Mk3 1,9TDI (1Z) - Przegub terkocze :( - do wymiany??

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Mk3 1,9TDI (1Z) - Przegub terkocze :( - do wymiany??

Post autor: Razal » śr kwie 19, 2006 20:06

Witam,

Tak więc dzisiaj pojechałem sobie założyć letnie ogumienie - no i jak to zwykle bywa - przy ściągniętych kółkach lubię sobie popatrzeć na inne rzeczy ;) I wypatrzyłem smar na lewym nadkolu - szybko się domyśliłem skąd on tam się wzioł ;) - okazało się że osłona przegubu jest w 100% OK, ale jedna z obejm ta o mniejszej średnicy na półoście się kończyła, odleciała i smar sobie latał gdzie chciał - nie wiem jak długo tak jeździłem ale mogło być ze 3 miesiące - odrazu sobie pomyślałem - ciekawe jak tam przgub ;) no i koła na maxa w lewo - w prawo i ruszam - niestety słychać lekkie tyrkotanie :(:( .

Jutro chce jechać to zrobć. Jak myślicie przegub do wymiany czy tylko smar trzeba uzupełnić i będzie OK.. Jaki koszt takiej wymiany z przegubem (ewentualnie) i czy trzeba zbierzność ustawiać ptem ?? Ktoś to wymieniał - jakiej firmy kupić przegub ??

Dzięki za rady - pozdrooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » śr kwie 19, 2006 22:25

jezeli nie tyrkocze bardzo mocno to bym nie zmienial przegubu tylko zmienil oslone i smar uzupełnili dalej smigal. zbierznosci nie musisz ustawiac bo nic sie nie przestawi. ogolnie mowiac bardzo prosta robota :)



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » czw kwie 20, 2006 12:11

Bula88 pisze:jezeli nie tyrkocze bardzo mocno to bym nie zmienial przegubu tylko zmienil oslone i smar uzupełnili dalej smigal. zbierznosci nie musisz ustawiac bo nic sie nie przestawi. ogolnie mowiac bardzo prosta robota :)
Oj dzisiaj się przekonałem jak terkocze ;) Musiałem szybko się zwinąć ze skrzyżowania, a tu taki fajny dźwięk trrrrrrrrrrrrrrrrrrr hehe - dzisiaj jade do mojego mechanika na wymianke - Przegub 120, wymiana 60. Teraz będe częściej spoglądał na stan osłon i opasek przegubów :hmm:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

bartekabram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bartekabram » czw kwie 20, 2006 12:16

I dobrze. Wymieniaj, bo jak już ostro terkocze to wkoncu może się rozpać i będzie większy problem, jak gdzieś w obcym mieście ci się to stanie :(



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » czw kwie 20, 2006 13:33

bartekabram pisze:I dobrze. Wymieniaj, bo jak już ostro terkocze to wkoncu może się rozpać i będzie większy problem, jak gdzieś w obcym mieście ci się to stanie :(
Tak - dokładnie - a 4-MOTION brak i wtedy będzie 1-MOTION :jezor:

POZDROOO :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

Post autor: shibby » ndz cze 18, 2006 10:00

Bula88 pisze:jezeli nie tyrkocze bardzo mocno to bym nie zmienial przegubu tylko zmienil oslone i smar uzupełnili dalej smigal. zbierznosci nie musisz ustawiac bo nic sie nie przestawi. ogolnie mowiac bardzo prosta robota :)
a jak wymienic ta gume i smar? bo ja chyba nie mam przerwanej ani nic ale chcialbym to wymienic bo dzis wlasnie zauwazylem ze jak stalem czekajac az sie otworzy brama i majac otwarte okno (skrecone w lewo kola) to co jakis czas wlasnie tak zatyrkotalo ale w czasie jazdy nic sie nie dzieje tylko jak stalem :| co to jest? przegub czy cos innego?


[img]http://images13.fotosik.pl/26/10e53d014d7e7f26.jpg[/img]

Awatar użytkownika
dommarc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 14:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dommarc » ndz cze 18, 2006 11:52

shibby pisze:a jak wymienic ta gume i smar? bo ja chyba nie mam przerwanej ani nic ale chcialbym to wymienic bo dzis wlasnie zauwazylem ze jak stalem czekajac az sie otworzy brama i majac otwarte okno (skrecone w lewo kola) to co jakis czas wlasnie tak zatyrkotalo ale w czasie jazdy nic sie nie dzieje tylko jak stalem :| co to jest? przegub czy cos innego?
Uszkodzenie przegubu najłatwiej jest zdiagnozować przy jeździe (ruszaniu) ze skręconymi kołami. Jeżeli słyszysz czujesz to terkotanie to znaczy, że coś się zaczyna dziać niedobrego z przegubem. Na prostej na początku nie będzie terkotać, a jak terkocze na prostej to jest bardzo źle - i zacznij się modlić :jezor: .

Przede wszystkim podnieś auto i zobacz bardzo dokładnie jak wygląda osłona przegubu tu określana jako "guma". Kręcisz powoli kołoem i oglądasz osłonę przedubu (taki gumowy mieszek). Jeżeli jest pęknięta to trzeba ją wymienić, a to co znajduje się pod nią (to jest przegub) trzeba wyczyścić z brudu i nasmarować na nowo.
Jeżeli osłona będzie cała (bez pęknieć) a opaski mocujące ją też będą na miejscu to terkotanie może oznaczać "kończenie sie" przegubu.


pozdrawiam Dominik

KUPIĘ:
- klapę tylną MK3 kombi najlepiej w kolorze LC3L

shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

Post autor: shibby » ndz cze 18, 2006 12:18

oki dzieki zobacze co tam z nim jest ciekawego :)


[img]http://images13.fotosik.pl/26/10e53d014d7e7f26.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » ndz cze 18, 2006 23:01

Mi się zdaje że też bede miał przegłób do wymiany jeżeli skręce koła w jakąś strone i cofam na wstecznym to tak mi cos jakby przeskoczy ale tak tylko raz.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt cze 27, 2006 17:53

Podlacze sie do temamu, by nie zakladac nowego, przede mna wymiana lozyska prawego przedniego, ale zastanawiam sie tez nad przegubem, poniewaz w sierpniu zeszleo roku po kupnie golfika wymienialem malzete na tym przergubie bo byla peknieta i przy myciu przegubu, mechanikowi jedna kulka wyleciala, ale ja wlozyl ;) Za to wczoraj podniozlem to kolo i nim pokrecilem i mam luz na przegubie.

A przed chwila wracajac do domu, jak zaparkowalem, zostawiajac na maksymalnym skrecie i zauwazylem, ze prawe kolo nie jest calkowicie pionowo wobec jezdni w przeciwienstwie do lewego... czego to moze byc wina :?: po wyprostowaniu jest chyba dobrze



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Mk3 1,9TDI (1Z) - Przegub terkocze :( - do wymiany??

Post autor: nitrox89 » czw sty 31, 2013 11:56

Sory za odkop, ale mam pytanie. Równy rok temu wymieniałem przeguby zewnętrzne.
W międzyczasie na prawym poleciała mi guma, ale szybko zdiagnozowałem (akurat ściągałem koło) i zmieniłem.
No i chyba to samo przytrafiło się lewej (wiadomo, zima, to często się kół nie ściąga bo komu by sie chciało). Domniemam że tak się stało, bo dziś ruszając w prawo na całym skręcie i uszłyszałem radosne stukanie (lekkie, ale jednak).
I teraz mam pytanie, pomoże jak wyciągne przegub, umyje go, zapcham nowym smarem i założe nową osłone? Czy gra nie warta świeczki?
Nie miałem jeszcze takie sytuacji, przegub ma przejechane 22 tyś.
Wiadomo, osłona troche tańsza niż cały przegub.


Rust is lighter than carbon fiber

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości