dziwne mocne dźwięki z silnika/skrzyni biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
igorw15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 13:42

dziwne mocne dźwięki z silnika/skrzyni biegów

Post autor: igorw15 » sob maja 21, 2011 13:03

Witam. Od wczoraj podczas dodawania gazu słychać jakby coś tarło. Jakby koło tarło o plastik, czy jakby ktoś wsadził plastikowy patyczek w szprychy koła rowerowego. Początkowo myślałem, że to z turbiny, ponieważ jest już ona na wykończeniu. Ale dźwięk ten pojawia się tylko i wyłącznie na biegu. Nie wchodzą raczej w grę żadne części zawieszenia, ani łożysko w kole. Wraz z mechanikiem zrobiliśmy następujący test: Silnik odpalony, zaciągnięty mocno ręczny, wrzucony bieg i mocnym chwilowym dodawaniem gazu, jakby próba ruszenia. Podczas tego testu było słychać ten dziwny dzwięk, więc raczej nic w zawieszeniu. Ale, no właśnie jest "ale".. Wszystko zaczęło się jakieś 2 tygodnie temu, gdy przy skręconych kołach w prawo dodawałem gazu. Wtedy było słychać to jakby tarcie. Byłem przekonany, że to wina wygiętego drążka kierowniczego i koło trze gdzieś o nadkole. Od wczoraj na prostych kołach i na skręconych w prawo, przy przyspieszaniu słychać ten dźwięk. Przy skręceniu kół w lewo dziwny dźwięk ustępuje! Na wstecznym nie ma żadnego hałasu. Największy jest na biegach 1-4 przy obrotach 1-2/2,5tys., potem ustaje. Do tego wszystkiego czasem słychać to tarcie też na luzie, np jak wjadę w jakąś nierówność. W okolicach pedałów, właśnie na nierównościach też czuć jakby tam coś biło. Pasażer nie czuje nic. I kolejna istotna rzecz. Hałas ten słychać tylko wewnątrz! Ktoś kto stoi na zewnątrz, nie słyszy żadnego tarcia. Proszę o pomoc!



bartek2011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 20, 2011 00:50

dziwne mocne dźwięki z silnika/skrzyni biegów

Post autor: bartek2011 » sob maja 21, 2011 18:19

Nie stawiam na 100% ale to może być mechanizm różnicowy ponieważ miałem taki sam problem w Land Rowerze Freelander.Nie wiem czy w tym modelu masz kolo dwumasowe sprzęgła ponieważ ono jak się rozsypuje to tez daje taki objaw. ps. Możesz spuścić olej ze skrzyni i zobaczyć czy są opiłki



Awatar użytkownika
igorw15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 13:42

dziwne mocne dźwięki z silnika/skrzyni biegów

Post autor: igorw15 » sob maja 21, 2011 18:42

Wielkie dzięki za odpowiedź. Przypomniała mi się jedna rzecz. W kwietniu przez ok tydzień czasu przy ruszaniu na 1 biegu było wyraźnie czuć i słychać uderzenie w podłogę. Za każdym razem jakby kamień uderzał od spodu w okolice pedałów. Zanim zdążyłem udać się z tym do mechanika, problem sam z siebie ustał. To na pewno jest powiązane. A koło dwumasowe? Nie miałem nigdy raczej problemu ze sprzęgłem. Jedyna rzecz, która może być z tym powiązana to czasami , przy hamowaniu(tylko i wyłącznie hamowaniu) na luzie, bądź z wciśniętym sprzęgłem takie stuki z silnika. Całkiem jakby zmieniała się praca silnika i lekko trzęsło autem. Puszczałem hamulec, jeszcze z sekundę były te,dosyć równomierne, stuki i problem uchodził.



Awatar użytkownika
igorw15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 13:42

dziwne mocne dźwięki z silnika/skrzyni biegów

Post autor: igorw15 » sob maja 21, 2011 20:49

Dodałem filmik, bardzo proszę zerknąć: " onclick="window.open(this.href);return false;



pepik5132
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 21, 2011 21:04

Re: dziwne mocne dźwięki z silnika/skrzyni biegów

Post autor: pepik5132 » sob maja 21, 2011 23:15

moze ktos mi pomuc



pepik5132
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 21, 2011 21:04

dziwne mocne dźwięki z silnika/skrzyni biegów

Post autor: pepik5132 » sob maja 21, 2011 23:16

mam problem z wv bora tdi



Awatar użytkownika
igorw15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 13:42

dziwne mocne dźwięki z silnika/skrzyni biegów

Post autor: igorw15 » pn maja 23, 2011 07:10

możliwe, że to któryś z przegubów?



Awatar użytkownika
igorw15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 13:42

dziwne mocne dźwięki z silnika/skrzyni biegów

Post autor: igorw15 » pt maja 27, 2011 13:37

Mój przypadek wyjaśniony. Problem dość błahy. Urwana łapa od skrzyni biegów. Górna łapa która znajduje się niedaleko lewego koła. Cała luźno wisząc wpadała w wibracje i stąd dziwny dźwięk. Łapa - 50 zł, wymieniona, problem z głowy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości