Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: malyktos » śr maja 18, 2011 23:45

Witam czasami przydarza mi się problem ze sprzęgłem mianowicie pomimo wciśnięcia pedału sprzęgła do podłogi chyba nie wysprzęgla się ono do końca ponieważ nie mogę włączyć pierwszego biegu, a wsteczny i dwójka wchodzą z potwornym zgrzytem i czasami auto od razu próbuje jechać, pozostałe biegi wchodzą wtedy z oporem ale po użyciu siły da się je wbić. Problem nie występuje zawsze ale tylko niekiedy. Ogólnie sprzęgło łapie dosyć wysoko ale w tym momencie gdy występuje rzekomy problem to sprzęgło łapie już około 1cm od podłogi (lecz wtedy auto nienaturalnie szarpie). Czasami jak już wcześniej opisałem auto chodzi bez problemu a czasami występuje rzeczony problem. Dodam że mam linkę z samoregulatorem i niekiedy łapę od sprzęgłą można dwoma palcami nacisnąć w dół a niekiedy gdy samoregulator się napnie to łapa od sprzęgła w dół ani drgnie. Nie wiem czy winy szukać w lince z samoregulatorem czy w czym innym.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: stonefree » pt maja 20, 2011 22:33

Na poczatek wymień tę linkę.



malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: malyktos » sob maja 21, 2011 19:48

Linka zmieniona i wyregulowana ale efekt nadal bez zmian. Czy powodem usterki może być zbyt niski poziom oleju w skrzyni biegów?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: stonefree » sob maja 21, 2011 22:15

malyktos pisze:Czy powodem usterki może być zbyt niski poziom oleju
O ile wysokość "brania" sprzęgła się zmienia, to skrzynia biegów nie ma nic do rzeczy.



malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: malyktos » sob maja 21, 2011 22:22

no ale z tego co mi wiadomo to sprzędło zanurzone jest częściowo w oleju ze skrzyni biegów.a co do wysokości łapania sprzęgła to nie miałem okazji tego sprawdzić po wymianie linki, ale jest chyba trochę bliżej podłogi łapie.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: stonefree » sob maja 21, 2011 22:47

malyktos pisze:sprzędło zanurzone jest częściowo w oleju ze skrzyni biegów
Bzdura. Jeżeli kupiłes linkę z nakrętką regulacyjną i regulowanym pancerzem, to próbuj wydłużać pancerz tak, żeby sprzęgło zaczynało ciągnąć jak najwyżej, a silnik gasł przy próbie ruszania z wysokich obrotów i przy wciśniętym hamulcu.



malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: malyktos » ndz maja 22, 2011 10:39

Czyli w golfie jest suche sprzęgło?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: stonefree » ndz maja 22, 2011 10:57

W każdym aucie z manualna skrzynią sprzęgło jest suche.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: Johnatan » ndz maja 22, 2011 11:22

jak by był w oleju ;d samochód by przenigdy w życiu nie ruszył z miejsca, w sprzęgle występuje zjawisko tarcia a nie ślizgania :D (no chyba że jest już zajechane):D

Jak masz tą wajche na skrzyni biegów, która chodz w góre i w dół, weź linke z regulacją i spraw tak żeby ta wajcha poszła w góre, ale nie za mocno bo fura nie bedzie puszczała sprzegła.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: malyktos » pn maja 23, 2011 18:49

A w motorowerach sprzęgło było mokre, dlatego również myślałem że tak było w przypadku niektórych samochodów.



Awatar użytkownika
men505
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:27
Lokalizacja: KBR Wola Przemykowska
Kontakt:

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: men505 » czw maja 26, 2011 23:53

Miałem kiedyś taki nietypowy przypadek ze sprzęgłem w mk2. Przyczyną był talezyk który pcha popychacz wychodzący z walka głównego skrzyni. W tym talezyku na środku jest taki mosiężny jak by nit i on się przetarł i wpadł między tarcze a docisk i auta nie dało się wysprzęglic. Dopiero po wymianie tego talezyka i usunięciu resztek tego guzika z okolic tarczy zaczęło działać. Niestety musisz ściągnąć skrzynie żeby stwierdzić czy to na pewno to. Dodam że tak to robiłem to ściągałem skrzynie 2 razy. Raz żeby wymienić tależyk drugi żeby wyciągnąć te resztki z między tarczy a bodajże koła zamachowego.


Sprzedam skrzynię DQY, silnik AJM i osprzęt. Usługi tokarskie. tel. 511-111-805 Sprzedam Simsona skutera.

malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

Problem ze sprzęgłem silnik 1V

Post autor: malyktos » sob maja 28, 2011 23:29

U mnie ten problem występuje sporadycznie więc pewnie przeciera się powoli słoneczko. Panowie mam takie pytanie czy dużo jest roboty przy wymianie gumowej osłony środkowego przegubu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości