Pedał sprzęgła nisko "bierze"

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ermac20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 21, 2011 10:52
Lokalizacja: Lubin

Pedał sprzęgła nisko "bierze"

Post autor: Ermac20 » czw kwie 19, 2012 10:37

Witam, kiedy kupilem auto, sprzeglo strasznie nisko bralo prawie przy podlodze, wykosztowalem sie i wymienilem calosc na nowe. Ale mimo to sprzeglo dalej bierze przy samej podlodze, no moze jest delikatna poprawa ale mimo to bierze nisko i jest bardzo krotki skok tzn ma ono bardzo krotki zakres dzialania. Jak puszczam pedal sprzegla to auto zaczyna jechac i kilka mm dalej juz pedal sprzegla wogole nie oddzialywuje na naped. W innych autach zauwazylem ze jest tak ze niemal na calej dlugosci zakresu pedalu sprzegla ma ono wplyw na dzialanie skrzyni. Co moze byc nie tak?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Pedał sprzęgła nisko "bierze"

Post autor: doggie » czw kwie 19, 2012 11:11

Ermac20 pisze:Witam, kiedy kupilem auto, sprzeglo strasznie nisko bralo prawie przy podlodze, wykosztowalem sie i wymienilem calosc na nowe. Ale mimo to sprzeglo dalej bierze przy samej podlodze,
nie wiem po co wymieniałeś sprzęgło ale to normalne że w Mk5 bierze 1 cm od podłogi, miałem 5 lat Mk5, wymieniałem dwumas z kompletem sprzęgła, teraz mam Audi A3 i sprzęgło bierze tak samo, nie przejmuj się


swoją drogą widzę że jako jedyny użytkownik Mk5 zgłaszasz mnóstwo problemów, jakiś felerny chyba ten twój golf a swoją drogą czytając twoje tematy widzę że często szukasz dziury w całym, szukasz problemu którego nie ma :D



Awatar użytkownika
Ermac20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 21, 2011 10:52
Lokalizacja: Lubin

Pedał sprzęgła nisko "bierze"

Post autor: Ermac20 » czw kwie 19, 2012 12:05

Auto mam fajne ale lubie jak wszystko działa jak w zegarku. Wiele dupereli jak niedzialajaca lampa w bagazniku dziala mi na nerwy mimo ze to drobnostka. Z drugiej strony nie jestem mechanikiem i nie znam sie na wielu rzeczach wiec wole podpytac, bo talent do samochodow mam taki ze jak sam sie zabiore za cos to napewno popsuje. Dzieki za informacje, myslalem ze to jakis problem a tak chyba poprostu musi byc.



lashloo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 16, 2009 13:12
Lokalizacja: myślenice

Pedał sprzęgła nisko "bierze"

Post autor: lashloo » pn kwie 30, 2012 19:25

a masz linkę z samo regulatorem ? jeśli tak to musisz go popuścić. przynajmneij tak jest w np renault nie wiem jak w vw bo jeszcze nie miałem tego problemu ale zasada pewnie ta sama



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Pedał sprzęgła nisko "bierze"

Post autor: doggie » pn kwie 30, 2012 22:53

lashloo pisze:a masz linkę z samo regulatorem ?
a jak myślisz co może być w Mk5 :bajer: chyba nie miałeś okazji naciskać sprzęgła w Mk5, to normalne że bierze bardzo nisko



lashloo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 16, 2009 13:12
Lokalizacja: myślenice

Re: Pedał sprzęgła nisko "bierze"

Post autor: lashloo » wt maja 01, 2012 22:38

racja nie doczytałem jaki model ;]



Awatar użytkownika
misiur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lip 09, 2009 00:09
Lokalizacja: Zabrze

Pedał sprzęgła nisko "bierze"

Post autor: misiur » śr maja 02, 2012 07:20

przyzwyczaj sie albo kup se inne auto :helm:


http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/4C6j

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości