Sprzęgło wiskotyczne (wisco) w Golfie III TDI SYNCRO

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gumisios
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:48
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Sprzęgło wiskotyczne (wisco) w Golfie III TDI SYNCRO

Post autor: gumisios » śr sty 12, 2011 14:26

Witam serdecznie. Od kilku lat jestem posiadaczem Golfa III 1.9 TDI Syncro 90KM (hatchback). Tego lata przez niewiedze, na przód zostaly założone dwie mniejsze opony w wyniku czego niestety sprzęgło wiskotyczne się rozlecialo... Wał został zdemontowany i obecnie jeżdżę z napędem na przednią oś, co jak wiadomo jest meczące (szczególnie zimą) dla człowieka który spróbował jazdy z napędem syncro :bajer: Stąd moje pytania:

1. Czy sprzęglo wiskotyczne mogę kupić jako pojedyńczą część, czy konieczny jest zakup calego mostu?

2. Czy owe wisco musi byc koniecznie z samochodu z silnikiem diesla, czy moze też być od wersji benzynowej?

3. Czy może ktoś z forumowiczów ma coś takiego do sprzedania?:) (bardzo ciężko to dostać, ostatnio koleś na allegro miał ale powiedział, że może sprzedać z całym mostem za 650 zl + przesylka:O troche drogo jak na używaną niesprawdzoną część)

Z góry dziękuję za odpowiedź:)



Awatar użytkownika
bombowy
SYNCRO Maniak
SYNCRO Maniak
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 21:27
Lokalizacja: Michałów/opolskie
Kontakt:

Re: Sprzęgło wiskotyczne (wisco) w Golfie III TDI SYNCRO

Post autor: bombowy » śr sty 12, 2011 23:15

:bigok: a to powitać w gronie "1/2" SYNCRO" :rotfl: Owszem można kupić wiskoze osobno, jednak handlarze na alledrogo to jak żydzi są i nie puszczą ci osobno, wszystko "wybecalowane" mają :rotfl: dla mnie jeden gad odpisał że most i wiskoza to elementy spójne i nierozbieralne :rotfl:
sam borykam sie z takim samym problemem, z tym że ja mam Mk2 :grin:
nowa wiskoza kosztuje koooosmiczne pieniądze, za taką kasę kupiłbym 3 goferki :rotfl: ponad 1700 euro.
więc jak to mówią....czekać i szukać, na alledrogo ciągle ten sam handlarz wystawia mosty z passków, swoją drogą musi mieć dobre źródło na te klamoty :bigok: pozdro
// czyli mamy pozamiatane //


cztery sprawne łapki + WEBER -100%..... - było

Obrazek

było SYNCRO i będzie

gumisios
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:48
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Sprzęgło wiskotyczne (wisco) w Golfie III TDI SYNCRO

Post autor: gumisios » czw sty 13, 2011 12:33

No to nie pocieszyles mnie kolego, ale dzieki za rozjasnienie sprawy :kufel: Pozdro i udanych poszukiwan :grin: A jakbys cos znalazl do diesla to mozesz dac znac :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości