Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: golfgolf123 » pn lis 26, 2012 23:38

z moich obserwacji wynika że rano,ale nie zawsze raz wchodzi jak w masełko.Znaczy on nie wchodzi ciężko tylko poprostu słychać dźwięk jak się zatrybia ten bieg



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: muszkatobiasz » pn lis 26, 2012 23:43

to zacznij od oleju bo jak po paru kilometrach jest lepiej albo dobrze już wchodzą to wine ma olej i wtedy przeważnie dwójka ciężko wchodzi



Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: golfgolf123 » pn lis 26, 2012 23:45

też mi się wydaje,że wina oleju,za gesty jest w niskich temperaturach i dlatego tak jest,jeszcze wysmaruje te cięgna i powinno być ok jak coś to bede dawał znaka jak mi poszło



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: muszkatobiasz » pn lis 26, 2012 23:53

ok! bo teraz już chłodniej i będzie coraz gorzej, czekam na relacje pozdrawiam!!! :pub:



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: grandi » wt lis 27, 2012 00:17

Co zrobić żeby by biegi wchodziły lżej

Wymienić olej w skrzyni 75w90
Wymienić cięgna te białe
Zakupić zestaw naprawczy lewarka skryni biegów ten po lewo od oważnika jakieś 35 zł - sa na nim luzy nr. ori

1H0798201


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Wojtek010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 21:14
Lokalizacja: Sierakowice

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: Wojtek010 » wt lis 27, 2012 10:15

wszystkie te plastikowe elementy da się kupić. Poszukaj na allegro zestawu naprawczego jest ich pełno


Golf mk2 syncro viewtopic.php?f=87&t=534594

Obrazek Obrazek

Zapraszam do oglądania i komentowania :bigok:

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: golfgolf123 » wt lis 27, 2012 20:55

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-draz ... 69609.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/ciegno-do-skrzyni-bie ... 25554.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/ciegno-zmiany-biegow- ... 41848.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czy te rzeczy wystarczą???



Wojtek010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 21:14
Lokalizacja: Sierakowice

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: Wojtek010 » wt lis 27, 2012 23:23

teoretycznie tak bo to najważniejsze elementy ale są jeszcze tulejki z gumy lub poliuretanu http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-draz ... 36798.html oraz takie cięgno http://allegro.pl/ciegno-do-skrzyni-bie ... 39111.html


Golf mk2 syncro viewtopic.php?f=87&t=534594

Obrazek Obrazek

Zapraszam do oglądania i komentowania :bigok:

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: golfgolf123 » śr lis 28, 2012 15:13

nie wiem czy tylko nie szkoda na to czasu na ta wymiane tych tulejek i wgl,poniewaz ja nie mam takiego duzego luzu,podejrzewam ze jak zmienie olej posmaruje te ciegna , jak cos to regulacja i powinno być ok



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: Lipek81 » śr gru 26, 2012 18:16

Sposób regulacji był już opisywany na forum, z tym, ze temat dotyczył mk2 - ale to jest identyczne rozwiązanie.
1. Zlikwidować luzy na cięgnach;
2. Wrzucić luz;
3. Poluzować nakrętkę na drążku od strony silnika (taka dźwignia koło tej kulki z zaciskiem na drążku).
4. Zdjąć mieszek przy gałce zmiany biegów;
5. Ustawić drążek zmiany biegów w ten sposób aby:
- w kierunku lewo-prawo haczyk przy drążku, który blokuje przypadkowe wrzucenie biegu wstecznego był w odległości 10mm od płytki, o którą się zahacza podczas wrzucenia wstecznego biegu;
- w kierunku przód-tył haczyk był w połowie długości płytki.
Z własnego doświadczenia wiem, że dobrze jest to robić w dwie osoby i przygotować sobie jakąś wkładkę, która ma grubość 10mm - cokolwiek - ja używałem rączki drewnianej od pędzla, może być np. kaseta magnetofonowa - ona ma jakieś 9mm, ale może być. Wkładkę włożyć między haczyk a płytkę, drążek ustawić w połowie długości płytki i niech jedna osoba dociska drążek w lewą stronę (do wkładki), a druga w tym czasie w komorze silnika dokręci śrubę zaciskową. Podczas dokręcania zwrócić uwagę, czy wybierak przy skrzyni przypadkiem nie przesunął się, czy jest dokładnie po środku w pozycji luz.
W golfach mk3 oraz w golfach mk2 z końca produkcji na drążku zmiany biegów jest jeszcze pierścień z śrubą na klucz imbusowy. Służy to do dokładnej regulacji, już po tej, która opisałem wyżej. Nie wiem dokładnie, na jakiej zasadzie to działa, gdyż nie miałem okazji tego używać - u mnie w mk2 tego nie ma.

W serwisach VW do regulacji biegów używało się specjalnego przyrządu, który nakładało się na ten haczyk przy drażku zmiany biegów - przyrząd ten służył właśnie do tego, żeby ustawić odległość 10mm miedzy haczykiem a płytką, a także, żeby ustawić drążek w połowie długości płytki.
U mnie po pierwszej regulacji tą metodą biegi wchodzą idealnie.
Zmiana oleju w skrzyni dodatkowo jeszcze poprawi sposób wrzucania biegów (jest to wyraźnie wyczuwalna poprawa), ale jeżeli regulacja nie jest prawidłowa, to najlepszy olej nic nie pomoże.
W mk2 dodatkowo można sobie zamontować ciężarek z mk3, dzięki temu biegi wchodzą jeszcze lepiej.
Całość bez problemu można wykonać bez kanału, potrzebny jest jedynie klucz do tej śruby od strony silnika (nie pamiętam rozmiaru) i jaka wkładka grubości 10mm.



muchacc86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 29, 2009 19:03
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: muchacc86 » pn gru 15, 2014 19:49

Witam

Wiem że to odkop, ale nie będę pisał nowego....

Zaprowadziłem auto do mechanika z braku czasu który wymienił mi drążek zwrotny czy jakoś tak... z tą kulką na pierwszej stronie drugie zdj u kolegi golfgolf123, ...a luz występuje do przodu i do tyły......teraz z głupiałem czy złą regulacje wykonał mechanik ? Czy jest możliwość zredukować ten luz kulki miedzy tymi blaszkami co się opiera ?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: Lipek81 » wt gru 16, 2014 17:04

Ten luz jest mniej ważny. On przekłada sie na luz dźwigni przód-tył. Najbardziej problematyczne są luzy lewo-prawo, bo utrudniaja wrzucenie biegu. Nie ma możliwości likwidacji tam luzu - tylko poprzez wymianę elementów.



muchacc86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 29, 2009 19:03
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Re: Jak wyregulować biegi Golf III 1.8 ????

Post autor: muchacc86 » śr gru 17, 2014 19:04

znalazłem luz gdzie lewarek zmiany biegów popycha ten cały pręt ...guma jest wyrobiona i prowizorkę zrobiłem tzn. izolacją owinąłem i jest luks :helm: ...
Teraz do przodu-tyłu już nie rusza się tak ten lewarek...Jeszcze w sobotę pokombinuje z tą drugą regulacją, jak ona działa bo cały czas myślę że ta kulka od drążka zwrotnego jest za duża różnica..........



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości