skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » sob gru 17, 2011 18:59

Dzień dobry,
Zaczęła mi stukać skrzynia biegów, więc się za nią zabrałem. Okazało się, że mam urwane pół ząbka na wałku. Miałem też wyrobione łożyska dociskające zębatkę i to mi tak stukało i wyrobiło też przegub. Zębatka tak mi latała w skrzyni, że nawet ją trochę przetarła.... Teraz moje pytanie- założyć nowy przegub i łożyska?czy raczej szukać nowej skrzyni, która nie wiadomo ile wytrzyma.
Ta moja miała już założone śruby zamiast nitów, więc ktoś się już do niej dobierał...Ja zrobiłem na niej 60tys. km a auto ma już ~200tyś



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: psilos1 » sob gru 17, 2011 19:26

Ja bym remontował -znalezienie używki w dobrym graniczy z cudem .Do tego w twojej skrzyni odpada regeneracja układu różnicowego .



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » sob gru 17, 2011 20:11

Też tak myślę. Zastanawiam się tylko czy u szczerbiony ząbek na wałku nie będzie miał wpływu na wyważenie jego...i znów się nie rozklekocze.. A nowego wałka też nie dostanę.



tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Re: skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: tiktaczek1 » ndz gru 18, 2011 22:37

waflocki pisze:Też tak myślę. Zastanawiam się tylko czy u szczerbiony ząbek na wałku nie będzie miał wpływu na wyważenie jego...i znów się nie rozklekocze.. A nowego wałka też nie dostanę.
Witam jak mi podasz ile zębów ma twój wałek i jaka jest średnica to może ci taki znajdę



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » ndz gru 18, 2011 22:50

musiałbym do mechanika zadzwonić jutro, bo sam ze względu na brak czasu nie zajmuję się tym



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: jhosef » pn gru 19, 2011 11:01

Jak naprawiać to dobrze. Albo wymieniaj skrzynię. Zostawianie jakiś uszczerbionych elementów nie jest moim zdaniem dobrym roziwązaniem .



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » pn gru 19, 2011 11:35

jhosef, każdy mówi co innego. Od dwóch mechaników słyszałem, że nie ma to wpływu większego. Jedynie co mi mówili to, żeby nie kupować regenerowanych! bo tam to już wszystko można znaleźć w środku. Niestety te skrzynie są lipne i jakąś dobrą ciężko dostać. Mechanik mówił, że nie wie co było przyczyną wyrwania tego ząbka-najprawdopodobniej ciało obce. Jak złoży tą to może działać, ale po 10tyś znowu się może rozsypać, bo jak skrzynia raz się popsuła to już jej nie naprawisz do końca dobrze. Nawet jak kupisz nowe części to już nie będą współgrały ze starymi już wytartymi.
Wytłumaczył mi to na łańcuchu do roweru-jak kupisz nowy a zostawisz używane tryby to będzie się zakleszczał lub spadał...
No orzech do rozgryzienia dość ciężki.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: jhosef » pn gru 19, 2011 13:46

waflocki, jeśli dobrze zrozumiałem to mechanik też nieco umywa ręce co będzie po poskładaniu do kupy tego co masz. Wiem, że sprawa nie jest prosta.



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » pn gru 19, 2011 14:13

jhosef, no lepiej, że mechanik mówi mi co i jak i to ja mam podjąć decyzję niż później złość przelewać na niego.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: jhosef » pn gru 19, 2011 14:24

Ile będzie Cię kosztowac naprawa po łebkach tej co masz skrzyni?



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » pn gru 19, 2011 14:37

~700-800 zł.
Jakbym teraz zdecydował się na kupno skrzyni to ok. 2000zl.
Skrzynia zdjęta z rozbitka ~1500zl. regenerowana 700-1500zl. Samo zdjęcie i założenie skrzyni ~300.
Jak się uda to jestem tysiak do przodu. A jak nie to 2tyś znowu będą do wydania. Bez ryzyka nie ma fun ;) Kupując używkę też nie ma pewności czy skrzynia będzie ok. Moja już była wcześniej naprawiana...



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: psilos1 » pn gru 19, 2011 20:06

Witam problemem tych skrzyni jest przede wszystkim mechanizm różnicowy i słabe łożyska ,wyszczerbiony wałek to "pamiątka"po zerwanym nicie .Z sześciu znanych mi samochodów z tą skrzynia (łącznie z moim )WSZYSTKIE miały problem z zerwanymi nitami.Kupno używki z nitowanym mechanizmem różnicowym to proszenie się o kłopoty !U siory w skodzie też wyszczerbił się wałek -śruby ,nowe łożyska i skrzynia jak nowa (przejechane od remontu ponad 60 tys ).Większość znanych mi mechaników to "wymieniacze"nie chcą lub nie potrafią naprawić (łatwiej jest wsadzić używkę i zarobić 3 stówy w 2 godziny ,niż babrać się cały dzień w śmierdzącym oleju przekładniowym z niewiadomym skutkiem -będzie działać czy nie )Większość używek to "nówki prawie nie śmigane"w rzeczywistości to złom!Naprawiaj swoją skrzynie -nowe łożyska i synchronizatory (jak haczy)i będzie jak nowa. Powodzenia



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » śr gru 21, 2011 14:22

Skrzynia się składa. Dam znać jaki będzie finał. Może jeszcze przed świętami uda mi się przejechać (albo postać w korkach) moim golfem.



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

skrzynia biegów duu-urwany ząbek wału

Post autor: waflocki » czw sty 05, 2012 09:53

Skrzynia złożona, ale niestety dalej stuka jak się podłączy lewy przegub i zaczyna lekko ją rzucać. Przegub był wymieniany, więc zostaje chyba mechanizm różnicowy:/ ktoś ma dostęp do taniej skrzyni?:) bo nie wiem co mi pozostaje. Na razie samochód stoi w warsztacie, bo nie mam na niego siły. Wolę komunikacje miejską albo rower:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości