Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: dominik88.22 » pn lis 29, 2010 00:34

Witam golf IV 1.6 co to może być za dźwięk jak stoję na wolnych i tak to słychać jakby coś się trzęsło a jak wcisnę sprzęgło to cichnie.. co to może być???
I zadam drugie pytanie czy filtr powietrza ma coś do pracy silnika???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: Paweł Marek » pn lis 29, 2010 01:07

filtr powietrza w dolocie silnika ma być zmieniany jak się zabrudzi inaczej blokuje dopływ powietrza do silnika i ogranicza moc.
A coś co hałasuje i cichnie po wciśnięciu sprzęgła to może nie być nic dobrego - na przykład łożysko w skrzyni i z naprawą niema co czekać żeby totalnej rozwałki nie było.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: dominik88.22 » pn lis 29, 2010 13:16

Aha no ale nic żadnych innych dziwięków kojarzących się z wada skrzyni czylim chrobotanie, skrzypienie, itp nie słychać



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: katerpi » pn lis 29, 2010 13:50

Łożysko wyciskowe kaput. Ewentualnie skrzynia zaczyna się sypać...Częsty problem to zerwane nity.



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Re: Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: dominik88.22 » pn lis 29, 2010 14:14

A w jakich okolicach są ceny wymiany tych łozysk ?? ( bez robocizny ) ile wogóle jest tych łożysk?? i jak wygląda cena ,mniej więcej??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: Paweł Marek » wt lis 30, 2010 00:17

dominik88.22, nie da rady ocenić bez rozbiórki, ale jeśli to jakieś łożysko wewnątrz skrzyni to niestety wyjdzie drogo ze względu na samą robociznę. Łożysko może kosztować niewiele, sprzegło sporo ceny sobie zobacz a katalogach. Może to wynieść 300 do 1000- zeta zależy co zepsute. Nawet mechanik może zalecić zmianę skrzyni - rozpiętość duża


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Re: Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: dominik88.22 » wt lis 30, 2010 00:24

No o robociznę się nie boję bo wujas by mi robił więc tu bym miał całkiem za free. ale kurcze nie gra mi cos w tym że się skrzynia może sypać bo biegi no nie chodzą mi cudownie ale mam tak od 2 lat, chodzą tak no jak wrzucam bieg jaki czasem to wchodzi tak jakby ktos patyk mi włożył pomiędzy tryby ale wystarczy że mocniej popchnę drążek i wskakują bez żadnych podejrzanych dźwięków typu skrzypienie zgrzytanie itp, więc nie wiem . a ten dźwięk po wciśnieciu sprzęgła ( przysłuchałem się dziś , miałem dużo czasu w korkach :D ) no ten dźwięk to takie coś jakby się np silnik elektrzyczny wyłączał :)tego typu coś :)



Awatar użytkownika
Mentos6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pt paź 15, 2010 23:25
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: Mentos6660 » wt lis 30, 2010 00:24

Witaj! Nie wiem czy to bedzie to samo ale mialem to samo w bmw. Do wymiany bylo sprzeglo!



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: Shmatan » śr gru 01, 2010 10:49

Dźwięk po puszczeniu sprzęgła (chrobotanie) to może być nadłamana łapa od łożyska - nie zauważyłeś zmiany w pracy sprzęgła?



Lisu87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 25, 2010 14:27

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: Lisu87 » śr gru 01, 2010 17:07

Jeśli chodzi o ten dźwięk to sprzęgło do wymiany



dominik88.22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 03:29
Lokalizacja: Zgierz

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: dominik88.22 » śr gru 01, 2010 20:10

Nic mi nie chrobocze ani nietrzeszczy żadne z takich dźwięków ;/ tylko mówie tak jakby jakiś silnik elektryczny np się wyłączyał. tylko znacznie ciszej



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: Vii » pt gru 03, 2010 10:43

To nie jest zadne sprzegło chłopaki. Miałem tak tez nasłuchałem sie farmazonów ze sprzegło - zmieniłem - sprzegło nowe chodziło tak samo jak stare a te dodatkowe dzwieki miałem cały czas [to sa dzwieki ze skrzyni] .. Pytałem mechanika BARDZO dobrego co zrobić powiedział: "moge wymienić Ci skrzynie na uzywke SPRAWNA ale nie gwarantuje Ci ze to mine, minie jak kupisz nowa" to jest jakaś bzdura w skrzyni biegów [nie pamietam nazwy] od tego skrzynia nie padnie bez obaw. Jezdze tak rok czasu i nic!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: Paweł Marek » pt gru 03, 2010 12:03

dominik88.22, to jest taka rzecz (chodzi mi o łożysko w skrzyni bo tak podejrzewam - tzw igiełkowe czy wałeczkowe) że jeździć z tym można czasem długo i to bardzo. Ja jeździłem rok aż hałas stał się nieznośny. Więc to trochę Twoja sprawa czy i kiedy będziesz naprawiał. Ja bym się ze świadomoscią takiej usterki w daleką podróż nie wybrał, ale jeździć do pracy i po bułki - czemu nie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Dźwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgł

Post autor: Vii » pt gru 03, 2010 12:16

Paweł Marek pisze:dominik88.22, to jest taka rzecz (chodzi mi o łożysko w skrzyni bo tak podejrzewam - tzw igiełkowe czy wałeczkowe) że jeździć z tym można czasem długo i to bardzo. Ja jeździłem rok aż hałas stał się nieznośny. Więc to trochę Twoja sprawa czy i kiedy będziesz naprawiał. Ja bym się ze świadomoscią takiej usterki w daleką podróż nie wybrał, ale jeździć do pracy i po bułki - czemu nie
Tak dokladnie to o łozysko mi tez chodziło! Warto je wymienić bardziej nizeli kupować nowa skrzynie - bo nowa czyt uzywana skrzynia moze wydawać te same dzwieki. Wymieniasz łozysko i wiesz co masz... z ciekawosci jaki koszt roboty i łozyska?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości