Jaki typ skrzyni do tego silnika?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

siber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 20:44
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Jaki typ skrzyni do tego silnika?

Post autor: siber » wt lut 15, 2011 01:05

Witam.
Zastanawiam się nad zmianą skrzyni biegów, mam mk2 z '86 silnikiem 1.3 na wielopunkcie (oznaczenie MH chyba) i 4-biegową skrzynię. Chciałbym wsadzić skrzynię 5-biegową, bo wiadomo, że autko troszkę ekonomiczniejsze i w ogóle. Pytanie brzmi: jakiej skrzyni mam szukać, żeby golfowi spasowała?


PozdraVWiam:)
www.gorevitalize.blogspot.com

Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Jaki typ skrzyni do tego silnika?

Post autor: gasiorx » wt lut 15, 2011 19:30

w kwestii oznaczenia silnika MH to gaźnik, silnik na wtrysku to NZ

co do wymiany skrzyni to w swoim też miałem myśli aby wymieniać ale zrezygnowałem
po prawie 3 latach jazdy stwierdzam że 4-biegowa skrzynia jest lepsza w tym aucie, biegi są dłuższe i nie trzeba tyle mieszać biegami aby dopasować sobie płynnie prędkość do potrzeb a co do ekonomii to skrzynia 5-biegowa nie obniży ci wcale spalania a prędkość maksymalna się nie zmienia
jedyne co to będziesz częściej sprzęgło wciskał do zmieniania biegów. Twoja decyzja



siber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 20:44
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Jaki typ skrzyni do tego silnika?

Post autor: siber » czw lut 17, 2011 16:55

Silnik jest na wielopunkcie, a oznaczenie w karcie pojazdu jest MH. W takim razie coś się nie zgadza chyba?
Brakuje mi 5 biegu, jak jadę gdzieś dalej, właśnie dlatego chcę też wymienić skrzynię. Na dłuższą metę na 4 zasuwać, to masakra.
Co do prędkości maksymalnej - samolot to nie jest i nie musi być ;) Jeśli zagości gleba, to wręcz będzie wolniutka jazda.


PozdraVWiam:)
www.gorevitalize.blogspot.com

Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Jaki typ skrzyni do tego silnika?

Post autor: gasiorx » czw lut 17, 2011 23:18

decyzja należy do ciebie a skoro masz w karcie pojazdu MH a silnik na wielopunkcie to albo masz jakaś pomyłkę w papierach lub może ktoś wcześniej wymieniał silnik z gaźnikowego na wtrysk i w papierach nie zmieniał już, najważniejsze że chodzi, jak założysz 5-ke skrzynie daj znać jaka różnica będzie faktycznie



Awatar użytkownika
thebeast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 10:44
Lokalizacja: Przedbórz
Kontakt:

Jaki typ skrzyni do tego silnika?

Post autor: thebeast » pn lut 21, 2011 13:23

Ja wymieniłem u siebie skrzynię z 4 na 5 biegów i różnica jest taka, że auto zrywniejsze, spalanie podobne, v-max to samo. Może przy prędkościach poniżej 100km/h spalanie mniejsze o niecałe 0.5 l (lpg). Jeśli skrzynia sprawna nie ma co zmieniać i robić sobie kłopot i dodatkowe koszta.

Pozdrawiam



konio01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 21, 2011 09:11

Jaki typ skrzyni do tego silnika?

Post autor: konio01 » wt lut 22, 2011 13:40

Mam jeszcze małe pytanie odnośnie skrzyni biegów, Czy jest możliwe włożenie do MK 3 1.9 TD skrzyni biegów od benzyniaka?
Pytam bo u mnie w takim właśnie modelu podczas jazdy na 5 biegu przy 3 tys obrotów mam około 100 km/h więc coś uważam jest z tym nie tak z przełożeniami.
Pomóżcie koledzy i coś doradźcie.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości