Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: katerpi » ndz lut 13, 2011 22:27

jednomas + g60:

zamach- 150zł
śruby- 60zł
kompletne sprzęgło- 400zł
uszczelniacze na wał i wałek - 120zł
robocizna- 250zł

Opis dotyczy wymiany dokonanej miesiąc temu u kumpla z forum Michał_1977. Polecam go bo chłopak wie o co chodzi :bigok: . Miasto Rzeszów/ Leżajsk.

Każdy mechanior ogarnie temat :bigok:



Awatar użytkownika
ziomek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: sob maja 03, 2008 17:11
Lokalizacja: Świecie / Bydgoszcz
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: ziomek1988 » ndz lut 13, 2011 22:29

Wszystkie części kompletowałeś osobno czy kupiłeś gdzieś zestaw? Pytam bo nie znam się na tych kwestiach i nie chciałbym kupić czegoś, co później jedno z drugim nie będzie pasowało :P


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59ff7eee66697ba2.html][img]http://images44.fotosik.pl/291/59ff7eee66697ba2.jpg[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269407][b][size=150]Golf Generation - kliknij i oceń[/size] [/b][/url]

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: italiano_83 » ndz lut 13, 2011 23:15

katerpi pisze:italiano_83, komfortu raczej nie stracisz. To co zauważyłem po zmianie to lżejsza praca pedału sprzęgła. Poza tym zero jęków itp, itd.
Już od roku szukam odważnego który wrzuci filmik z pracy silnika na biegu jałowym na jednomasie i podczas dynamicznego przyspieszania :bajer: Zgadnij z jakim efektem :chytry:

Sprzęgło lekko chodzi, bo docisk nowy i układ wysprzęglika odpowietrzony :grin:
ziomek1988 pisze:http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeg ... 88338.html - komplet dwumas
Ja od tego gościa brałem taki zestaw, wysyłka błyskawiczna a towar pierwsza klasa, choć bez wątpienia jednomas wyjdzie połowę taniej :chytry:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: katerpi » ndz lut 13, 2011 23:22

ziomek1988, polecam temat przytoczony przez italiano_83 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255771" onclick="window.open(this.href);return false;
Tam masz wszystko opisane. Numery części, wrażenia po założeniu takiego zestawu itp. itd. Sam się na nim wzorowałem :bigok:

Co do kompletowania...Kupowałem wszystko osobno.

Zamach - od przypadkowego gościa co miał silnik 1Z na części
Śrubki - ASO
Kompletne sprzęgło- sklep
Uszczelniacze- mój mechanik zakupił w sklepie motoryzacyjnym u siebie
italiano_83 pisze: Już od roku szukam odważnego który wrzuci filmik z pracy silnika na biegu jałowym na jednomasie i podczas dynamicznego przyspieszania :bajer: Zgadnij z jakim efektem :chytry:
No problemo. Przypomnij się w piątek. Powaga



MiGsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:59

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: MiGsu » wt mar 22, 2011 18:18

uuuu lala, powiem wam że dziś doznalem szoku, kończy mi sie sprzęgło w asz i zabrałem się za poszukiwania nowego. dwumase wymioenialem rok temu przy 170 tyś km, choć widziałem u kumpla na warsztacie golfiki V z podobnym problemem przy przebiegu 50 tyś km. ale nie o tym mowa. założylem tak jak w oryginale dwumase sachsa. dziś chcąć kupic sprzęgło luka okazuję sie że może nie pasować i na w/w warsztacie już takie sytuacje byly. no totalna porażka.



Awatar użytkownika
grelo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt lip 07, 2006 13:00
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: grelo1 » czw cze 20, 2013 23:33

No i jest punkt krytyczny..... wymieniłem dwumas na jednomas z G60 oraz sprzęgło STATIMa od 1Z. Zmieniłem skrzynię EBJ na EGR i mechanik do mnie dzwoni, że na luzie jest super, auto pracuje fajnie ale meeeega ciężko wbija się biegi, wręcz się nie wbija. Ja tu chciałem już się we wtryski 0,216 pakować, a tu taki babol !! :-( Nie chcę niepotrzebnych kosztów.

Co tam jest to jasnej ciasnej nie tak, że to nie pracuje jak powinno??? Nie trzeba zmienić łapy albo innego gadżetu wkładając skrzynię EGR do ALH?? Nie znalazłem póki co nigdzie żadnej informacji co jeszcze się wymienia, jedynie wybieraki i jakiś jeden czujnik nie pasowały i trzeba było przełożyć. Czy jest coś, o czym powinienem wiedzieć robiąc taką zmianę??? Pomocy!! :banghead:


jest: AUDI C5 AFN+ i MK4 AJM
był: AUDI B6 AWX
był: Paseratti AVF w serii
był: MK4 TDI ASZ
był: Audi B5
był: 20 Jahre GTI TDI

...powoli do przodu. Teraz trochę szybciej.

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: XV2 » pn cze 24, 2013 22:10

184 tyś


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
grelo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt lip 07, 2006 13:00
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: grelo1 » pt wrz 13, 2013 09:18

Dobra, jest! Jakoś już się ogarnąłem i odpisuję... sorry, że tak późno. Nie wiem czy to wina tego, że po wymianie wysprzęglika, sprzęgła, koła, oleju oraz skrzyni wszystko musiało się dotrzeć ale teraz jest dobrze, nie ma problemów z biegami. Sama wymiana wysprzęglika dała radę. Polecam jeśli ktoś ma podobne objawy.


jest: AUDI C5 AFN+ i MK4 AJM
był: AUDI B6 AWX
był: Paseratti AVF w serii
był: MK4 TDI ASZ
był: Audi B5
był: 20 Jahre GTI TDI

...powoli do przodu. Teraz trochę szybciej.

ever_70
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sty 17, 2014 21:38

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: ever_70 » ndz lut 02, 2014 11:54

Parę dni temu wymieniłem w swoim nowo nabytym Golfie IV 1.9tdi sprzęgło + dwumase wszystko firmy sachs. Jest to mój pierwszy klekot dlatego chcę się upewnić czy normalnym zjawiskiem jest, że podczas jazdy kiedy wcisnę sprzęgło na wyższych obrotach aby zmienić bieg czuje drgania na pedale sprzęgła, na postoju nie ma takiego efektu, drgania nasilają się wraz ze wzrostem obrotów powyżej 2000 tys są już dosyć dobrze wyczuwalne. Dwumasa nowa więc to chyba nie jej wina?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: Shmatan » pn lut 03, 2014 13:59

Każdy 1.9tdi którym jechałem (w tym new beetle alh z dwumasem po niecałych 5kkm przebiegu) miał wyczuwalną pulsacje na pedale - niezależną od obrotów



ever_70
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sty 17, 2014 21:38

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: ever_70 » pn lut 03, 2014 16:30

no u mnie właśnie najbardziej to czuć przy wysprzęglaniu z wyższych obrotow powyżej 2000tys. dzis jeździł nim mechanik i niby stwierdził aby to olać bo w tdi to norma. Czy to prawda nie wiem bo innym nie jeździłem.



Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: IRAS AAZ » pn lut 03, 2014 21:21

Jestem po wymiana z dmumasu na jednomas.Auto chodzi cicho nie szarpie nie rzuca silnikiem ale Zamontowałem sprzęgło z golfa 3 bo w sachs g60 i tdi do identyczne sprzęgła ten sam nr części i wg. Ale kupiłem sprzęgło luk a i sie slizga powyżej 3 tys sie ślizga :otepienie: Jestem załamany utopiłem w to sporo kasy i wszystko do bani.Wydaje mi się ze auto nawet jak by było słabsze i na wiekszych obrotach w kabinie sie zrobiło jakoś głośniej.CO jest przyczyną ze nowe sprzęgło sie ślizga nic nie było tłuste wszytko składane jak zegarek


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: Shmatan » wt lut 04, 2014 09:14

Albo wadliwy komplet sprzęgłowy
Albo toczone/uszkodzone koło zamachowe
Albo błędny montaż
Zapowietrzenie układu chyba nie



Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: IRAS AAZ » wt lut 04, 2014 12:27

Błędny montaż ,ale tarczy nie da się odwrotnie wsadzić. Tak myśle bo łożysko jest to co było od dwumasy,a morze wysprzęglik się do końca nie cofa i lekko dociska przez cały czas? Jest wg taka opcja?


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości