Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: wesol » pt lut 08, 2013 18:20

ja akurat mowie o elemencie tu na lewarku zmiany biegów w kabinie. Tu tez czasami bywa luz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: jamesoki » pt lut 08, 2013 22:05

O masz myślałem że mowa o robocie wybieraka.



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: PawełekK » pn lut 11, 2013 10:15

To ile mechanik (nie naciągacz) powinien zażądać za wymianę dwumasówki w AGR?



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: jamesoki » pn lut 11, 2013 10:41

jamesoki pisze:nie mogę się ogarnąć z tym tematem. Zakładam że to o czym mówisz znajduje się w wubieraku.
Tylko go wyciągnąć nie mogę:
1) Odkręcam i zdejmuję 1
2) Luzuję kołek 2
3) Ciągnę za wybierak i trochę wychodzi a dalej kupa.
4) Może coś trzeba odbezpieczyć w 3?

Obrazek
http://zapodaj.net/e83d0539f36b0.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Poradzi ktoś w sprawie wyciągnięcia wybieraka?
PawełekK pisze:To ile mechanik (nie naciągacz) powinien zażądać za wymianę dwumasówki w AGR?
U mnie mechanik zgolił 450 zeta bo przy okazji zmienił skrzynię łożysko w kole przegub zewnętrzny w lewej półosi i oczywiście jak wymiana DM to i uszczelniacza wału a co znowu za tym idzie opuszczał miskę.



pitekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:11
Lokalizacja: koło wlkp

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: pitekt » wt lut 12, 2013 23:26

o po co opuszczał miske przeciez mozna to wymienic bez odkrecania miski wiem bo sam dzisiaj wymieniałem taki w moim aucie teflonowy montowany na sucho i wymieniałem na nowe koło dwumasowe i skrzynie biegow bo sie posypała i mnie kosztowalo wszystko 3100zł... :rozpacz:



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: jamesoki » śr lut 13, 2013 12:15

Opuszczał między innymi z uwagi na to że znikły części jarzem pompowtrysków i znalazły się w misce.

Ps.
Skrzynia po wymianie nie wyje?
Jest już kilka wątków na temat regeneorowanych skrzyń wyjców



pitekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:11
Lokalizacja: koło wlkp

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: pitekt » śr lut 13, 2013 16:17

nie no ja sie trzymam z daleko od wszystkiego co regenerowane ... uzywka 800zł tylko dwumas 1700zł.. olej do skrzynki 100zł litr.. nowy uszczelniacz... 100zł i sie nazbierało skrzynka smiga noramlnie jak narazie nic nie wyje biegi tez wchodza dobrze... (choc jej poprzedniczka tez nie miałe zadnych oznak a wyskoczył mechanizm roznicowy...ze jeden z jego trybow rozbił obudowe i przy okzaij oberwał docis i tarcza ) wiec roznie to bywa...



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: jamesoki » czw lut 14, 2013 10:08

pitekt pisze:uzywka 800z
W sąsiednim wątku jest kolega który już 4 używkę ćwiczy ja dwie. To taka gadka szmatka. Skąd wiesz co kupujesz. Ktoś kto wyjął skrzynie zrobił to w konkretnym celu a wszyscy piszą że z auta powypadkowego. Całe kupa które jest jako używka do handlu w Polce to są części z demontażu bo coś im dolega, a sprzedających ponosi finezja jakie to małe przebiegi mają te części. Jak się kupuje mechanizm regenerowany to człowiek ma przynajmniej cień nadziei że ktoś to kupa pozamiatał bo bierze za to kasę. Ale jak to w kraju nad wisłą firmy które regenerują części, w tym wypadku skrzynie są nastawione na zrobienie największej kasy jak najmniejszym kosztem i klejeniem gupa. W regenerowaniu skrzyń nie bez znaczenia jest fakt że nie da się skrzyni sprawdzić przed montażem a sama skrzynia nie siedzi w silniku na szybkozłączce i ci którzy je naprawiają liczą na to że wysokie koszty robocizny przy zakładaniu odstraszą przed reklamacjami i pewnie tak się dzieje. Gadka jest typowa:

1) sprzedający skrzynię mówi że pochodzi z auta po wypadku które jeździło do końca lub ten kto skrzynię naprawiał/regenerował mówi że wsystko jest powymieniane, generalnie skrzynia żyleta
2) Mechanik który ją zakłada nic nie mówi przed założeniem
3) Po założeniu klient mówi do mechanika "ale ta skrzynia wyje i biegi kiepsko wchodzą"
4) Wtedy mechanikowi przypomina się "bo te skrzynie tak mają" jak by nie mógł tego powiedzieć zanim wsadził ręce do samochodu i skasował 400 za wymianę.

i tak koło się kręci już kilka lat. Przećwiczyłem już chyba wszystkie głupie gadki w serwisach.



pitekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:11
Lokalizacja: koło wlkp

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: pitekt » czw lut 14, 2013 11:31

no i masz tez racje kolego no ale ja zyje nadzieja ze dostałem wmiare dobry egzemplaz i tego sie bede trzymał jest nowa dwumasa to mam nadzieje ze odciazy troche ta skrzynke przed załozenie porownywałem ja z innymi skrzynkami za ktore naprawde mozna było reczyc no ale ( nikt w srodko nie siedzi) mechaniz roznicowy zachowywal sie tak samo walek atakujacy (chyba tak sie nazywa ) nie miał tego luzu łozyskowego o ktorym duzo sie mowi wiec co miałem za wyjscie załozyłem i narazie jest dobrze;) zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce w polsce jak to w polsce dzis nawet przez to je... allegro mozesz sie naciac... kupiłem skrzynie i stwierdziłem i 5 mechanikow ze przyczyna jej rozpadu mogł byc moj dwumas za ciasno chodził bardzo ciasno musiałem ruszac go breszka ... no to co mowie najpierw poszukam uzywki . jest na allegro sklep oryginalne czesci vw (oczywiscie uzywki) luxcar czy jakos tak ... cena 500zł dzwonie w celu sprawdzwnia dostepnosci.... odpowiedz tak mamy to, dwumas bdb nawet powiedział ze udziela 90 dni gwar. no to mowie dobra ja klikam kup teraz i czekam na zajutrz jest kurier przesyłka otwieram a tu ooo niespodzianka zamiast dwumasu sasch luk... (ale chociaz dobry) no ale nie zamawiałem takiego na zdjeciu był sasch napisem bora asz dzwonie a oni a to po czym pan stwierdza ze to nie to? ... no myslaleł ze padne mowie im ze przeciez to gołym okiem widac ze to inna firma i jak mogłi sie pomylic a on na to ( to nie bedzie pasowac?) mozie ze nie bo jest roznica w wielkosci dwumasu a po za tym nie bede zakładał dwumasu od słabszego motoru bo to było od 115km dobra powiedział ze wysle na zamiane a to zabierze kurier ... to był czwartek czekam w piatek nic poniedziałek dzwonie i nic zero odzewu dzwonie do szefa firmy stanowczo twierdzi ze została paczka wysłana w piatek dobra czekam dzwonie pozniej na inny nr odebrał pracownik i mowi mi ze szef kłamie bo od nas z firmy nie wyszedł zaden dwumas i ze on teraz wysle mi go no to czekam kolejne dwa dni a tu nie nie ma do tej pory tele nie odbieraja wogole wystawiłem negatywa odesłalem na swoj koszt tego luka i czekam ... a oni maja to w :ass: i co teraz zrobic? czekał bym do tej pory a samochod by był rozebrany i nawet nie miał bym czasu sprawdzic skrzyni bo by mineły 14 dni gwar rozruchowej... to kupiłem nowy i atakie to bezpieczne kupowanie przez allegro ....



Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: jamesoki » czw lut 14, 2013 12:45

To bez znaczenia czy kupiłeś na allegro czy w sąsiedniej wiosce, ale to na marginesie. Ja koło luka też szykuję do wyciągnięcia chociaż nowe.
Skrzynia miałeś szczęście. Osobiście juz nie kupuję więcej bo mi się odechciało machać tymi skrzyniami o to ustrojstwo przy 6 biegach waży nie mało więc jak tylko znajdę medyka daję do samodzielnego rozbioru. Tylko gdzieś lokalnie żeby podjechać i patrzeć na ręce, graty nie są takie drogi w porównaniu ze skrzynią zregenerowaną w której nic nie wymieniono.



pitekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:11
Lokalizacja: koło wlkp

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: pitekt » pt lut 15, 2013 09:59

no wazy wazy to troche... moj deogi golf wczesniej był AJM i tez 6 b i tez padł dwumas tyle ze luka załozyłem uzywke i smigał do sprzedarzy kupiłem ASZ i to samo ciezko jest wsadzic rzeczywiscie to ustrojstwo... mysle ze sasch jest lepsza firma niz luk nowe luki czasem zaskakuja ktos kupuje nowe i sie rozczarowuje bo nie raz nowe ma wiekszy luz niz to jego uzywane ..... a co z głowna myslal tego tematu sztywne koło ?????



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: wesol » pt lut 15, 2013 18:14

golwna mysl niestety upadla bo nie ma sztywniaka dobrego. Valeo to kibel i do tego drogi kibel.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

pitekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:11
Lokalizacja: koło wlkp

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: pitekt » pt lut 15, 2013 18:30

czyli co nie warto do 6-cio biegowki sztywnego koła?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wymiana dwumasa na zwykłe sprzęgło w skrzyni 6-cio biegowej.

Post autor: wesol » pt lut 15, 2013 18:52

nie ze nie warto tyle ze nie ma od czego tam go włożyć. valepo to kibel a jelsi zlecisz komus dorobienie takiego zamachu jednomasowego plus tarcza i docisk to moz ei by bylo to dobre. Niby na czym robia te auta z mega moca? Chyba ze do dwumasu BTB zapodaja te super sprzegla RACE czy tam PERFORMENCE ale to tez pewnie dlugo taki dwumas nie sluzy.
Ja myslalem zeby na zestaw jednomasowy od skryzni 5 biegowej zapodac tylko wieniec od dwumasy z szeciobiegowej i tak to zlozyc. Poporstu sprzeglo by bylo 228 mm mimo ze na skrzynie 6 biegową. W razie spalenie sprzegl aczy awarii docisku masz go za gorsze do kupienia czy to z sachsa czy to z LUK'a


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości