Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: von AreS » wt kwie 14, 2015 11:57

Tak sobie czytam i czytam. Tez mam golfa w AJM i tez mi dwumas telepie bo byl regenerowany i pupa blada z tego wyszła. Mówicie jednomas :hehe: Jakis konkretny sklep internetowy polecacie przy zakupie? Co ciekawe, mechanik ktory robi mi grubsze rzeczy przy aucie, boi sie zalozyc jednomas do tego. Jakby ktos z górnego śląska zaproponowal mi jakis warsztat to bylbym wdzieczny :okej:

Szybkie pytanko:
http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwumaso" onclick="window.open(this.href);return false; ... 47479.html
Do Golfa AJM podejdzie? 240mm wiec powinno pasowac, ale wole sie upewnic



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » wt kwie 21, 2015 19:17

Tak podejdzie ale wolalbym zapakowac jesli juz si eupierwsz na pozostaniu na dwumasie to zestaw od sharana, galaxy alhambra z silnika 150 konnego o oznaczeniu BTB lub to samo jest tez w tych budach z silnikiem 130 konnym ASZ. Pamietaj zestaw z ASZ/ ARL z golfa, leona cordoby to nie to samo co z sharana ASZ/BTB.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: von AreS » czw kwie 23, 2015 22:21

wesol, Ja sie nie upieram, po prostu troche sie boje tego valeo. Nie widzialem na zywo jak to chodzi (nikt ze znajomych nie ma). Chetnie bym zalozyl jednomas jezeli bym wiedzial jakie sa wibracje na biegu jałowym.



flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: flatron1984 » czw kwie 23, 2015 23:25

Kumpel wpakowal do swojego AJMa jednomas Valeo, zrobil jak na razie 15tys i jest ok. Na biegu jalowym wibracji nie ma, jedynie jak rusza bez gazu to lekko poszarpuje.


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: von AreS » pt kwie 24, 2015 09:15

Mi dwumas tłucze jakbym czołgiem jechał :panna: Zwykle bez gazu sie nie rusza, wiec to nie problem. Tylko zastanawia mnie cena 1350zł troche dużo jak na sztywne koło :/



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pt kwie 24, 2015 10:58

Nie ma tragedii bo dwumas jest od 1450 do 2200. A na jednomasie spokój na wieki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: von AreS » pt kwie 24, 2015 13:37

wesol, Chyba, ze wiesz gdzie dostane taniej ;> Najprościej byłoby kupic używane koło z Vr6/G60. Jest tylko jeden problem, vr6 i g60 miały 228mm :banghead:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pt kwie 24, 2015 16:51

kolo vr6 nie podejdzie pod zaden silnik tdi czy VP czy PD 90 koni czy 150 koni czy inny. Poporstu jest inna ilosc srub i nie przykrecisz tego koloa. zestaw G60 tez ci nie podejdzie bo jest nieco mniejsze jak to co masz i jak zalozsz to bedziesz mogl jezdzic i normalnie wysprzeglac ale odpalac bedziesz na pych bo rozrusznik nie zazebi o wieniec na kole zamachowym. W tematach o dwumasiach itd bylo wiele razy powtarzane ze podzial jest taki: Na skrzynie 5 biegowe ( tu mamay zestawy sprzeglowe 228 mm) oraz drugi rodzaj to pod skrzynie 6 biegowe ktore maja sprzeglo 240 mm. O ile do piecieo biegowych mozna kupic i dwumas i jednomas ktore to byly wkladane oryginalnie przez vw do aut tak do szesciobiegowych nie bylo nic innego jak dwumas. Tylko valeo wymyslil sobie zestaw jednomasowy wlasnie do 6 biegowych ktory mam i ja i wielu innych ludzi. Ja mam w sharanie a na forum chyba jeszcze dwie czy trzy osoby wlazyly do sharanów tez taki zestaw. Tu na golfie chyba kilkanascie osób zalozylo taki zestaw i wiekoszsc sobie chwali. Ja tam oktyalnie nie mam zastrzezen i chodzi bardzo fajnie. Kuzyn w dwoch T4 zalozyl do 2.5 tdi jednomas i tez mega zadowolony plus jeden zestaw do peugota 607 2.0 HDI tez jednomas i tez super sprawa.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: von AreS » pt kwie 24, 2015 17:55

To gdzie jaki podchodzi to wiem :hmm: Z tym 2.5 tdi to mnie zszokowałeś :shock: Chyba padnie jednak na ten Valeo Kit :bajer:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pt kwie 24, 2015 19:05

mozesz sobie zerknac na stronce valeo ile robią zamiennikow na jednomas. TO i tak kropla w morzu. do peugota kuzyn wlozyl jednomas quinton hazel'a angileskiego jesli sie nei myle. Tez nie bylo porblemu a zawsze tymi autami lata sporo. T4 jak ja zakupil jakies neicale rok temu mial na blacie 400 tys km a teraz juz 500 ponad. Sporo lata do Szwecji. Teraz mu sie skiepszczylo vivaro 2.0 140 KM z roku 2006. tylko jak zawze tak bywa w Szwecji a takie fajne auto i fajnie smigalo. Co szi estalo to nei wiadomo ale wywala 26 bledów bo diagnozowalem opcomem. Do tego nie da sie tego pokasowac a sa i bledy glownego przekanzika i wtryskow CR i pompy CR i wiele wiele innych.
Zakladaj jednomas. Ja juz chyba ponad 1.5 roku temu zakupilem i wmontowalem taki zestaw do 115 podrasowanego. Zakupilem na allegro za 1200 czy 1250 zl przesylką.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: von AreS » ndz kwie 26, 2015 18:56

http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-zamacho ... 28163.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A3 ma to samo sprzeglo co golf?



kasztoma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 30, 2015 14:18

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: kasztoma » ndz kwie 26, 2015 19:45

Witam. Chcialbym wiedziec jaka jest srednica tarczy sprzęgla do golfa 4 1.8 125km. Bo przegladając aukcje na portalach trafiam na rozne wartosci np."SACHS" srednica 215mm a np. firmy "LUK" srednica ta wynosi 220mm. Prosze o pomoc i czy ta srednica robi jakas roznice? Uwzglednilem te 2 firmy poniewaz czytajac na forach ludzie je polecaja.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » ndz kwie 26, 2015 20:11

to co tam wypisuja na tych aukcjach to szkoda gadac. Paujes do 90 konnego galaxa. Normalnie smiech na sali. Pisalem ci ze podzial jest na te ze skrzynia 5 biegowa i 6 biegową. Czy to jest ciezkie do zrozumienia. Oczewiscie poza silnikami ustawionymi podluznie czyli passaty B5 audi A4 A6 itp. Skoro golf i audi A3 maja ta sama plyte podlogowa i te same silniki to musi pasowac zestaw 240 mm i na wielowpust 23 zeby.

JEsli masz silnik AGN ten 1.8 125 KM to wg etki powinna byc tarcza 215 mm


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: von AreS » ndz kwie 26, 2015 22:04

No i wszystko wiem :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości