problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KANO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 03, 2012 14:05

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: KANO » wt sty 03, 2012 14:49

witam

mam mega problem ponieważ moja golfina stwierdziła ze przestanie działac :(

problem polega na tym iż... na wyłączonym silniku biegi wchodzą tak jak zawsze mi wchodziły,gdy odpale silnik nie ma możliwości wrzucenia jakiegokolwiek biegu.wcisnę sprzęgło i próbuję delikatnie "siłowo" wrzucić np 1 to słysze ze silnik jakby dostawał opór (nie wiem jak to opisać) na wstecznym zaczyna sie "zgrzytanie" gdy wyłączę silnik wrzuce np 1 i odpale fure to musze trzymac na hamulcu bo mimo ze mam wciśnięte sprzęgło to auto non stop jest na biegu ;(

teraz pytanie... skrzynia docisk czy coś od sprzęgła albo coś innego ??

z 2 miesiące temu wymieniałem docisk ze sprzęgłem,nie wymieniałem łożyska chociaż wiem ze już coś jest nie tak z nim bo na luzie skrzynia dawała sie słyszeć na biegu była cisza.

wszystko zaczęło sie gdy najechałem na krawężnik :/ może coś mi wypadło?? coś sie poluzowało?? nie uderzyłem skrzynią ani niczym ale jak chciałem potem ruszyć to pedał sprzęgła bez oporu wpadał do połowy a potem coś tam chciał łapać :/
efekt był taki ze na jedynce pół miasta przejechałem zeby dostać sie do domu :/

HELP!! może ktoś z was coś wymyśli :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: Paweł Marek » wt sty 03, 2012 15:25

Zzyli po prostu sprzęgło nie rozłącza napedu. Jak chodzi pedał sprzęgła - może tylko linka się zepsuła? A jesli nie to trzeba zajrzeć pod pokrywkę z tyłu skrzyni czy sie dźwignia rozłączająca nie posypała, a jeśli i to nie to sprzęgło do ponownej roboty (talerzyk i pręt wysprzęglający do sprawdzenia)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

KANO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 03, 2012 14:05

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: KANO » śr sty 04, 2012 20:18

linka to było pierwsze co sprawdziłem jeszcze na krzyżówce w centrum miasta hehehe nie mam samo regulatora wiec delikatnie podciągnąłem linke i wszystko działało... do momentu aż nie wyłączyłem silnika potem powtórka z rozrywki :/
pokrywka z tyłu skrzyni ?? co masz na myśli ?? bo średnio rozumiem

ma ktos zdjecie albo może zrobić zdjęcie mocowania linki do łapy?? (chodzi mi o ilość tych gumowych elementów) duuuuży luz mi sie zrobił i nie wiem czy nie brakuje mi jakiegoś elementu (szukałem na necie jakiegoś zdjecia ale lipa jest:( ) wiem ze luz ma być ale chyba nie aż taki :/



Jarekxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 04, 2008 17:02
Lokalizacja: Olkusz

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: Jarekxxx » śr sty 04, 2012 22:25

Miałem podobny przypadek! Okazało się,że uszkodzeniu uległ nit (wypadł ze starości) w metalowej płytce sprężystej docisku sprzęgła.Na ten nit działa wałek wyciskowy poprzez łożysko oporowe,dźwignię wyciskową-która jest zamocowana na osi dźwigni do której doczepiona jest linka sprzęgła! Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: Paweł Marek » czw sty 05, 2012 01:33

KANO, na skrzyni od strony lewego koła jest taki dekiel, można odkręcić bez wyjmowania skrzyni i popatrzeć co tam się stało, znajdź sobie jakiś rysunek było o tym wiele razy na forum. Jeśli tam jest wszystko ok to i tak musisz skrzynię wyjmowac i na sprzęgło patrzeć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: jacek100 » czw sty 05, 2012 19:08

kolega wyzej ma racje wyciagnieta linka jak pedal wpadl do srodka to tarcz padla sprezynka wypadla



KANO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 03, 2012 14:05

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: KANO » czw sty 05, 2012 22:38

jutro wyciągne skrzynie i zajrze w jej bebechy i zobacze czy ją założe z powrotem czy wrzucę do bagażnika i pożegnam starego poczciwego gofla :rozpacz:



KANO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 03, 2012 14:05

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: KANO » ndz sty 29, 2012 13:21

wyjąłem skrzynie i okazało sie ze kolega Jarekxxx miał racje, odpadł nit.Zadowolony złożyłem wszystko do kupy i okazuje sie że nadal jest to samo :(

na łożysko nie patrzyłem bo nie udało mi sie tego dekielka odkręcić :/ nie wiem jak to cholerstwo ugryść :/

pozostało tylko :banghead:



Jarekxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 04, 2008 17:02
Lokalizacja: Olkusz

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: Jarekxxx » ndz sty 29, 2012 16:36

Podnieś lewy przód,ściągnij koło lewe.Zobaczysz blaszany dekielek z logo VW-albo BEEEZ :P Dekielek podważasz płaskim,cienkim a zarazem szerokim śrubokrętem (mniejsza możliwość uszkodzenia dekielka) i oto masz dostęp do łożyska,dźwigni i pręta.Dekielek w w razie czego kosztuje kilka zł. Obrazek Obrazek Obrazek Na zdjęciach zespolonych są zdjęcia ,,dupki" skrzyni z dekielkiem przykręcanym (stary typ). Zdjęcie z czerwonym opisem-widok Twojego dekielka



KANO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 03, 2012 14:05

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: KANO » pn sty 30, 2012 13:36

ściągnąłem dekielek i wszystko jest na swoim miejscu.wrzuciłem wsteczny i trzymając hamulec :/ chciałem odpalić złomka ale nie dał rady bo na wciśniętym sprzęgle nadal jest bieg :/

w D....ie mam już to auto :) wypcham go przed dom na droge i niech sobie marznie gnije i czeka na lawete od złomiarza :)



jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: jacek100 » wt sty 31, 2012 09:58

poprostu linka sprzegla wyciagla sie !



KANO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 03, 2012 14:05

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: KANO » czw lut 02, 2012 14:15

coraz bardziej jestem przekonany że do wymiany znów kompletne sprzęgło :/ nie mam ochoty z tym robić znowu... najwyraźniej niedawno kupiłem jakiś felerny komplet :/ niestety rachunku brak bo bym im to zareklamował.
czytałem wiele postów i nie tylko ja miałem takie objawy.wszystkim ustępowały po wymianie kompletnego sprzęgła ewentualnie docisku

czas na :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kac: :kac:



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: xxMAXIMxx » ndz kwie 22, 2012 10:19

podpinam się pod temat, objawy mam te same. Na zapalonym silniku trzeba się nieźle napocić żeby wrzucić bieg... Skrzynia 4T z golfa 2. Nie wysprzęgla po prostu do końca. Wyjąłem całą skrzynię i wstawiam fotki. Wygląda na to, że wszystko jest ok. Zastanawia mnie ten nit oporowy w talerzyku wysprzęglającym.... Wałek ma odpowiednią długość, wg. etki 342mm. Nie mam już pomysłów co może być nie tak.

Obrazek
Obrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

problem ze skrzynią? biegami? sprzęgłem?

Post autor: xxMAXIMxx » pn kwie 23, 2012 12:48

Pomoże ktoś?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości