Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: von AreS » pn maja 04, 2015 10:42

wesol, jak wygląda sprawa z wysprzęglikiem? W moim aucie jest zestaw sachs który ma 40k km przejechane :o Dwumasa byla regenerowana no i pada :banghead: Musze kupic nowy wysprzeglik czy moze zostac ten?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pn maja 04, 2015 17:07

Wysprzeglik zostaje. Ja mam u siebie akurat luka tez nowy wysprzeglik raem z tym zestawem valeo bo tez juz mi szumial to wymienilem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

«Czarek»
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 10, 2015 02:25

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: «Czarek» » czw maja 21, 2015 16:08

Panowie mam takie pytanie, mianowicie w moim golfie 4 (AJM), skrzynia 6-biegów, uszkodził się wysprzeglik (pedał w podłodze, plyn wyciekł itd.). Jak wiadomo wysprzeglik(lozysko oporowe) znajduje się wewnątrz skrzyni więc co do tego nie mam pytań i kupuje nowe żeby nie okazalo sie za kilka miesiecy ze używka znowu wysiadła. Jednak myślę też nad wymianą dwumasa (kompletu) i mam takie pytanie, czy pasuje od np. Leon 1.8t 6 biegów lub od jakiegokolwiek innego autka z silnikiem benzynowym? ;> Albo polećcie mi co najlepiej zrobić w tej sytuacji. ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » czw maja 21, 2015 17:18

Nawet sie nei zastanawialem czy od 1.8T nie podejdzie do tdika ale pewnie tak jak w 5 biegowym 1.8T podpasuje do 5 biegowego tdi. Z tym ze taki dwumas jest slabawy mimo ze 1.8T ma 150 czy 180 koni. Niuton jest wazny a nie konie. Jelsi masz juz zakladac nieszczesny dwumas to zakladaj od BTB z sharana. Ewentualnie to co zawsze zalecam jednomas od valeo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: von AreS » czw maja 21, 2015 17:39

Ori dwumas lub zestaw Valeo, takie kombinowanie jest bez sensu :banghead:



woj1ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: sob sty 15, 2011 19:25
Lokalizacja: kraków okolice

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: woj1ek » czw maja 21, 2015 18:39

«Czarek» » zależy jakie moce
w ajm 6 bieg już pisałem na forum w serii masz od sharana btb oczywiście możesz też założyć jednomase
jak radzi wesol i von AreS valeo jest najtańsze jest jeszcze sachs sre za 4 tys zł



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » czw maja 21, 2015 20:46

sachs performance to tylko sprzeglo mocne. To od BTB to powinno spokonie ogarnac i 450 a nawet wiecej Nm. Po co wiecej, kto tu celuje w takie moce


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Skrzak » wt lip 14, 2015 22:09

Dzisiaj zjarało mi się sprzęgło na obwodnicy przy jeździe pod górkę. Prawdopodobnie docisk. Pedał sprzęgła zrobił się miękki, dym poszedł spod maski. Najgorsze jest to, że niedawno wymieniałem Turbo na ARl i po prostu myślałem, że sztanga nie chodzi albo VNT zapieczone albo zawór N75 do sprawdzenia, bo niby takie przeładowywanie turbo było i brak mocy a to sprzęgło się ślizgało.
MK4, Silnik AXR, skrzynia EUH 5-biegowa, wymieniona turbina na ARL, EGR zaślepione i docelowe moce to jakieś 160-180 (po dalszych zmianach gratów). Jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o sprzęgła. Co mam kupić - jednomas, tarcza, docisk, producent, używka czy nowy komplet? Z czym to się je?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » śr lip 15, 2015 06:28

turbi nie mialo tu nic wspolnego. Poprostu miales juz liche sprzeglo. Skoro brniesz w modyfikacje auta to zmieniaj na jednomas. Jesli pompki zdorwe to dociagniesz do 160 koni. Dalej juz musisz wymienic pompki na wydajniejsze. Jednomas podchodzi z 1Z.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Skrzak » śr lip 15, 2015 09:46

Pompki na dniach sprawdzę i prawdopodobnie końcówki będę wymieniać.
Ale wracając do tematu. Czyli mam kupić zamach 1z, sprzęgło G60/VR6 tak jak w tej poradzie cały zestaw?
viewtopic.php?f=82&t=255771#p3052553" onclick="window.open(this.href);return false;
Widzę, że sprzęgło od vr6 jest dostępne nowe (sachs). A jednomas teraz tylko używka?

Acha no i podstawowe pytanie - czy pan Heniek z warsztatu obok zrobi mi swap na jednomas czy może dać do Tune-Up? Wesol chyba robiłeś program w Tune-Up, czy graty tez u nich dokładałeś? Mam mechanika, co robi w Vagach i nie zdarł ze mnie przy swapie turbo a Tune-Up pewnie trochę sobie policzą. Z drugiej strony po zrobieniu sprzęgła od razu bym program zrobił, skoro z turbo wszystko okej.

A i pytanie takie już poza konkursem - co gdybym chciał skrzynię zmienić na 6-biegową?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » śr lip 15, 2015 16:53

Wymiankoncowek to tylko w wyspecjalizowanym zkladzie i koszt okolo 1500-2500 zl zalezy na jakie rozpylacze bedziesz robil. Dodatkowo przy wymienia na wydajnisze to neistety auto na hol i do tunera trzeba gnac by skorygowac to. No moze jakos tam pomalu by sie doczlapał ale nie polecam.

Tak zestaw jednomasowy to tak jak wtemacie zamach 1Z plus sprzeglo i docisk od G60 lub VR6 czyli do wyboru. PRzekladki na jednomas dokona kady. Tak ja w tune up robilem softy bo mechaniek ogarniam sam ale dzwon do Roberta i pytac odnosnie cen.

Os krzyni 6 biegowej to na forum juz bylo. Troszke sosu trzeba wywalic bo skrzynia kosztuje tez cos kolo 700-1000 zl albo i lepiej plus dwumas albo jednomas od valeo bo od 5 biegowego nic nei pdoejdzie. ROzusznik jeszcze , łapy, poduchy skrzyni linki zmiany biegow itp. Mysle ze koszt tak na uzywkach w dobrym stanie to cos kolo 2000 jak nic. Lepiej zapodac skryznie 5 biegowa dlugą np GGU ktora ma juz przelozenia takie jak ja w sharanie w 6 biegowej. GGU tez tania nie jest al emysle ze lpeij tak bo mniej zabawy a przynajmniej zaoszczedzisz na dwumasie itp. A i chyba polosie jeszcze trzeba wymieniac.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Skrzak » czw lip 16, 2015 16:01

Czy uszczelniacz na wał potrzebny przy wymianie sprzęgła to ten numer - 06A 103 171A dla AXR ze skrzynią EUH? W aso mówią że to uszczelniacz wału silnika od strony skrzyni. Kosz 300zeta z kawałkiem. Używka 60pln ale używkę to mam swoją. Warto nowy kupić?

Ile litrów oleju wchodzi do tej skrzyni?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » czw lip 16, 2015 16:56

uszczelniacz bralem gdzies na allegro a wymienialem bo mi podciekalo. Jak nie cieknie to po co wymieniac. chyba cos kolo 100-120 zl kosztowal ori luka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Skrzak » sob lip 18, 2015 18:43

Wyczytałem na forum mk5 że warto też wysprzęglik wymienić przy okazji wymiany na jednomas. Prawda to?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości