Stuki i drgania podczas ruszania i zmiany biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

plechu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 28, 2009 10:18
Lokalizacja: Warszawa

Stuki i drgania podczas ruszania i zmiany biegów

Post autor: plechu » sob kwie 28, 2012 13:55

Witam,

Mam problem w Golfie V 2.0 TDI. Podczas ruszania lub zmiany biegów słyszę stuknięcie, na kierownicy czuje drganie i uczucie jakby na kołach pojawiał się opór. Silnik działa poprawnie, podczas skręcania nie słychać żadnych stuków, auto prowadzi się poprawnie, jedynie te stuki podczas ruszania i zmiany biegów. Gdy auto wejdzie na obroty i się lekko rozpędzi drgania ustępują. Dodatkowo gdy wjeżdżałem w dziury na naszych pięknych drogach słyszałem metaliczne stuknięcia (dlatego może to coś w zawieszeniu?). Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym przypadkiem? Co to może być?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Stuki i drgania podczas ruszania i zmiany biegów

Post autor: wojtas46 » sob kwie 28, 2012 18:48

Podjedż na diagnostykę niech przetrzepią zawieszenie , badanie nie jest drogie a może wykazać co nawala , jeśli zawiecha będzie oki to wtedy trzeba będzie szukać dalej , poduchy silnika lub skrzyni



bartezz1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 15:49

Stuki i drgania podczas ruszania i zmiany biegów

Post autor: bartezz1981 » ndz kwie 29, 2012 22:37

Mam V w benzynie 1.4 6 biegów - też mam taki dziwny dzwięk podczas włączania biegów - podobno tak maja te auta. Stuki w zawieszeniu też mam ale tylko jeśli zjadę
na drogę żwirową piskową na drodze tego nie słychać. Byłem na diagnostyce zawieszenia i nic nie wyszło. To tak jakby kamienie przyklejające się opon słychać. Na asfalcie tego
nie ma.



eXstra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 23:04

Stuki i drgania podczas ruszania i zmiany biegów

Post autor: eXstra » ndz kwie 29, 2012 23:42

plechu, nie wina sprzęgła? Ewentualnie poduszki pod silnikiem.



plechu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 28, 2009 10:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki i drgania podczas ruszania i zmiany biegów

Post autor: plechu » pn kwie 30, 2012 21:47

eXstra pisze:plechu, nie wina sprzęgła? Ewentualnie poduszki pod silnikiem.
Wróciłem od mechanika. okazało się, że urwała się śruba mocująca skrzynie biegów do silnika. Musiała odkręcać się od pewnego czasu i niestety w końcu nie wytrzymała i złamała się w połowie. Na szczęście naprawa nie była trudna i teraz auto śmiga aż miło. Jedyną dodatkową konsekwencją usterki jest rozszczelnienie klimy :(, uciążliwe szczególnie w te upały. Ruszający się silnik (nie miał trzymania w tylnej części wiec przy dodawaniu gazu przemieszczał się do przodu), paskiem rozrządu przetarł jedną z gumowych rurek klimy. Zatem czeka mnie jeszcze wymiana tego elementu i napełnienie klimy. Mogło być gorzej...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości