zgrzytanie przy wstecznym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radmo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 17:41

zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: radmo » pn wrz 20, 2010 18:55

Witam. Jestem od niedawna posiadaczek golfika mk3 1.6 abu. Mam taki problem, że czasami przy wrzucaniu wstecznego trochę zgrzytnie ale nie zawsze czasami wchodzi jak w masełko. Zauważyłem ze gdy jedynka ciężko wchodzi to i wsteczny zazgrzyta a jak ładnie wejdzie to nie zazgrzyta co prawda nie zawsze tak jest ale w 90%. Przejrzałem parę tematów na forum różne są diagnozy tego problemu i ja też coś znalazłem ale chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych forumowiczów :D Kolega wrzucał biegi a ja zauważyłem że taka gumowa tulejka jest już trochę wyrobiona i ma luzy mam nadzieję że to jest to ale nie wiem jak to się fachowo nazywa http://img828.imageshack.us/img828/5497/zdjcie0105f.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; no i czy to może być powodem zgrzytów.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: prezesik25 » pn wrz 20, 2010 19:08

Wsteczny nie jest synchronizowany i będzie niekiedy zgrzytal. Przed wrzuceniem wstecznego wrzuc III bieg a za chwilę wsteczny. Nawet razu nie zgrzytnie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: Qto » pn wrz 20, 2010 19:44

prezesik25 pisze:Wsteczny nie jest synchronizowany i będzie niekiedy zgrzytal. Przed wrzuceniem wstecznego wrzuc III bieg a za chwilę wsteczny. Nawet razu nie zgrzytnie.
:bigok:
Pomaga też dwukrotne wciśnięcie sprzęgła



radmo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 17:41

Re: zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: radmo » pn wrz 20, 2010 20:04

hmm ciekawe patenty :D zauważyłem że jak zgaszę silnik na luzie to potem nie zgrzyta tak często, a jak na sprzęgle zgaszę to na bank będzie zgrzytał ale mimo wszystko chce wiedzieć jak nazywa się ta gumka fachowo bo na moje oko do wymiany jest jakoś tak lata i się obkręca



Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: GeGi » wt wrz 21, 2010 23:11

a sprobuj wcisnac sprzeglo odczekac 5 sekund i dopiero wrzucic wsteczny :> tez nie powinno zgrzytnac...


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

Aralfocino
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 21:52
Lokalizacja: woj. podlaskie

zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: Aralfocino » pt wrz 24, 2010 21:13

a jeśli zastosowawszy się do wszystkich powyższych porad nic nie pomaga? co robimy ? bo mi nie pomogło :-(



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: Duber » pt wrz 24, 2010 21:30

Aralfocino,
to zmień sprzegło



honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: honker » sob wrz 25, 2010 08:13

Kod: Zaznacz cały

co robimy ? bo mi nie pomogło
. Spróbuj z wyczuciem. Podobnie pojawiały mi się zgrzyty w golfie II, polówce. Jaki jest mój patent ? Luz > wciskam dźwignię > przechylam w lewo > powoli do przodu, ale z wyczuciem tak żeby sama się prowadziła. Dając ją do przodu mam wrażenie jakby jednocześnie szła do góry.



Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: hard87 » sob wrz 25, 2010 10:23

Witam, miałem ten sam problem przy zgrzytaniu wstecznego co sie okazało uszkodzona linka sprzegła na koncu przy skrzyni koniczy sie ona ja to tak nazywam "cyckiem", ale jest to gumowa podkłądka i ona pomaga lince aby nie dostawała luzu, ja własne tą podkąłdke miałem uszkodzona załatwiłem sobie inną podkładkę i wsteczny juz nie zgrzyta. Bo o Ile wiem ABU maja linki z samolrgulatorem mi sie wydaje że mam jeszcze org. bo są nr seryjne a wątpię aby poprzedni właściciel sie pofatygował o org. zamiennik linki kosztuje juz od 98zł majątek nie jest ale warto zobaczyc :bajer:



Aralfocino
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 21:52
Lokalizacja: woj. podlaskie

zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: Aralfocino » sob paź 09, 2010 20:07

:-] u mnie problemem jest to że jak podciągnę za mocno sprzęgło ( nowe, bez samo regulacji-> sztywne za które dałem 96zł :otepienie: :-( ) to sprzęgło nie "odsprzęgla" :) a jak poluzuję linkę to się ślizga ale nie zgrzyta. ;] wiec jeżdżę na ślizgającym się zdeczka.



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Re: zgrzytanie przy wstecznym

Post autor: VWiater » ndz sty 11, 2015 23:55

honker pisze:Spróbuj z wyczuciem. Podobnie pojawiały mi się zgrzyty w golfie II, polówce. Jaki jest mój patent ? Luz > wciskam dźwignię > przechylam w lewo > powoli do przodu, ale z wyczuciem tak żeby sama się prowadziła. Dając ją do przodu mam wrażenie jakby jednocześnie szła do góry.
Też mam problem w moim mk2 1.3 CAT 2G, że mi zgrzyta wsteczny czasem. Mam na to taki patent, że jak się zatrzymam to wrzucam z luzu jedynkę i z jednyki wsteczny i wtedy przeważnie nie zgrzyta, ale jestem ciekawy jak to naprawić bo stało się już męczące. Jakby co to sprzeglo dobrze wyregulowane, robi robote.

I dodakowo powiem jeszcze ze czasem jak proboje wbic 2 to wpada tak jakby na dol lewarek jakby mial sie wbic wsteczny(nie wiem za bardzo jak to wytlumaczyc). Co do tej przypadlosci to slyszalem o jakims wyrabiajacym sie plastiku, tulejce, ale nie wiem jak to wyglada i gdzie tego szukac.

Prosze o pomoc w moich dwóch problemach. Z gory dziekuje :pub:


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości