Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

uko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 05, 2010 21:23

Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Post autor: uko » czw lis 11, 2010 18:47

Witam, chciałbym spytać czy możliwa jest wymiana skrzyni biegów w Golfie II 1,6 TD -silnik SB z intercoolerem? Obecna oryginalna skrzynia biegów ma bardzo krótkie przełożenia. Co prawda daje przyśpieszenie do 100 km/h w ok 11 sekund ale maksymalna prędkość wynosi 155 km/h. W silniku wszystko jest oryginalne.
Gdybym przykładowo zamontował skrzynie od 1,8 benzyna wtedy pewnie szybciej by pojechał bo obecnie przy prędkości 120 km/h jest dosyć głośno. Co o tym sądzicie, można w ogóle taką zamianę zrobić i czy nie będzie to ze szkodą dla silnika.
Poniżej wkleje link ukazujący przyśpieszenie i jednocześnie pokazuje jak krótkie jest przełożenie.

" onclick="window.open(this.href);return false;



człek awaria

Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Post autor: człek awaria » czw lis 11, 2010 21:26

Możesz zmienić skrzynię, szukaj skrzyni 4T to najdłuższa jaka była w serii.



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Post autor: xxxGlaDxxx » czw lis 11, 2010 23:49

To SB wychodziły z inną skrzynią niż 4T ? Ewidentnie musisz mieć jakąś rzeźbe ;) Kolega człek dobrze ci radzi. Swoją drogą po oglądnięciu filmiku to stwierdzam że masz na 90% skrzynie 4S bez 5 biegu ? Bo rozumiem że w 25 sekundzie następuje zmiana biegu z 4 na teoretyczny 5 ? Zdrowe SB powinno lekkim pierdem lecieć licznikowe 180km/h ;)



uko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 05, 2010 21:23

Re: Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Post autor: uko » pt lis 12, 2010 16:52

No właśnie o to chodzi, że skrzynia jest 5 biegowa, tylko jest bardzo mała różnica między biegiem 4 a 5. Nie wiem dlaczego tak jest.
Jeśli chodzi o silnik, to jest w bardzo dobrym stanie -nigdzie nie ma nawet grama wycieków od wymiany do wymiany nie bierze nic oleju i działa bardzo ładnie. Odpala bez problemu nawet w największe mrozy, mam go od 4 lat i ani razu mnie nie zawiódł. Wielu ludzi mi mówiło, że cyka idealnie. Jestem jego 3 właścicielem, kupiłem od znajomego z oryginalnym przebiegiem -teraz ma przejechane 228.000 km. Obecnie mam słaby akumulator 34 Ah i pomimo tego pali na pierwszy strzał nawet gdy był przymrozek.
To jest rocznik z końca produkcji 1992 rok,
Jest to na pewno oryginalny silnik o oznaczeniu SB -czyli powinien iść szybciej niż te 155 km/h, skrzynia 5 działa bez zarzutu.
Co może być nie tak, bo przyśpieszenie do setki jest chyba przyzwoite.
Ewidentnie mała prędkość maksymalna jest przez krótką skrzynię, bo do 155 km/h cały czas dobrze ciągnie i nagle obroty się kończą. Może licznik troche oszukiwać bo opony są trochę małe z przodu chyba 14.

PS: Jak to jest możliwe, że wrzucam 5 bieg a obroty nie spadają, może być zamontowany jakiś mały tryb, bo biegów jest 5. A gdy wrzucam 5 to wydaje się jakbym miał 4 wcisnął sprzęgło i ponownie wrzucił 4. Coś z tym jest nie tak. Dotychczas mnie to nie wkurzało, dopiero gdy zobaczyłem inne filmiki na YT to zauważyłem problem.
pzdr



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Post autor: BENITO » sob lis 13, 2010 18:32

uko, Prawdopodobnie ktoś podmienił ci skrzynię na taką o symbolu 4S (krótką), żeby dobrze jeździć takim motorem potrzebna jest skrzynia 4T.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

uko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 05, 2010 21:23

Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Post autor: uko » sob lis 13, 2010 21:22

A w jaki sposób oznaczona jest skrzynia 4T, czy ona jest czterobiegowa jak można rozpoznać czy jest ona właściwa?? Bo moja obecna ma niby 5 biegów dzisiaj sprawdziłem przy obrotach 2 tys. jadąc na czwartym biegu gdy wrzucam piątkę to obroty nie spadają ani trochę a chyba powinny się zmniejszyć nieco.
Jedyną zaletą jest elastyczność silnika przejawiająca się tym, że bez problemu mogę jechać 40 km na piątce i przy dodaniu gazu nie szarpie tylko nawet ładnie się zbiera. Ale przecież chodzi o fun z jazdy a mając silnik SB w ogóle nie korzystam z jego możliwości.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Post autor: BENITO » sob lis 13, 2010 22:49

4T jest skrzynią 5-biegową, spradx jaką masz skrzynię, może po prostu nie wchodzi ci 5-ty bieg, bo na to wygląda jakbyś cisnął auto na czwórce.

Silniki SB nie były montowane z 4-biegowymi skrzyniami.

Prawdopodobnie masz uszkodzony wodzik.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Re: Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Post autor: wojtas4589 » ndz lis 14, 2010 15:34

BENITO pisze:4T jest skrzynią 5-biegową, spradx jaką masz skrzynię, może po prostu nie wchodzi ci 5-ty bieg, bo na to wygląda jakbyś cisnął auto na czwórce.
jak nie wchodzi jak widać na filmie że wrzuca 5



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Post autor: BENITO » ndz lis 14, 2010 18:06

wojtas4589, to że wrzuca to wcale nie znaczy że bieg wszedł kolego. Przy uszkodzonym wodziku właśnie tak może być. Poza tym ja na filmie nie widzę lewarka. Zauważ że obroty nie spadają jak po wrzuceniu większego biegu, wygląda to tak jakby na chwilę wcisnął sprzęgło i z powrotem je tylko odpuścił.

Dla mnie podstawa to sprawdzenie typu skrzyni jaką ma. Bo jeśli 5-ty bieg wszedł to skrzynia na pewno nie jest oryginalna od tego motoru, bo przy tych obrotach powinien mieć co najmniej +20km/h więcej.

Najprawdopodobniej ma założoną skrzynkę 4S ze zwykłego 1.6D


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

uko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 05, 2010 21:23

Re: Wymiana skrzyni w Golfie II 1,6 TD IC SB

Post autor: uko » ndz lis 14, 2010 19:22

To, że nie widać lewarka wcale nie oznacza, że nie wrzuciłem 5. Po co miałbym kogoś wprowadzać w błąd. Na dźwigni zmiany biegów jest schemat 5 biegów. Cały silnik i osprzęt jest oryginalny, ale wygląda na to, że faktycznie skrzynia jest od zwykłego Diesla...
Nie opłaca się już chyba zmieniać skrzyni... Trudno trzeba będzie jeździć takim.
Dziękuje za zainteresowanie i udzielone rady.
pzdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości