głuche stukanie po wymianie poduszek skrzyni

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

głuche stukanie po wymianie poduszek skrzyni

Post autor: hudy8 » pn kwie 28, 2014 15:58

Witam.Od czasu gdy wymieniłem poduszki pod skrzynią słyszę głuche stukanie które pojawia się podczas jazdy, jak by ktoś stukał w podłogę i jest słyszalny tylko w kabinie. Zauważyłem dość dziwną rzecz. Stukot ten pojawia się przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu.Obroty i prędkość mogą stać w miejscu (jadąc np pod górkę) ale gdy wcisnę pedał gazu od połowy do max wtedy zaczyna się stukot.Gdy odpuszczę gaz stukot cichnie.Silnik nie musi być obciążony. Mogę jechać np 60 km/h na 5 biegu i gdy wcisnę pedał gazu trochę mocniej zaczyna stukać.

Wczoraj zauważyłem że stukanie pojawia się gdy jest puszczone sprzęgło.Jak sprzęgło nacisnę stukanie znika.Co śmieszne ,jak wspomniałem, jest to tylko słyszalne wewnątrz samochodu a na zewnątrz cisza.
Teraz pytanie dlaczego stuka po wymianie poduszek? Dlaczego słychać głośniej gdy nacisnę mocniej pedał gazu a gdy odpuszczę robi się cisza.Najwyraźniej jest to łożysko oporowe lub jakieś łożysko w skrzyni ale co maja do tego poduszki.



Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

głuche stukanie po wymianie poduszek skrzyni

Post autor: xXAdiXx » czw maja 01, 2014 05:40

witaj ten stukot jest tylko slyszalny podczas jazdy ?



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

głuche stukanie po wymianie poduszek skrzyni

Post autor: hudy8 » czw maja 01, 2014 09:13

Nie tylko podczas jazdy.Gdy stoję na postoju na wolnych obrotach również słychać jednak bardzo cicho i trzeba się wsłuchać by to usłyszeć.Podczas jazdy jest słyszalne głośniej zwłaszcza podczas przyspieszania gdy wciskam mocniej gaz.Gdy jadę ze stałą prędkością jest ok ale jak wcisnę mocniej gaz wtedy odrazy słychać pukanie.



Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

głuche stukanie po wymianie poduszek skrzyni

Post autor: xXAdiXx » czw maja 01, 2014 13:12

jaki silnik ?



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

głuche stukanie po wymianie poduszek skrzyni

Post autor: hudy8 » czw sty 29, 2015 18:41

Witam.Problem rozwiązany. Mechanik zamiast wymienić mi poduszki skrzyni na jakieś markowe wymienił na HP (Hans Pries). Wczoraj zmieniłem prawą poduchę skrzyni ta co miałem wcześniej i hałasy ucichły. Poduszka HP była bardzo twarda przez co przenosiła hałasy na budę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości