Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ImagineDivision
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 20, 2010 12:09

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: ImagineDivision » czw sty 14, 2016 11:24

Witam serdecznie.
Otoż nadszedł czas w moim Golfiku 1.9 TDI na awarie sprzęgła.
Mianowicie w moim przypadku pękły widełki albo jak to potocznie nazywane łapa sprzęgła.
Nigdzie nie mogę znaleść do Golfa 3 1.9 TDI 90KM 66kW, symbol silnika 1Z, szukałem na allegro, olx, to wyskakiwały mi do Audi A4, Passatów B5, raz wyskoczyło mi do Audi 80 i Passata B4, ale mam wątpliwości, dlatego postanowiłemu tu to opisać, mimo tego, że w mechanice jestem kompletnym laikiem.
Zastanawiam się od jakiego auta dokładnie z grupy VAG pasowałaby taka sama łapa do mojej padlinki.
Jeżeli to pomoże to dodam zdjęcia tejże pękniętej łapy, bo symbolu ani numerów na niej nie ma.
Dziękuję za jakąkolwiek pomocną i szybką odpowiedz :)ObrazekObrazekObrazek



maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: maciek805 » czw sty 14, 2016 17:06

wesol - Docieranie sprzegla ? Powinno od poczatku byc ok.Tak mi sie wydaje. Moze przez to ze to uzywka valeo a nie nowe G60... Zamach dales z 1Z ?
Powiedz jeszcze jak z przyspieszeniem od najnizszych obrotow, wiesz o co mi chodzi ... jakies dgrania czy cos ?`
Jak gasisz na sprzegle to tak nie telepocze ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » czw sty 14, 2016 17:44

Ja do 6 biegowego dawalem. Tak uzywka ale w sumie dosc malo uzywane to bylo. Pryz gaszeniu sa pewne wibracje na silniku ale nie wiem z czego to wynika. Dziwne bo w sharnaie i w zasadzie to ten sam silnik tego nie ma a skrzynia tez 6 beigowa ale tam poszlo valeo nowe. Gaszenie na sprzegle to mniej drgań no i dzwiekow mniej. Tak to calkiem fajnei sie jezdzi. Sprzeglo bierze od samego dolu praktycznie. Docierlem tarcze przez jazde taka troszke na pol sprzegle z gazem wcisnietym. Docieralem i w sharanie i w golfie bo sie lekko slizgalo. Tylko ze oba auta dlubniete tak wiec mysle ze moza ten uslizg na nowym wunikac te z tego ze jednak prawei 400 niutów moze powodowac slizgi. Teraz to zapina niemilosiernie. na lato chyba sciagne jeszcze raz to wszystko w golfie i wysle do RAdzika tarcze ze wskazókami co ma zrobic a bedzie mial przykazane by zniwelowac luz na sprezynkach w tarczy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: maciek805 » czw sty 14, 2016 17:51

Ok, ale co do sprezynek to mowisz o Valeo czy G60 ? Chodzi o ten luz, ktory twoim zdaniem powoduje te dzwieki, o ile dobrze zrozumialem. Ale ogolnie po przesiadce z dwumasu myslisz, ze zrobiles dobrze ? Komfort jest na tym samym poziomie ?
Chodz nie masz chyba porownania sprawny dwumas vs jednomas tylko zajechany dwumas vs jednomas...
Pozdro.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » czw sty 14, 2016 20:25

Mowie o valeo bo G60 ni pasuej do skryzn 6 biegowych. Tam nie ma naturalnego zamiennika i zostaje tylko produkt valeo.
Głónym celem przeiadki na jednomas to brak problemow w przyszlosci oraz to z emoge sobie butowac dowoli w zasadzie. Mysle ze sie oplacalo zwlaszacza ze cala impreza kosztowala mnie 500 zl. Komfort same jazdy jest prawie taki sam. minimlanie na kozysc dwumasy z racji iz te dzwieki sa - znaczne przy gaszeniu i takie słabe podczas jazdy ale do 2200 obr. Nagram filmik to moze bedzie słychać. Ja jako nieliczny chyba na forum przeszedlem na jednomas z 100% dobrgo dwumasu. Absolutnie zadnych problemow z dwumasa nie mialem- ani uslizgi ani drgań itp spraw. Poprostu pomyslalem sobie tak: Kombi ktore coprawda nieczesto ale jednak ma podczpeianą przyczepke ktore gania dosc agresywnie(przynajmniej w moich rekach) to powinno miec jendomas zwlaszcza ze jest agresywny wirus w tym ASZku gdzies na 170 KM- shamuje to bede wiedział dokladnie. Narazie zima niepozwala na hamowanie aut- (predkość graniczna kół blokuje).


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: afej » pn sty 25, 2016 22:42

sprzęgło z 2.3 AQN MK4 podejdzie tylko z AQN 170 ? Czy z AGZ 2.3 V5 150 też ? Może z jakiś innych silników ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » wt sty 26, 2016 07:40

ale co chesz tym uzyskać bo nie kumam?? Rozumuem ze ma do podpasowac do ALH tak?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: afej » wt sty 26, 2016 08:19

Nie, robię swapa na 2.3. AQN, mam całego dawce w angliku, ale w automacie i kompletuje graty na manuala



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » śr sty 27, 2016 14:19

A ja przystępuje do ponownego ściągnięcia skrzyni w golfie. Wysprzeglik się posikal. Przy okazji tarcza jednomyślnie idzie do Radziła na wymianę sprężyny bo brzeczaly.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: maciek805 » śr sty 27, 2016 17:07

wesol pisze:A ja przystępuje do ponownego ściągnięcia skrzyni w golfie. Wysprzeglik się posikal. Przy okazji tarcza jednomyślnie idzie do Radziła na wymianę sprężyny bo brzeczaly.
W srodku skrzyni masz tylko lozysko oporowe. Pompa sprzeglowa jest na zewnatrz...



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: daniel23584 » śr sty 27, 2016 17:09

W PD'ku jest wewnątrz


ALH -> 205 -> soft

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: maciek805 » śr sty 27, 2016 17:26

W passacie B6 105km mialem na zewnatrz,



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » śr sty 27, 2016 17:41

Przy 6 biegowych mamy wewnątrz a przy 5 biegowych zazwyczaj zewnatrz


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: daniel23584 » śr sty 27, 2016 17:47

Kumpel miał 5 biegowego PD'ka i wydaje mi się że był wewnątrz... albo mi się coś pochrzaniło :kac:


ALH -> 205 -> soft

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości