Chrobotanie przy przyśpieszaniu w prawo

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

BonoRono
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 21, 2011 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Chrobotanie przy przyśpieszaniu w prawo

Post autor: BonoRono » śr mar 25, 2015 11:27

Witam.

Mam problem z zlokalizowaniem usterki. Mianowicie słyszę dziwne chrobotanie w okolicy lewego przedniego koła w momencie przyśpieszania na łuku w prawo. Przyśpieszanie na wprost, łuk ze stałą prędkością - cisza.

Wymieniłem już łożysko z piastą i przegub zewnętrzny. Co do łożyska to było nieźle wyjechane ale przegub chyba był ok skoro objawy nie ustąpiły.

Czytałem o chrobotaniu skrzyni biegów, mechanizmu różnicowego, przegubów ale jak to ocenić? Nie chciał bym wymieniać wszystkiego po kolei. Jest coś co jeszcze mogę sprawdzić? Jakieś pół roku temu odkręciła mi się lewa półoś od strony skrzyni, może wtedy przegub uległ uszkodzeniu? Ale mechanik który to skręcał nic nie stwierdził.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Chrobotanie przy przyśpieszaniu w prawo

Post autor: darwaz » śr mar 25, 2015 12:56

Nie musisz wymieniać wszystkiego po kolei na pałę aż ustąpi chrobotanie. Przeguby klikają bo wybijają się im w bieżniach progi. Kulka podczas skręcania przemieszcza się po bieżni w obie strony i w momencie przeskakiwania przez próg klika. Rozbierasz oba przeguby na kawałki, czyścisz ze smaru i patrzysz na bieżnie. Jak są zniszczone to będzie widać gołym okiem. Jeśli oba przeguby są ok, to dopiero szukasz dalej przyczyny.Nie słyszałem żeby mechanizm różnicowy chrobotał tylko przy skręcaniu w jedną stronę, prędzej zawsze przy przyspieszaniu.



BonoRono
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 21, 2011 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chrobotanie przy przyśpieszaniu w prawo

Post autor: BonoRono » czw mar 26, 2015 10:49

Poczytalem troche o przegubach wewnetrznych wiec dzisiaj w drodze do pracy 5 bieg, 80km/h i przespieszanie - czuc wyraznie drgania czyli z tego co wyczytalem typowy objaw zużytego przegubu wewnętrznego.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Chrobotanie przy przyśpieszaniu w prawo

Post autor: darwaz » czw mar 26, 2015 10:57

Tak jak Ci napisałem. Dowiesz się na bank czy to przegub jak go rozbierzesz. Możesz obstawiać na niego ale lepiej się upewnić niż wymieniać bez powodu.



BonoRono
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 21, 2011 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chrobotanie przy przyśpieszaniu w prawo

Post autor: BonoRono » czw mar 26, 2015 14:38

Raczej nie mam doswiadczenia aby stwierdzić czy przegub jest jeszcze ok. Chyba ze to beda oczywiste widoczne golym okiem uszkodzenia



BonoRono
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 21, 2011 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chrobotanie przy przyśpieszaniu w prawo

Post autor: BonoRono » czw mar 26, 2015 22:51

Poszedłem do garażu aby przyjrzeć się jeszcze raz polosi i oto co odkryłem. Wystepuje przy dynamicznym obrocie. Czyżby uszkodzony mechanizm roznicowy?
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Chrobotanie przy przyśpieszaniu w prawo

Post autor: darwaz » pt mar 27, 2015 11:29

Ło matko bosko. No to na bank nie jest przegub :) Powiedz papa swojej skrzyni. Jakie ona ma oznaczenie? Mam jedną taką w garażu luzem od passata b4, została mi po swapie.



BonoRono
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 21, 2011 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chrobotanie przy przyśpieszaniu w prawo

Post autor: BonoRono » pt mar 27, 2015 15:29

Heh zrozumiem że lepiej poszukać używki niż naprawiać. Oznaczenie skrzyni to CZM z tego co pamiętam. Czy podmianka skrzyni to trudna sprawa? Trzeba mieć jakies specjalne narzędzia?



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Chrobotanie przy przyśpieszaniu w prawo

Post autor: darwaz » pt mar 27, 2015 17:12

Nie trzeba. Jedyne narzędzie które nie wszyscy mają to 12 kątny spline do odkręcania przegubu wewnętrznego. Reszta to nasadki i klucze płaskie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości