Automatyczna skrzynia - problem z lewarkiem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
S1BART1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:25
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Automatyczna skrzynia - problem z lewarkiem

Post autor: S1BART1 » czw cze 14, 2012 14:15

Witam,
mam problem z mk4 a mianowicie ze zmianą położenia dźwigni automatycznej skrzyni biegów ,czasami przez kilka dni wszystko jest OK ,a czasami nagle nie można przestawić dźwigni w pozycje na przykład P lub R ,po kilkukrotnym mocnym naciśnięciu hamulca nagle skrzynia się odblokowuje i znów wszystko działa normalnie ,czujnik pod pedałem hamulca został wymieniony na nowy ,VAG nie pokazuje błędów .Gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny takiego zachowania się lewarka ,jakiś przekaźnik padł czy coś innego .
W czasie jazdy wszystkie biegi zmieniają się bez problemu ,tylko w czasie zmiany położenia lewarka na postoju jest problem
Bardzo proszę o pomoc



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Automatyczna skrzynia - problem z lewarkiem

Post autor: grg474 » czw cze 14, 2012 23:08

podepnij vaga i sprawdź na silniku wblokach masowych czy czujnik stop na pewno prawidłowo działa


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
S1BART1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:25
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Automatyczna skrzynia - problem z lewarkiem

Post autor: S1BART1 » pt cze 15, 2012 06:25

Cześć Grzesiu,
a powiedz mi czy tam jest jeden czujnik czy dwa,i co jeszcze mógłbym sprawdzić ewentualnie ,bo to autko przyjedzie do mnie aż z Katowic a w automatach nie siedzę zbyt dobrze



Awatar użytkownika
lukasz3001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr paź 05, 2011 10:17
Lokalizacja: Lubin

Automatyczna skrzynia - problem z lewarkiem

Post autor: lukasz3001 » pt cze 15, 2012 07:04

w skrzyni jest bolec ktory ja blokuje np w pozycji P najczestsza przyczyna nie zwolnienia tego bolca jest walniety czujnik stopu nad pedalem gdy sie "podpompuje" lub gwaltownie pusci pedal czujnik powinien zwolnic bolec, sprawdz czy nie ma jakis bledow no i sprawdzil bym ten czujnik czy napewno sprawny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości