Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: xXAdiXx » czw kwie 24, 2014 07:09

jak dla mnie to wygląda na częściowo zapowietrzony wysprzeglik i nie dociska z całą swoją mocą i też dlatego moglby ciągnąć od samego dołu. albo masz dupiaty olej w skrzyni ale w to raczej wątpię bo i z 5 biegiem mogła byś mieć problemy. Więć sprawdz ten wysprzęglik.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » czw kwie 24, 2014 18:38

Wysprzeglik wymieniłam dzisiaj na nowy dalej to samo . Pózniej podjechałam na złom podmieniłam na orginalny dalej tak samo z jedynka.

Podmieniłam 3 całe wybieraki w skrzyni dalej to samo.

Juz nie mam sił do tego gofera

Czy jest ktos z Rzeszowa lub okolic kto posiada tez w tdi golfa.

Aby porownac ja podjade :)

Pozdr.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » czw kwie 24, 2014 19:35

Aha koledzy pompka sprzegła nie cieknie napewno ogladałam dzisiaj parokrotnie czy jest mozliwosc ze to własne z tym moze byc problem .Kurcze wyglada na sprawna napewno jest orgonalna i nigdy nie była wymienania.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: roman58 » pt kwie 25, 2014 21:08

I luzu na pedale nie powinno być wcale.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Re: Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » sob kwie 26, 2014 06:09

Wymieniłam wczoraj uszczelki na pompce sprzegła. W srodku była w idealnym stanie wiec nie musiałam kupowac nowej

Dalej to samo .

Kurcze wiec w tego wszystkiego zostaje tylko dwa wyjscia

SKRZYNIA
Dalej sprzegło. Docisk .

Ale ...

Skrzynie była podstawiana inna i to samo na tej skrzyni nowej było koło zamochowe podstawiane od 1z wraz z nowym skrzegłem (tarcza docisk łozysko) sasch i w ten sam sposób jedynka chodziła .Na tym samym sprzegłe podstawiłam stara skrzynie i tez problem z jedynka.

Pozniej zakupiłam sprzegło + docisk nowa łape od dwumasy i sprawdzałam na sterej skrzyni .Dalej problem z jedynka

Wiec dwie krzynie sprawdzane na dwóch roznych sprzegłach

Czy Wam sie to nie wydaje dziwne aby dwie skrzynie miały ten sam problem .DODAM ZE NIC LEPIEJ NIC GORZEJ .TO SAMO !!!!

Czy ma ktos z podkarpacia takia golfine aby mozna było sprawdzic porównac ?



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Naparstek » sob kwie 26, 2014 22:08

Witam!
Wrzuć fotkę wybieraka zmiany biegów, chciałbym obejrzeć położenie śruby regulacyjnej zabieraka. Jeżeli pozostałe biegi wchodzą dobrze to wydaje mi się że wina tu leży w złej regulacji mechanizmu wyboru biegów. Jeżeli masz wrzucone na luz to lewarek zmiany biegów stoi w pozycji pionowej, nie jest pochylony w prawo czy lewo, lub do tyłu czy przodu? Może tęż być zapowietrzony układ hydrauliczny sterowania sprzęgłem, też najciężej jest problem z wbiciem jedynki albo wstecznego biegu. Ten wysprzęglik był nowy czy ze szrotu? Trzpień wysprzęglika który opiera się o łapę sprzęgła ma zakończenie z jakiegoś tworzywa sztucznego, które lubi się z czasem wycierać i nie ma wtedy takiego docisku na docisk sprzęgła.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: roman58 » ndz kwie 27, 2014 11:18

Zapal silnik i spróbuj wbijać jedynkę bez sprzęgła i bez gazu,czy przy tym oporze zaczyna drgać lekko samochód do przodu?



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Re: Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » pn kwie 28, 2014 12:04

Czesc!!

Wiec tak zapaliłam silnik bez dodawania gazu i bez sprzegła wijajac jedynke samchód lekko drga .

Lekko kołami i powraca.

Kolego skad jesteś ? :) Moze bym podjechała widze ze znasz sie na ... :)

Do kolegi Naparstek wybierak jest napewno ustawiony dobrze wymieniłam całosc 4 razy podstawiałam na szrocie



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Naparstek » pn kwie 28, 2014 12:56

Ciężko o dobry wybierak ze szrotu, golf III to już stary samochód. Najmniejszy luz w elementach wybieraka i już biegi nie wchodzą precyzyjnie. Chodzi mi o to jak ustawiony jest zabierak ten czarny plastikowy element w wybieraku do którego mocowana jest jedna z linek. Ma on regulacje po poluzowaniu nakrętki kluczem 13 do tyłu i do przodu.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Re: Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » pn kwie 28, 2014 14:54

Czesc!!

Co do wybieraka jestem pewna w 1000%
Poniewaz kupowałam nowy wybierak orginalny w aso 109zl + ta łapka metalowa z plastikiem za 136zl

Dla pewnosci podmieniałam na szrocie 3x i u znajmego ktory posiadał skrzynie z włoch

Na każdej chodzi tak samo



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Naparstek » pn kwie 28, 2014 17:51

Pedał sprzęgła wciska się z oporem czy jest miękki? Przy wciskaniu powinien być luz na początku około 1cm, a później powinien stawiać wyraźny opór. Może układ się zapowietrza? W jaki sposób był odpowietrzany układ, czy przez pompowanie pedałem sprzęgła?



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Re: Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » pn kwie 28, 2014 19:29

Wiec tak :

Pedał jest miekki na poczatku około 2-3 cm stawia opór do połowy pozniej wchodzi lekko jak w masło .

Każdy mechanik mi mówił ze jest dziwny ale .. kurcze nie ma nikogo aby porównac .

Był odpowietrzony wiele razy poprzez pompowanie pedałem sprzegła .

Kurcze pompke ruszałam wymieniłam wszystkie gumki i dalej do samo podkładałm wysprzegliki i nie ma zadnej roznicy

Naprade sporo wsadziłam aby to zlikwidowac najwiecej to mechanicy kasowali i dalej jest ten problem

Pozdr.



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Naparstek » pn kwie 28, 2014 20:07

Skoro pedał jest miękki to zapowietrza się układ lub jest źle odpowietrzony. Pedał powinien na początku delikatnie się wciskać czyli mieć luz ale nie za duży, a póżniej powinien stawiać opór. Mała uwaga tego nie odpowietrza się jak hamulców że pompuje się pedałem bo w odróżnieniu od pedału hamulca pedał sprzęgła nigdy nie powróci do góry. W serwisach do odpowietrzania stosują taki przyrząd że pod ciśnieniem wtłaczany jest płyn przez odpowietrznik wysprzęglika. Można to odpowietrzyć domowym sposobem. Kupujesz w aptece dużą strzykawkę i w sklepie motoryzacyjnym z 0,5-1m przezroczystego przewodu paliwowego średnicą dopasowanego do odpowietrznika. Odsysasz ze zbiorniczka płyn hamulcowy, do takiego stanu żeby był powyżej przewodu zasilającego pompę sprzęgła. Następnie na strzykawkę nakładasz ten przezroczysty przewód i zasysasz do strzykawki świeży płyn hamulcowy. Dobrze jest usunąć nadmiar powietrza ze strzykawki i przewodu. Koniec przewodu nasuwamy na odpowietrznik wysprzęglika. Jedna osoba luzuje odpowietrznik a druga w tym czasie wtłacza płyn strzykawką do układu. Odpowietrznik luzujemy tylko na tyle by z wyraźnym oporem można było płyn wstrzyknąć tz nie odkręcamy do oporu odpowietrznika. Trzeba kontrolować poziom płynu w zbiorniczku hamulcowym żeby się nie przelał bo skoro wtłaczamy go strzykawką to on powinien wypchnąć powietrze i jego poziom będzie rósł. Odpowietrznik zakręcamy w trakcie wstrzykiwania płynu, nie żeby strzykawkę zostawić a dopiero zakręcić odpowietrznik. Zakręcamy go podczas wstrzykiwania płynu! Pedału sprzęgła nie dotykamy wtedy podczas tej operacji. Dobrze jest kilka razy odpowietrzyć w taki sposób. Odessać płyn ze zbiorniczka ale nie za dużo, ma być powyżej przewodu zasilającego pompę sprzęgła (bo inaczej z powrotem zapowietrzymy układ), a później wtłoczyć płyn jak opisałem. Trzeba uważać żeby nie pobrudzić lakieu karoserii tym płynem bo niszczy lakier.



Golfica3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 02, 2013 13:23

Re: Prosze o poradę dotyczącą problemu z jedynka

Post autor: Golfica3 » wt kwie 29, 2014 05:28

Jeszcze raz dziekuje za zainteresowanie tematem.

Tak zrobie z odpowietrzaniem dzisiaj i napisze czy to cos pomogło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości