Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: Shmatan » wt lut 04, 2014 15:09

IRAS AAZ pisze:Tak myśle bo łożysko jest to co było od dwumasy
Łożysko powinno być dopasowane do kompletu sprzęgłowego (tarczy i docisku) które zakładałeś. Nie wiem jak to wygląda od strony mechanicznej (wymiary łożysk), ale może gdzieś tu być problem.
IRAS AAZ pisze:morze
To że FF nie podkreślił tego słowa, to nie znaczy że jest ono poprawne



Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: IRAS AAZ » wt lut 04, 2014 18:19

Sprawdzałem łożyska są te same wszędzie,wygląda na to że luk po prostu to szajs i nie wytrzyma 110ps z czipem nie wiem jakim takie auto już kupiłem od 3 tys dostaje takiego kopa że sprzęgło rozłancza.Gdzieś nawet wyczytałem że luk jest głośny i tak właśnie jest u mnie od 2tys zaczyna wyć jakoś dziwnie a od 3 to już silnik wyje. Nie wiem jak kupie sachsa do golfa 3 tdi czy g60 to te same sprzęgła czy mi to wstrzyma bo już mam stracha że kolejna kasa w błoto.
Ostatnio zmieniony wt lut 04, 2014 22:11 przez IRAS AAZ, łącznie zmieniany 1 raz.


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: IRAS AAZ » wt lut 04, 2014 22:07

Znalazłem troche sie naczytałem w tym temacie / Sprzęgło G60/VR6 w TDI ALH ASV I INNE 110 KM/ na 43i44 stronie ktoś miał ten sam problem z LUK iem co ja. Wygląda na to że sie naciołem :panna:


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

malimaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 08:22

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: malimaro » pn mar 31, 2014 22:13

czy zamach z 1z to to samo co w mk4 1,9 tdi 90km które ma tez zwykły monologowy zamach. Pytam bo szukam nowego sprzęgła, w sklepie wołają za jakas tam firme 350zł a na allegro widze że sachs do g60 380zł



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: przemlin » wt kwie 01, 2014 21:05

malimaro pisze:czy zamach z 1z to to samo co w mk4 1,9 tdi 90km które ma tez zwykły monologowy zamach. Pytam bo szukam nowego sprzęgła, w sklepie wołają za jakas tam firme 350zł a na allegro widze że sachs do g60 380zł
TAK



Przem3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 07, 2015 11:02

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: Przem3k » ndz cze 07, 2015 11:04

Siemanko :) Mam pewien problem, mianowicie zmieniłem w swoim 1.9 ahf 110 km zamach na jednomas 1z + sprzęgło g60 i teraz problem jest taki że nie wysprzęgla do końca i sprzęgło ciągnie ... Co może być tego przyczyną ? Dodam że siłownik, pompka jest okej, na org sprzęgle wszystko działało jak należy. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: matisim » ndz gru 06, 2015 21:17

odświeżam :)

Ja mam problem po wymianie sprzęgła z odpowietrzeniem wysprzęglika. Do czasu demontażu sprzęgło działało prawidłowo,pedał ładnie pracował, wymieniłem bo zaczęło sie ślizgać. Miałem sprzęgło LUK'a, kupiłem SACHS'a ( dwumas, tarcza i docisk używane-sprawne, skrzynia sześciobiegowa) zostawiłem tylko swój wysprzęglik. po 5h odpowietrzania sprzęgło tylko minimalnie odbija przy podłodze.

zastanawiam sie nad tym co ma winę- gdybym zamontował źle tarczę to ciężko by było złożyć docisk :helm: poza tym, nie patrzałem na napisy tylko założyłem na chłopski rozum, tarcza musi dotykać koła zamachowego materiałem ciernym i nie inaczej, przy dokręcaniu docisk powoli dochodził do zamachu i słoneczko sie chowało, jak zwykle gdy zakładałem sprzęgła.

kwestia samego wysprzęglika- sachs i luk maja inne?

No i samo odpowietrzenie- metodą tradycyjną nie daje żadnych efektów, można pompować i pompować a ciśnienia w odpowietrzniku nie ma żadnego. Spróbowałem połączenia odpowietrznika zacisku hamulcowego z odpowietrznikiem przy wysprzęgliku i tutaj coś sie zmieniło bo pedał zaczął sam odbijać ale jego praca jest w zakresie kilku cm przed podłogą i nic się nie poprawia.
Przewód z zbiorniczka do pompki jest drożny, płyn przy pompowaniu unosi sie u opada, podłączyłem również strzykawkę bezpośrednio pod pompkę i próbowałem pod ciśnieniem przepchać płyn przez ten układ i płyn przechodzi od pompki do odpowietrznika ale również bezskutecznie. 5h męczenia i żadnych efektów- co poradzicie?



BORYS22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 466
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 22:56
Lokalizacja: krzeszowice (reszta świata)
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: BORYS22 » ndz gru 27, 2015 18:49

Witam. posiadam dolfa 4 1.9 tdi alh z 2001r. samochód ma teraz nie całe 416 tys i szykuje mu sie 1 wymiana 2masa ponieważ czasem lubi sobie postukać przez chwilę..
Czytając opinie wasze na temat wymiany sprzegła na zwykłe bez 2masa daje dużo do myślenia ale czy to gra warta świeczki ?? wiadomo koszta kosztami cenowo widzę że taniej wychodzi a czy ori 2mas nie da rady przetrwać kolejne lata? u mnie jest jeszcze nie ruszane z racji ze samochód robił trasy a ciekawe jak teraz bedzie z tym ze samochód jezdzi na miejscu praktycznie... w passacie b5 po wymianie jezdziłem 4 lata i nic sie nie działo a tu mam obawy małe czytając rózne posty . pozdrawiam :pub:


Golf III 1.8 benz z LPG
Passat B5 1.9 TDI AFN
obecnie VW GOLF 4 variant 1.9 tdi ALH

VOLKSWAGEN Golf IV variant . BORYS

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: italiano_83 » ndz gru 27, 2015 18:56

BORYS22, Poczytaj sobie temat o g60 w dziale speed/tdi w diabły informacji i zapomnij, że tu na tym forum choć jedne użytkownik podeprze swoje wywody na temat jazdy na 1 masie choć by jednym filmem przedstawiającym działanie takiego zestawu już nie raz nie dwa o to prosiłem i odzew był żaden, a smutne wywody na temat tego zestawu proszę zostawić sobie do działu pogawędki :bajer:
I proszę się trzymać tematu
Shmatan pisze:[mk4] Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI
Czyli technicznego podejścia do problemu :bajer:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

BORYS22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 466
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 22:56
Lokalizacja: krzeszowice (reszta świata)
Kontakt:

Wymiana sprzęgła w Golfie 4 TDI

Post autor: BORYS22 » ndz gru 27, 2015 18:58

italiano_83, ok :pub:


Golf III 1.8 benz z LPG
Passat B5 1.9 TDI AFN
obecnie VW GOLF 4 variant 1.9 tdi ALH

VOLKSWAGEN Golf IV variant . BORYS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości