie, to ewidentnie sprzęgło... Co do części to tak jak widać... :bajer: Co do tego trzęsienia to niejestem pewny ale jak najbardziej może to być też dwumas, sprzęgło na pewno, ale czy dwumas to nie jestem pewien, po prostu nie chciałbym wprowadzić Cie w błąd. Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś to miał z tym doczynienia, swoje wiem ale mechanikiem nie jestem.



Valgas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr sie 03, 2011 11:28

Re: Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzyni

Post autor: Valgas » pt lip 13, 2012 00:54

Dołączam sie do tematu ponieważ u mnie jest identyczny problem jezeli poradzisz sobie z tym problemem daj mi znać pomożesz mi w uj xD tylko czy to wina sprzęgła ja miałem wymieniane 1000km temu i te same obiawy ;//



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Post autor: jacek100 » pn lip 16, 2012 12:40

mechanik mi powiedział ze jakikolwiek hałas napędu to kolo dwumasowe czyli zgrzyty i dzwonienie....



Valgas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr sie 03, 2011 11:28

Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Post autor: Valgas » czw lip 19, 2012 10:12

ale nie ma dmumasy w AKL i Agr Mechanik na odczepnego cie oszukał xD



Piotr-Bora-TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 09, 2012 22:36

Re: Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzyni

Post autor: Piotr-Bora-TDI » ndz lip 22, 2012 22:51

Jakiś czas się nie odzywałem - urlop :) Dziękuję za odpowiedzi. W sierpniu zabieram się za remont i tutaj podstawowe pytanie -
Valgas pisze:ale nie ma dmumasy w AKL i Agr Mechanik na odczepnego cie oszukał xD
-jesteś tego pewien? Wydaje mi się, że w AGR jest na 100%



Awatar użytkownika
Wolf88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Post autor: Wolf88 » pn paź 15, 2012 21:08

Podpinam się pod temat.
W moim mk4 kończy się pomału sprzęgło. Od kilku dni mam dziwny objaw. Podczas jazdy na niskich obrotach słychać dosyć głośne rzężenie spod podłogi (przynajmniej tak mi się wydaje, że dźwięk dochodzi właśnie stamtąd). Trudno to opisać, ale kojarzy mi się to z nie nasmarowaną huśtawką. Zauważyłem, że głośniej słychać podczas skrętu. Sądzicie, że to objawy padającej dwumasy? Czy możliwe, że dzieje się coś z pompą wspomagania?
Zawieszenie raczej wykluczam. Serwisuję na bieżąco. Poza tym ostatnio miałem przegląd techniczny i na szarpakach wyszło wszystko idealnie.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzynia?

Post autor: marcin7x5 » wt paź 16, 2012 09:36

Odpal silnik stań obok auta i kręć kierownicą. Jeżeli będzie cos nie tak z pompą to usłyszysz ją. Dla pewności możesz skręcic koła na maksa w którąś ze stron i jak bedzie dochodził metaliczny zgrzyt to masz winnego - pompa od wspomagania. No chyba, że masz rozwalona maglownicę ale to bys odczuł brakiem wspomagania lub przycinania się.



Majkel111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 27, 2015 20:10

Re: Hałasuje sprzęgło-problem ze sprzęgłem czy także skrzyni

Post autor: Majkel111 » czw lis 05, 2015 22:16

A w razie zepsucia, jedno z tych: http://www.technical.pl/oferta/sprz" onclick="window.open(this.href);return false;ęgła-przemysłowe-sprzęgła-maszynowe/sprzęgła-elastyczne-kłowe/sprzęgło-bezluzowe-skrętne-kłowe-trasco-es.html . Serio, tyle razy ile już zamawiałem sprzęgła. Tak to jest, jak się miało trochę maszynek w życiu :) Polecam stronkę. Pozdrowienia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości