Rodzaje skrzyń automatycznych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rodzaje skrzyń automatycznych

Post autor: jhosef » wt sty 08, 2013 21:42

piotrek01, na jakim położeniu holowaliście samochód?

Nie powiedziałbym abym jakoś szczególnie znał się na automatach. Kwestia pewnego obycia z nimi jako użytkownik.

Jak poziom oleju w dyferencjale?



piotrek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 16:03

Rodzaje skrzyń automatycznych

Post autor: piotrek01 » wt sty 08, 2013 22:09

Samochod był holowany oczywiscie w pozycji N. Uwzgledniajac predkosc i odleglosc nic nie powinno sie stac. Poziomu oleju niestety jeszcze nie sprawdzalem, wczesniej nie bylo takiej potrzeby bo wszystko chodzilo jak nalezy, a ten samochod mam od niedawna. Tak jak pisalem szumy zaczely sie po dzisiejszym odpaleniu i przejechaniu okolo 10 km, nie jest to jakies szczegolnie glosne, ale slyszalne szczegolnie po puszczeniu pedalu gazu. Oleju wczesniej nie sprawdzałem, gdyz nie ma absolutnie zadnych wyciekow, usterka tez nie spowodowala aby olej gdziekolwiek kapal.



piotrek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 07, 2013 16:03

Rodzaje skrzyń automatycznych

Post autor: piotrek01 » śr sty 09, 2013 18:45

Mam pytanie w jaki sposob dokladnie wymienic olej w dyferncjale, z tego co czytalem nie ma tam korka spustowego tylko trzeba go w jakis sposob wyssac przez miejsce w ktorym zamontowana jest czujnik predkosci. Chcialbym caly olej wymienic na nowy, wiem ze wchodzi tam 0,75l, ciekawi mnie jak zmierzyc jego stan. Objawy zgadzaja sie co do dyferencjalu, szum z lewej strony po puszczeniu pedalu gazu, sprawdzalem czy aby klocki nie ocieraja albo lozysko ale niestety nie. Jezeli wymiania oleju nic nie pomoze to zostaje wymiana skrzyni co za bardzo mnie nie cieszy.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rodzaje skrzyń automatycznych

Post autor: jhosef » śr sty 09, 2013 21:01

piotrek01, Nie wiem czy jest korek spustowy. Zawsze możesz odessać. Z boku jest otwór kontrolny, do jego poziomu powinien być stan.



lukas2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 20:22

Rodzaje skrzyń automatycznych

Post autor: lukas2010 » ndz sty 27, 2013 19:54

Kolego jhosef, jeśli mogę się tak zwrócić, zauważyłem, że masz obycie ze skrzyniami automatycznymi w golfach 2 dlatego się co Ciebie zwracam. Otóż posiadam golfa 2 1.6 RF ze skrzynią automatyczną, problem jest z dyferencjałem - zaczął wyć, bo kiedyś wychlapało z niego olej i po dolaniu nadal wychlapuje. Nie ma przecieków do dyfra z części automat. Wydaje się, że wycieka po półosi i myślę, że to uda się wyeleminować. Ale co zrobić z wyciem przy 100 km/h? Czy jest jakiś sprawdzony dodatek do oleju, bądź inny rodzaj oleju, który zniwelowałby ten uciążliwy dźwięk? Drugie moje pytanie, gdzie szukać oznaczenia skrzyni biegów i czy skrzynie od diesla pasuje do benzyny? Akurat znalazłem skrzynię od diesla. Z góry dzięki za wszelką pomoc.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rodzaje skrzyń automatycznych

Post autor: jhosef » ndz sty 27, 2013 20:42

lukas2010, Aby nie ubywało oleju musisz wymienić symeringi flanszy. Koszt niewielki, pracy też nie jakoś strasznie. Ale...
Jak Ci dyfer wyje bo jeździł na sucho to szukaj innej skrzyni. Naprawa dyfra to grube pieniądze. Możesz na razie jeździć ale kiedyś zdarzy Ci się to co mnie z wyjącym dyfrem (z tego samego powodu). Będzie bum i koniec jazdy. Co prawda ja się dotoczyłem do domu z powrotem.

Ja na wyjącym dyfrze zrobiłem 50 tysięcy km.

Być może wymiana łożysk by pomogła, być może nie...
lukas2010 pisze:czy skrzynie od diesla pasuje do benzyny?
Szukaj od benzyny ze względu na przełożenia dyfra.



lukas2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 20:22

Rodzaje skrzyń automatycznych

Post autor: lukas2010 » pn sty 28, 2013 22:38

jhosef,
Być może wymiana łożysk by pomogła, być może nie...
no właśnie, ale żeby dobrać się do łożysk trzeba rozebrać całą skrzynię, bo to jest monoblok, dyfer nie jest osobny. Byłem u mechanika zajmującego się automatami, powiedział że szkoda wymieniać skrzynię, bo ładnie pracuje, to że wyje - usunąć wyciek, uzupełnić olej i jeździć :? . A co do wymiany skrzyni to określił to mniej więcej tak: druga skrzynia i tak będzie 20-letnia, więc równie dobrze może być gorsza, a w skrzyni, która długo leży, wilgoć niszczy sprzęgła :-( . Tutaj jestem rozbity... gdzie szukać oznaczeń skrzyni, bo u góry przy silniku jest chyba tylko nr seryjny. Widziałem umieszczoną przez Ciebie tabelkę z rodzajami skrzyni, czyli wiem czego szukać. Tylko jak się nie nadziać, bo narobić się, przełożyć skrzynię, a potem znowu wyjmować. Na co zwrócić uwagę przy skrzyni, która jest wyjęta z samochodu?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rodzaje skrzyń automatycznych

Post autor: jhosef » pn sty 28, 2013 22:45

lukas2010, dyfer w mk2 w skrzyni 010 kryje się pod deklem. Można go ściągnąć i poniżenie obadać dyfer, zobaczyć jak wyglądają satelity, przekładnia główna. Trzeba jednak się na tym trochę znać. Pogadaj za ile wymieni Ci łożyska w dyfrze. Nie trzeba rozbierać skrzyni.

Co do stanu skrzyni zdemontowanej to za dużo nie da się ocenić. Patrz czy nie ma wycieków. Obejrzyj uszczelki dyfra i miski. Jeśli na dyfrze będzie obmazane silikonem to znaczy, że ktos tam grzebał - nie bez powodu...

Wyciagnij bagnet i zobacz kolor oleju, powąchaj go. Nie powinien zalatywać spalenizną. Powinien być klarowny, koloru czerwonego.



lukas2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 20:22

Rodzaje skrzyń automatycznych

Post autor: lukas2010 » wt sty 29, 2013 21:56

jhosef, o.k. Dzięki za podpowiedzi, czy orientujesz się, gdzie jest oznaczenie skrzyni? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rodzaje skrzyń automatycznych

Post autor: jhosef » śr sty 30, 2013 11:22

lukas2010, nie powiem Ci gdzie dokładnie jest oznaczenie w skrzyni 010 bo nie pamiętam. Mam skrzynię w garażu to zerknę w wolnej chwili.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 5 gości