MK4 sprzegło-awaria

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomala4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 22, 2009 16:42
Lokalizacja: Łódź

MK4 sprzegło-awaria

Post autor: tomala4 » pt mar 11, 2011 22:26

Witam,jak w temacie,podczas jazdy po wcisnieciu sprzegła pedał został w podłodze,wcześnij podczas jazdy brak było jakichkolwiek oznak żeby sprzegło miało sie ''konczyc'' co może być przyczyną.Ja stawiam na łożysko lub docisk,może ktoś z kolegów już to przerabiał i będzie wiedział lepiej co sie mogło stać (skrzynia musi być ok bo dojechałem jeszcze do domu około 15km bez sprzęgła).Pytanie,jakie mogą być koszty naprawy jakiej firmy części polecacie. MK4 1,6 AKL.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

MK4 sprzegło-awaria

Post autor: Haki » pt mar 11, 2011 23:45

:bylo: tyle tematów - a Ty kolego chyba regulaminu nie przeczytałeś i nie zastosowałeś się do punktu mówiącego o SZUKANIU zanim zada się po raz 1001 to samo pytanie...


Np ... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=342161" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

tomala4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 22, 2009 16:42
Lokalizacja: Łódź

MK4 sprzegło-awaria

Post autor: tomala4 » sob mar 12, 2011 11:05

dzięki kolego Haki za dobrą radę ale w istniejących tematach nie ma odp.na moje petanie,dodam że pedał który wpadł w podłogę wuciągnołem ręką i teraz jest twardy jak kamień nie da się go wcale wcisnąć może to przyblizy kogoś do trawnej diagnozy,interesuje mnie orientacyjna cena takiej naprawy poniewaz mechanik do którego mam zaprowadzic auto lubi naciagać na koszty i nie chciałbym żeby wymieniał dodatkowo części które nie będą jeszcze do wymiany



Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

MK4 sprzegło-awaria

Post autor: Bart » sob mar 12, 2011 20:13

Sprzęgło do wymiany. Miałem to samo w swoim AKL. Koszt: 400zł sprzęgło Sachs i 300 robocizna. :grrr:


:okej:

krupik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 17:18
Lokalizacja: Kraków

MK4 sprzegło-awaria

Post autor: krupik » sob mar 12, 2011 20:16

podobnie jak Bart, było ładnie, wpadło i tyle :)
koszt też podobny (niestety :( )



tomala4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 22, 2009 16:42
Lokalizacja: Łódź

MK4 sprzegło-awaria

Post autor: tomala4 » sob mar 12, 2011 22:29

dzięki koledzy Bart i krupik dla Was :pub:o to mi chodziło teraz przynajmniej wiem na czym stoje



Awatar użytkownika
travis25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:16
Lokalizacja: Warszawa

MK4 sprzegło-awaria

Post autor: travis25 » śr mar 16, 2011 23:12

ja miałem taki sam przypadek pedał wpadł w podłogę ale go ręka przywróciłem go do stanu pierwotnego.
i tak jeździłem z 3-4 miesiące sprzęgło zaczęło brać coraz wyżej aż się całkowicie wysypało .. :grrr:

wydaje mi się że jak chcesz autem pojeździć trochę i jeździsz np dużo po mieście (gaz hamulec, itd.. )
to lepiej kupić troszkę lepszy zestaw (Sachs i Luk )

poszukaj mechanika który jest solidny a ceny ma umiarkowane..
zestaw poszukaj w necie po uprzednim sprawdzeniu numerków (możesz zaoszczędzić parę złotych :bajer: )

ja wsadziłem Sachs sprzęgło z wymiana coś około 900zł
zrobiłem 35tyś i ma się bardzo dobrze. :cool:

PS:Sprawdź jeszcze układ hydrauliki (ten co jest połączony do zbiornika z płynem hamulcowym)
może oring na wysprzęgliku już pękł i się lekką sączy jest ciśnienie ale nie odbija i pedał wpada (raz odbije raz nie)


Szerokości kolego
----------------------------------------------------------------------------------------------

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

MK4 sprzegło-awaria

Post autor: jacek100 » czw mar 17, 2011 13:35

tarcz do wymiany lub lozysko wpadlo przez sloneczka w docisku



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości