Problemy przy wrzucaniu biegow. Dwumas, docisk lub wysprzegl

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BaQStiC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt mar 11, 2014 19:29
Lokalizacja: Kielce

Problemy przy wrzucaniu biegow. Dwumas, docisk lub wysprzegl

Post autor: BaQStiC » czw sty 01, 2015 22:33

Witam. Od jakiegos czasu miewam problem ze sprzeglem. Po uruchomieniu silnika ciezko wbic jakikolowiek bieg. Pedal na pol twardy. Zeby wbic wsteczny np musze pare razy nacisnac sprzeglo. Nie raz przy postoju na nacisnietym pedale sprzegla i wrzucony pierwszym biegu czuc szarpniecie, najczesciej przy swiatlach jak stoje i trzymam hamulec. Co to moze byc? Docisk, dwumas, wysprzeglik? Sprawdzalem plyn i jest stan. Dodam tez ze jak poloze stope na pedale i przyspiesze to pedal twardnieje i jak odpuszcze gaz to znow taki na pol twardy.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problemy przy wrzucaniu biegow. Dwumas, docisk lub wysprzegl

Post autor: Michał_1977 » sob sty 03, 2015 23:09

BaQStiC pisze: Auto: Golf 4
Silnik: ASZ
W związku z tym,domyślam się,że chodzi o skrzynię 6 gang :chytry:
Precyzuj tematy-pkt.3 regulaminu forum.

Wydaje mi się,że mógł się zapowietrzyć układ sterowania sprzęgłem. Sprawdź,czy nie masz zapoconej pompki sprzęgłowej w okolicy wężyka od zbiorniczka.
W ostateczności może być uszkodzony wysprzęglik lub sama pompka.
BaQStiC pisze:Dodam tez ze jak poloze stope na pedale i przyspiesze to pedal twardnieje i jak odpuszcze gaz to znow taki na pol twardy.
To mi się kupy nie trzyma...
Co ma wzrost obrotów do sterowania sprzęgłem?...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
BaQStiC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt mar 11, 2014 19:29
Lokalizacja: Kielce

Problemy przy wrzucaniu biegow. Dwumas, docisk lub wysprzegl

Post autor: BaQStiC » ndz sty 04, 2015 20:20

Przepraszam zapomnialem napisac. Tak skrzynia 6 Gang.
Jutro podejrze ta pompke sprzegla...
Co do drugiego tez wlasnie nie wiem o co chodzi, ale wlasnie jest tak jak mowie. Nie wiem czy u innych tez tak jest, wiec napisalem, byc moze ma zwiazek z tym.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problemy przy wrzucaniu biegow. Dwumas, docisk lub wysprzegl

Post autor: Michał_1977 » pn sty 05, 2015 14:48

BaQStiC pisze:Tak skrzynia 6 Gang.
O widzisz,w takim razie wysprzęglik jest na wałku zespolony z łożyskiem dociskowym i jeśli będzie uszkodzony,to być może takie cuda się robią,czyli
BaQStiC pisze:poloze stope na pedale i przyspiesze to pedal twardnieje i jak odpuszcze gaz to znow taki na pol twardy.
:bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

KrystianNh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 02, 2014 21:28

Re: Problemy przy wrzucaniu biegow. Dwumas, docisk lub wyspr

Post autor: KrystianNh » wt sty 27, 2015 08:45

Sorry niebede zakładał nowego tematu, mam podobny temat auto vw bora 1.9tdi 6biegów 4Motion.Mam go niedawno od momentu zakupu czasami jak wciskałem sprzegło pedał sprzegła wpadał i niewysprzeglał i noga pociagałem spowrotem.Najgorzej było na nizszych biegach.Uspokajało sie na pare dni i znowu powtórka :-(
Diagnoza uszkodzona pompka sprzegła wymiana na nówke ale zamiennik pojezdził chwile i znowu to samo to wymiana 2 przewodów od pompki i zbiorniczka i mozliwych wszyskich tam oringów i jest jeszcze gorzej pedał wpada i wyciagniecie go spowrotem niepomaga niemoge teraz biegów wrzucac musze podpompowac pedał zeby wrzucic bieg ewidentnie łapie gdzies powietrze najlepiej zebym cały czas biegi zmieniał to niezdazy sie przypowietrzyc nizej-wyzej-nizej jak długo jedzie na jednym biegu i chce wrzucic jakis inny bieg pedał robi sie miekki i wpada juz niema siły auto przez ostatni tydzien stoi raz byłem w robocie to myslałem ze niewroce.Dodam płynu nieubywa hamulcowego, skrzynia sucha biegów.Pytam jednego mechanika on dalej twierdzi ze z nowa pompka nie halo zeby zmienic jeszcze na jeszcze raz jakas inna sprawdzic uzywana , pytam wysprzeglik??? on twierdzi ze nie najgorzej jak wysprzeglik to skrzynie trzeba sciagac bo w srodku jest i naped odpinac.Doradzcie co to moze byc?????



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Problemy przy wrzucaniu biegow. Dwumas, docisk lub wysprzegl

Post autor: waski1 » wt sty 27, 2015 08:57

KrystianNh pisze:Doradzcie co to moze byc?????
Jeżeli zamontowałeś nową (zamiennik szkoda że nie napisałeś jakiej firmy) pompę sprzęgła i była poprawa to może warto zainwestować w lepszą firmę a starą zareklamować.Z Twojego opisu stawiał bym w dalszym ciągu na pompę sprzęgła.



KrystianNh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 02, 2014 21:28

Re: Problemy przy wrzucaniu biegow. Dwumas, docisk lub wyspr

Post autor: KrystianNh » wt sty 27, 2015 09:30

waski1 pisze:
KrystianNh pisze:Doradzcie co to moze byc?????
Jeżeli zamontowałeś nową (zamiennik szkoda że nie napisałeś jakiej firmy) pompę sprzęgła i była poprawa to może warto zainwestować w lepszą firmę a starą zareklamować.Z Twojego opisu stawiał bym w dalszym ciągu na pompę sprzęgła.
Dzieki czyli dalej podmieni sie na jakas inna pompe zobaczy sie jaki bedzie efekt



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości