Sklejone sprzeglo - Problem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Sklejone sprzeglo - Problem

Post autor: bszosa » sob gru 06, 2014 11:20

Witam, posiadam golfa mk3 1.9td i mam pewien problem. Mianowicie raz na jakiś czas skleja mi sprzęgło, nie można wbić biegu, chyba że na wyłączonym silniku i odpalając od razu ciągnie na biegu. Później opcja zmiany biegów wygląda jak zupełnie bez sprzęgła. Raz pompowanie sprzęgłem pomaga, raz ruszenie z biegu i zmiana do dwójki i za chwilę działa. Ostatnio skleiło i nic nie pomagało, auto stało odpalone z 40min, ciskane próbowane w każdą stronę i nic. Dopiero gdy chciałem auto odstawić już na parking, po odpaleniu na biegu i praktycznie przychamowaniu go do zera hamulcem i zgaszeniu silnika w końcu puściło. Dodam, że auto jest jeżdżone codziennie, a taka sytuacja ma miejsce w najmniej potrzebnym momencie, podjeżdżasz do sklepu, za 30sec wychodzisz i jest zapieczone..

Ktoś może wie czy to sprzęgło jest do wymiany? Dodam, że podczas jazdy sprzęgło nie ślizga..
Czy może wina leży gdzie indziej??
Ostatnio zmieniony ndz gru 07, 2014 02:30 przez bszosa, łącznie zmieniany 1 raz.


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Sklejone sprzeglo - Problem

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 07, 2014 10:49

bszosa pisze:Ktoś może wie czy to sprzęgło jest do wymiany?
Sprzęgło nie będzie do wymiany,ale bez zdjęcia skrzyni i samego sprzęgła nie obejdzie się.
Na moje oko,a miałem taki przypadek,wina leży po stronie zardzewiałego lub mocno zabrudzonego wiloklina na wałku sprzęgłowym,przez co tarcza nie przesuwa się po nim swobodnie podczas wysprzęglania i trze o koło zamachowe,przenosząc w dalszym ciągu napęd na skrzynię.
Zdjąć,wyczyścić na igłę,przesmarować wazeliną i złożyć,będzie dobrze :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Sklejone sprzeglo - Problem

Post autor: bszosa » ndz gru 07, 2014 23:37

Dzięki wielkie :kufel:


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14141
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Sklejone sprzeglo - Problem

Post autor: Michał_1977 » pn gru 08, 2014 07:33

Proszę bardzo :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości