Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DaBomb23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 27, 2014 15:44

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: DaBomb23 » pn wrz 21, 2015 13:02

Panowie bardzo proszę Was o pomoc, zbliża się koniec mojej dwumasy, samochód golf V 1,9 BKC, rozważam montaż sztywnego koła. z racji ze samochód mało jeździ rozważam kupno używanego koła od znajomego który ma mnóstwo takich części, ale do rzeczy, czy tarcza z dociskiem od Ibizy 6J 1,9TDI 2008rok będzie pasować pod moje bkc? poniżej daję zdjęcia z numerami części, bardzo proszę o sugestie.

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pn wrz 21, 2015 18:22

B ylo juz o tym tyle razy a nadal pytaja ludzie. Podzial jest na skryznie 5 biegowe i 6 biegowe oraz na to czy silnik w aucie postawiony podluznie cyz poprzecznie. Tka wiec ibiza. lepon golf itd ma poprzecznie i 5 biegowa to pasuje zawsze w tdi. Tak samo przy tych autach gdy jest skryznia 6 biegowa. Wyjatejk jest jedyne jak mamy do czynienia z sharanem bo tam przy 5 biegowym tdi wielowpust byl nie na 28 zebow a na 23 mimo ze 228 mm tarcza.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

DaBomb23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 27, 2014 15:44

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: DaBomb23 » wt wrz 22, 2015 08:38

Czyli podsumowując, będzie pasować bez problemu do bkc? pytam bo miałem odmienne uwagi w tej kwestii....



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » wt wrz 22, 2015 11:26

Tak będzie pasować bo masz skrzynie 5b


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

magnus8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 13, 2014 11:34

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: magnus8888 » wt wrz 29, 2015 20:07

Ja bym miał pytanko o sprzęgło do gofra po chipie bo się niestety kończy żywot miesiąc po modzie . Na hamowni wypluł 165km i 388 niutków , dla mnie wystarczająco więc jest taka kwestia:
-czy montować seryjny zestaw sprzęgła do asz ok 1500 zł
-czy sprzęgło od sharana btb ok 2100zł
Dodam że moc mi wystarcza i nie będzie już podnoszona ze względu na koszty, jeżdżę w miarę normalnie nie pale gum od świateł do świateł,ale lubię czasem wcisnąć pedał do podłogi tak dla frajdy po prostu lub podczas wyprzedzania. Prosił bym o wskazówki co tu wybrać bo 600 zł różnicy to dla mnie dużo. Czy jest sens pakować kasę w tego sharana jak nie będzie żadnych modów? Może jakaś inna alternatywa? Mechanik do tej pory stwierdzał ,że dwumas jest ok to może sama tarcza + docisk ? Czy stan tego ustrojstwa można ocenić po demontażu czy to loteria? Uślizgi są na 4-5 biegu przy wciśnięciu buta do oporu czy takie taczanie się delikatne do roboty ok 10 km wytrzyma jeszcze z miesiąc?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » wt wrz 29, 2015 20:24

wytrzyma i rok. Ty decydujesz jak jezdzisz. Ja bym zapakowal jednomas valeo i by bylo po psroawie i za polo we kasy co BTB. A na hamowni widzialem ostanio prawie 500 niuta i takie valeo ogarnialo bez problemu. Mozesz tez tarcze dac do radzika na wymiane okladzin i tez bedzie jak nowe. Przerabialem to i tez dobre bylo. Od BTB to mialem u siebie w sharanie zestaw i tez rewelki nie ma. dwumas to loterja. TO ze nie rzuca mocno buda i silnikiem to nei znaczy ze dwumas jest okej. Powodzenia życzę mechanikom jak stwierdzja ze dwuma sjest okej po tym jak podjezdza klient i pyta o takie cos. TO jest poprostu idiota nie mechanik.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

magnus8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 13, 2014 11:34

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: magnus8888 » śr wrz 30, 2015 18:03

mechanik stwierdził tylko ze tak jak mówisz nie stuka nie trzęsie pojeździł trochę i tyle.same sprzęgło bez 2 masu wstawi na moje życzenie ale stwierdził ,że lepiej cały zestaw.Z chęcią zrobił bym u tego "radzika"ale u mnie w grę wchodzi jedynie postawienie auta w sobotę po południu i odbiór wieczorem. Same vw prawi i ma mnóstwo klientów ja też do tej pory uwag nie miałem zawsze trafiał z problemem a nie zgadywał i wymieniał wszystkiego po kolei.hm jednomas valeo tylko co z komfortem bo gofer do tej pory to mój najwygodniejszy samochód... a co z orginalnie montowanym sprzęgłem - wytrzyma i ogarnie te parametry bez problemu na dłuższą metę? ceny zbliżone jedno i dwu masowego koła a może jeździłeś na obu tych sprzęgłach jak wrażenia?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » śr wrz 30, 2015 19:47

Jezdzilem i jezdze nadal na wszystkich mozliwych zestawach do skryzn 6 biegowych. A sharanie mam jednmas valeo do 6 beigowego czyli 240 mm i spokojnie jest dwa razy lepiej jak na nowym dwumasie. Wczesniej mialem w swoim zestaw od BTB czyli dwumas. tarcze i docisk od najmocniejszej wersji sharana. Powiem tak- do luftu. Mialem tez w sharanie zestaw od 115 konnego sharana czyli taki zestaw jak w golfie 4 ASZ i ARL bo sharan zawsz emial o jedno oczko mocniejsze zestawy i tez do luftu. JEdnomas umnie jest bardziej komfortowy jak dwumas. Ostatnio w Gdansku w Tune up dwaj ziomki tez badali umnie sprzeglo i jak to pracuje i tez byli mile zaskoczeni.
CO do tarczy i docisku do dwumasy 240 mm to mialem ostanio takie zestawy na sprzedazy i poszly. Jeden wlasnie do BTB a drugi od AUY. Poszlo to za jakies smieszne pieniazki. Tarcza jedna byla po regeneracji u Radzika. Super wykonanie i super sie spisywalo ale co z tego jak dwumas do kitu. Dwumas to nei tylko luz po łuku. Ludzi eoanikuja ze maja luz po luku 3 zeby czy nawet 4 a zerknijcie sobie do TISa od GM i dla insigni dopuszczlany luz dwumasy to 8 zebow. Juz nie pamietam ile sie dwumas moze wychylac maksymalnie ale sprawdzalem ze opor byl jelsi mnie pamiec nie myli na 15 zebach. Czyli ugiecie maksymalne sprezyn od jednej strony do drugiej to te wlasnie 15 zebów. Problem w zdumasam jest inny. Luzy sie robia miedzy masami ale nie pomiedzy masami a w poprzek miedzy masami. Masa jedna sie przesuwa w bok i mamy jakby zestaw niewywazony wtedy sa cyrki bo drgania sa wtedy niemilosierne. 500 Nm na valeo jakos mnie mile zaskoczylo i utwierdzilo ze to dobry zestaw. A te wypisywania ze valeo do tych 6 biegowych to kibel to gadanie tych co to sie nie znaja. Ile tunerow zalozylo jednomas w swoich autach i jakos jezdzą. Nie wierzcie ze ludzi ehganiaja z mocami pod 300 koni w tdi i maja dwumas tam.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

DaBomb23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 27, 2014 15:44

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: DaBomb23 » czw paź 01, 2015 00:33

Panowie udało się kupić zamach ze śrubami do docisku w okolicy za 140zł jednak proszę Was o opinie nim na podstawie poniższego zdjęcia czy wymaga przetoczenia jeśli widać na nim takie plamki? dodam ze pod palcem absolutnie nie jest to odczuwalne. Czy zęby jak widać jeśli mają minimalne uszczerbienia czy warto coś z tym robić? Oraz o opinię czy lepiej wziąć sprzęgło g60 sachs czy Luk? mam w niemal identycznej cenie kwestia wyboru.
Obrazek



magnus8888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 13, 2014 11:34

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: magnus8888 » czw paź 01, 2015 19:25

Dzięki za odzew będę myślał- kusi mnie ten jednomas bardzo ze względu na święty spokój . A co ze skrzynią? nie dostaje pod dupie? Czy na sztywnym kole można sobie pozwolić na większe szaleństwa? na czym polega więc idea 2masu w ogóle bo ja nie ogarniam tematu tyle co sobie poczytam. A może kupić samo sztywne koło jak to w ogóle jest możliwe skołować tarcze i docisk używkę za przysłowiową flaszkę i wysłać je do tego Radzika a potem złożyć wszystko w jedną całość...



banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: banshee12 » czw paź 01, 2015 21:02

A ja poruszę inną kwestię.
Chciałbym dowiedzieć się, jak wygląda sprawa zestawów jednomasowych montowanych np. w golfach VI, czy VII lub podobnych z silnikami 1.6 tdi cr?
Z informacji jakie już posiadam to 1.6 tdi mają zestawy LUKa i Sachsa.
Tarcze mają 228mm i prawdopodobnie piasta tarczy identyczna (numer tarczy może jedynie sugerować inne spręzyny tłumiące, bo zmienia się tylko ostatnia litera za numerem).
Pierwszy ma jednomasę ...273C, czyli 1:1 co słynne sztywniaki 1.9 tdi, natomiast Sachs produkuje do tych małych silników koło zamachowe z numerem ...273 (bez "C), której kształt masy wirującej jest znacząco inny (wizualnie).
Interesują mnie pozostałe parametry, czy podejdzie do 1.9 tdi (poprzecznych 5gang)?
Przerabiał już ktoś temat?
Dziś zrobiłem pomiary odsadzeń jednomasy z 1.9 tdi, ale brak mi zestawu z 1.6 do porównania...
Poniżej przykładowe fotki jednomasy z silnika 1.6 CR.
Taki zestaw byłby kolejną alternatywą, bo już coraz mniej tych zestawów z 1.9.
Obrazek
Obrazek


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: maciek805 » czw paź 01, 2015 21:03

Panowie, szykuje sie na moc 140km, w tej chwili ujezdzam serie ALH. Musze kupic nowe sprzeglo i wydaje mi sie, ze dwumas taka moc spokojnie wytrzyma jak myslicie ?
I przede wszystkim chcialbym spytac o dwumas - Slyszalem, ze od 110km jest lepsze, tylko nie pamietam czy sprzeglo czy dwumas... Czyms sie to rozni ? Bedzie pasowac dwumas ze sprzeglem od 110km do 90km ? I czy ma to sens ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: wesol » pt paź 02, 2015 06:41

w 90 konnym i w 110 konnym jest dkladnie ten sam zestaw- ma te same numery wiec i tarcza jest taka sama i docisk jest taki sam. Poczatkowo tylko wkladali zestawy jak w transporterze T4 ze tarcza nie 228 mm tylko o pare mm mniejsze ale pozniej juz szlo to standardowe. CO za wymysly ze jak juz silnik mial 20 koni wiecje to juz zmienili calosc na inną. Jaką firme stac na takie zabawy? TO czy ci dwumas ogarnie to zalezy od ciebie. Mozesz miec i nawet 200 koni i tak sobie pyrkac wkolo komina to ci dwumas tez wytrzyma. Dwumas kego siada i na serii 90 konnej i na 110 konnej i na podrasowanych. OT nei jest element wieczny to jak klocki hamulcowe czyli wymaga wymiany okresowej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

maciek805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt mar 18, 2011 21:10

Jakie sprzęgło,od czego i do czego (temat zbiorczy)

Post autor: maciek805 » pt paź 02, 2015 19:27

No tak, duzo zalezy od kierownika, ktory danym autem jezdzi. No ale czy oryginalne sprzegle nie zacznie sie slizgac przy 140km ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości