Sprzęgło dziwna sprawa

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cukier25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:14
Lokalizacja: kraków

Sprzęgło dziwna sprawa

Post autor: cukier25 » wt kwie 12, 2011 21:40

Witam panowie mam problem ze sprzęgłem.Mianowicie z dnia na dzień potrafi się zmieniać miejsce w którym zaczyna brać .
Zazwyczaj bierze bardzo nisko (1cm od podłogi ) co bywa denerwujace bo trzeba mocno trzymać i noga się męczy . Nieraz pomaga odkręcenie korka wlewu płynu hamulcowego i pedał wraca do normy czyli około 2/3 wysokości i tak może działać cały dzień lub po zgaszeniu i przerwie znów sie zepsuć . Zimą wymieniałem cały płyn i odpowietrzałem cały układ ,ze względu na właśnie te objawy i tępy hamulec przy niskich temperaturach .Hamulec wrócił do normy a sprzegło nadal fiksuje.Dodam ze samochód z abs i esp sprzegło sterowane hydraulicznie ,nie ślizga się .
Seat toledo II ARL .
Dziekuje za wszelkie podpowiedzi w mojej sprawie



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Sprzęgło dziwna sprawa

Post autor: marcin7x5 » śr kwie 13, 2011 10:16

Wydaje mi się, że siada ci tzw wysprzęglik w skrzyni biegów.



cukier25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:14
Lokalizacja: kraków

Re: Sprzęgło dziwna sprawa

Post autor: cukier25 » śr kwie 13, 2011 17:36

A czy jak pada wysprzęglik zawsze się to wiąże z wyciekiem płynu hamulcowego ?
bo jak narazie poziom jest w normie pod łączeniem skrzyni i silnika zadnych wycieków niema. Czy korek od płynu hamulcowego ma jakiś mały otwór odpowietrzający ?



Awatar użytkownika
pawikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 14, 2008 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Sprzęgło dziwna sprawa

Post autor: pawikk » wt maja 03, 2011 13:43

Mam podobny problem tylko u mnie teraz na dodatek to pedał sprzęgła nie odbija do końca. Jak jest silnik wyłączony i pod-pompuję pedałem sprzęgła to przez chwilę jest ok. Podam Ci kilka linków gdzie może znajdziesz coś dla siebie:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=370917" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... st#p711813" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... st#p396227" onclick="window.open(this.href);return false;

W pierwszym z nich ja dołączyłem swój opis bo stanąłem na tym że nie mogę znaleźć wysprzęglika. Jak zauważysz u mnie wygląda to troszkę inaczej niż na zdjęciach znajdujących się w postach.
Pytasz czy jak pada wysprzęglik to czy to zawsze się wiąże z wyciekiem płynu hamulcowego - gdzieś przeczytałem że nie ponieważ wysprzęglik może tylko zasysa powietrze do układu i go zapowietrza (ale nie jestem tego pewien). Ponadto ja też u siebie nie widzę żadnych wycieków. Do pompy i wysprzęglika podawany jest płyn hamulcowy wężykiem najwyżej wychodzącym ze zbiorniczka płynu hamulcowego (przynajmniej tak jest u mnie)
Daj znać czy coś udało Ci się ustalić.



cukier25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:14
Lokalizacja: kraków

Sprzęgło dziwna sprawa

Post autor: cukier25 » wt maja 03, 2011 22:46

Hmm narazie nie doszedłem do niczego tak jeżdżę .Sprzęgło bierze nisko ale się nie zmienia wiec poczekam aż padnie do końca (wysprzęglik lub pompka) bo koszta u mnie nie małe bo w tym silniku trzeba ściągnąć skrzynie żeby wyciągnąć wysprzęglik .Masz skrzynie 6 biegową więc tak jak ja i możliwe że masz takie wysprzęglik Obrazek . Jest on schowany wystaje tylko mała rurka na zdjęciu Obrazek



cukier25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:14
Lokalizacja: kraków

Sprzęgło dziwna sprawa

Post autor: cukier25 » pt mar 23, 2012 19:19

HAHAHAH powód moich problemów był śmieszny ,aż głupio o tym pisać .Welurowy dywanik nie był oryginalny był za długi i robił się rulon pod pedałem sprzęgła co powodowało moje problemy ze zmianami wysokości brania sprzęgła.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości