Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Zamiennik koła dwumasowego od passata do golfa

Post autor: roman58 » sob kwie 04, 2015 23:07

Lepiej nie kombinuj;
viewtopic.php?f=181&t=552382" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zamiennik koła dwumasowego od passata do golfa

Post autor: Michał_1977 » pn kwie 06, 2015 08:43

roman58 pisze:Lepiej nie kombinuj;
viewtopic.php?f=181&t=552382
To raz,a dwa,że z Passata jeśli średnicą będzie się zgadzać,to na pewno nie znakami do ustawienia rozrządu w przyszłości. Passat ma silnik wzdłuż.

mwk, w przyszłości używaj opcji SZUKAJ! Przenoszę :chytry:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pn kwie 06, 2015 11:59

w passacie nie bylo silnika ASZ. Byly dwa inne 130 konne ale to i tak nie jest istotne. Sprzeglo z DM od żadnego podluzniaka do poprzeczniaka nie podejdzie. Po innej stronie jest wieniec zebaty na dwumasie bo sa po roznych stronach mocowane rozruszniki w tych autach. Poprostu nie odpalisz auta bo sie nie zazebi rozrusznik. Wyjscia masz dwa albo komplet dwumasy 240 mm albo jednomas valeo tez 240 mm czyli do 6 biegowych poprzeczników.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » pn kwie 06, 2015 14:00

wesol pisze:albo jednomas valeo tez 240 mm czyli do 6 biegowych poprzeczników
3 tygodnie temu,demontowałem z A4,bo mało budy nie roztelepał :panna:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pn kwie 06, 2015 16:00

wadliwy moze byl. W sensie zle wywazony. Sporo znajomych ma jednomasowki pozakladane i nic nie telepie. Umnie nic nie telepie i chodzil tak dobrze ze nie ma mowy o jakichkolwiek drganiach. Zero drgań i zero jakichkolwiek minusów przy jednomasie umnie w sharanie na skrzyni 6 biegowej tak wiec bywa i dobrze. Za moja namowa pare osob tez tu na forum zalozylo jednomasowki valeo do wlasnie 6 biegowych w ASZ itp i sobie chwalą.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » wt kwie 07, 2015 06:28

wesol pisze:Za moja namowa pare osob tez tu na forum zalozylo jednomasowki valeo do wlasnie 6 biegowych w ASZ itp i sobie chwalą.
Trzeba przejechać kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy i wtedy się zaczyna.
Jak już mi nawet chłopaki w sklepie w którym się zaopatruję,powiedzieli-nie kupuj,bo będą kłopoty-to mi wystarczy.
Generalnie z reklamacją sprzęgieł jest trochę pod górkę,a w zasadzie nie trochę,a bardzo,bo albo zły montaż,albo smar przedostał się na okładziny-takie odpowiedzi widnieją po rozpatrzeniu reklamacji. Jednak Valeo łyka reklamacje na te sztywne koła i nawet bardzo nosem nie kręci,czyli świadomi są,że to co sprzedają jest bublem.
Być może nadal będziesz twierdził,że jest inaczej,masz do tego prawo,ja jednak mam inne zdanie i ani w żadnym aucie w rodzinie,ani żadnemu klientowi nie zamontuję.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » wt kwie 07, 2015 06:42

A mi wystarczylo ze w Tune up mi powiedzieli ze zalozyli takich zestawów cala mase. Mozna zapytac Fiodora na naszym forum to potwierdzi. Sam mam juz u siebie JM zalozony w sharanie ponad poltora roku i nakulalem juz nim z nieco wieksza moca gdzies ze 25 tys km i nic sie nie dzieje. Odrau mowie ze nie na autostradzi eto nakulane ale w miescie raczej i ostro daje po garach. Praktycznie caly czas miele kapciami na 1 i 2 co jazda. Pare osób do mnie pryzjedzalo z okolicy by kuknac wlasnie jak sie zachowuje dwumas. Nawet z naszego forum Shatannnn moze potwierdzic bo tez zesmy porównywali jak pracuje Jm umnie a jak u niego coprawda w 5biegowym AXR ale zawsze to cos.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » wt kwie 07, 2015 08:14

Dlatego napisałem,że masz prawo nie zgadzać się z tym :bigok:
Ja jednak woląc dmuchać na zimne,będę nadal omijał te zestawy i też mam do tego prawo. Pozdrawiam :pub:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » wt kwie 07, 2015 19:05

Tak jak trafiaja sie wadliwe zestawy dwumasowych kol prosto z pudelka co tez bulo pisane na forum tak tez trafiaja sie wadliwe zestawy jednomasowych kol. Tak wiec mysle ze to kwestia moze i szczescia. Z tym ze w jednomasowce w przypadku drgan to ewidentnie wina zlego wywazenia. Tak jak skiepszczyli nam nie raz tez w pewnej firmie wywazenie walu do przeniesienei napedu od skrzyni do dyfra tak tez zdarza sie ze sie cos kiepszczy i u producenta. Mysle ze smialo mozanby dac do wywazenia taie zestaw jednomasowy czysto profilaktycznie i na wszelki wypadek i byloby dobrze. Od wiekow auta jezdzily na ukladach jednomasowych i bylo dobrze wiec czemu teraz niby zle mialoby byc. Wielu tunerów przerabia auta na duze moce i wklada jednomasowe uklady. Masters tez modzil z jdenomasa aluminiową w roznych autach i moce mial po kilkaset koni.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Rav656 » pt kwie 10, 2015 17:30

Panowie, do AJM 6 biegów podejdzie DM z ASZ lub ARL? Jakie są rozmiary kół dwumasowych w ASZ i ARL? Tylko 240mm?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pt kwie 10, 2015 19:39

To nie jest wymiar kola tylko tarczy sprzeglowej bo tak sie to identyfikuje. Kola sie dzieli na te do skrzyni 5 biegowej lub na te do 6 biegowej w 1.9 tdi. Niezaleznie jaki motor. Jedynie jeszcze to czy od podluzniaka czy od poprzeczniaka. A o tym ze od AJM jest najslabszy zestaw to sobie pocyztasz w innych tematach. Pozniej jest zestaw do ASZ/ARL i najmocniejszy jest zestaw od sharana ASZ/BTB bo ASZ z sharana to nei to samo co ASZ z golfa. Sa jeszcze zestawy jednomasowe valeo -dwa rodzaje a mianowicie do 115 KM AUY i do ASZ/BTB 130/150 KM. Polecam ci zestaw taki jednomasowy. Tune Up takich zestawow włozył cale dzieisatki i auta z takim zestawem niekeidy wypuszczja z mocami po 240 koni/450 Nm i piekie smigają bez uślizgu. Poczytaj na forum bo o tym juz pisalem i inni tez pisali ze jest naprawde rewelacyjny. Drgań nie ma, pedal chodzi dosc miękko i nigdy wiecej rpoblemow z dwumasem nie masz. W razie co ponoc sa dostepne zestawy tarczy i docisku ale i tak bym raczej oddał do Radzika jak coś na regeneracje i tarcze ci zorbi jaka zechesz a docisk tez moze wzmocnić jeszcze bardziej.
Ludzi rozne rzeczy pisuja ale wystarczy sobie zdac pytanie samemu alb zapytac jakiegos tunera na czym wypuszca te tdiki z mocami po 300 czy prawie 400 koni- na dwumasie?? No prosze cie, bądzmy realistami.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Rav656 » sob kwie 11, 2015 10:39

Właśnie także zastanawiałem się na jednomasie valeo. Ale do skrzyni 6 biegowej zda to ezgamin? I czy jest sens "Januszować" ? ;P Sztywne koło to koszt 1300-1400zł, przy czym koło dwumasowe tyle samo...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » sob kwie 11, 2015 21:07

Raczje nie to samo. ja dalem 1250 za jednomas ten mocniejszy. Za to dwumas do 6 biegowego to kupisz zalewne w tej cenie 1400 zl ten najslabszy co ja dla mnie mija sie z celem. Poza tym zagorzenie ze cos nie bedzie tak masz chyba wieksze na dwumasie bo chyba iwekszy odsetek jest wadliwych dwumas/ W pudelkach sa cyrki nieraz bo kupujesz luka a jest sachs albo odwrotnie. Poza tym nie masz gwarancji z eotowrzysz pudelko i nie bedzie regenerowana czesc no i ze po zalozeniu nie bedzie telepalo mimo ze to nowe bylo. Ja tam wole zaufac takim ludziom jak Robert z tune up jak masters czy inni. Wkaldaja te zestawy i jakos to lata. Sam mam taki zestaw i zadnego slowa zlego nie powiem.
Za to moge ci powiedziec ze walniety dwumas tez potrafi sie zatrzec na amen tak ze juz prktycznie wtedy jest sztywnym kolem i tak ludzie mimo nieswiadomosci jezdzą jeszcze dlugi czas. Takich kół tez sie nawymienialem osobiscie w oplach jak viki C czy astra H calymi garsciami. Dzis to nawet torszke zaluje ze tych kol nie nabralem sobie bo mozna bylo albo nimi pohandlować.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Gorzki13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 03, 2015 17:10
Lokalizacja: Olsztyn

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: Gorzki13 » pn kwie 13, 2015 20:32

Witam, chciałem zapytać jaką tarczę sprzęgła najlepiej kupić do golfa 4 1,6 SR AKL ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości